Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy Forumowicze,

 

mam dylemat odnośnie stropu - tradycyjne pytanie MONOLIT czy TERRIVA.. naczytałem się już sporo i teraz mam mętlik, więc zapytam tak: kto z Was OBECNIE budujących robił jaki strop, jedni straszą cenami stali i czasochłonnością monolitu, inny ogormem prac po tynkowaniu trerrivy, a ja nie wiem co robić... w sumie mogłem wcześniej się tym zająć, a tak to nie mam czasu, w poniedziałek podpisuję umowę z architektem i nie wiem, czy mu ten strop dorzucić do zmiany (terriva jest w projekcie) czy nie... Dom jest bez udziwnień (a podobno monolit jest podatny na udziwnienia ;-), poddasze użytkowe z balkonem przerobionym na lukarnę... rozmiar (rozpiętość) domu z garażem 22 x 12 m.... Co mi poradzicie ?

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Otrzymałem od sprzedającego działki badania geologiczne, gdzie jeden odwiert przypada na część przednią mojej działki a drugi u sąsiada obok. Wg wstępnej analizy sączenie wody gruntowej występuje na poziomie 2,9 i 3m. Jak to oceniacie?

 

z tego co czyta się na forum to odwiertów powinno być kilka, nie wiem jak dużą działkę chcesz kupić, może na 700 m dwa odwierty byłyby miarodaje (chociaż wątpię), a jak chcesz kupić 2.500 m to mimo wszystko zrobiłbym więcej... różnice mogą być nawet na kilkudziesięciu metrach... zresztą niektóre gminy (np. Dobra - tak mam u siebie) do wydania PNB wymagą badań geologicznych gruntu w miejscu posadowienia domu, więc kosztów być może i tak nie unikniesz... mądrala jestem, a sam takich odwiertów nie robiłem, ale pewnie dlatego, że moja wiedza była żadna, koncentrowałem się bardziej na tym, czy w okolicy nie bedzie biegła obwodnica Szczecina lub nie będzie budowy spalarni śmieci ;-) A już po kupnie działki zasięgnąłem opinii budującego obok mnie sąsiada (ma firmę budowlaną) i on twierdził, że działki są ok...że są drenowane itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Otrzymałem od sprzedającego działki badania geologiczne, gdzie jeden odwiert przypada na część przednią mojej działki a drugi u sąsiada obok. Wg wstępnej analizy sączenie wody gruntowej występuje na poziomie 2,9 i 3m. Jak to oceniacie?

 

Sączenia wody gruntowej to nie to samo co poziom wody gruntowej - tutaj jest trochę informacji o gruntach i wodzie: http://www.geotekst.pl/artykuly/rozne/woda_gruntowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów ma do sprzedania zbiornik na wodę jak w linku poniżej, to z chęcią odkupię.

http://www.allegro.pl/item1052941637_1000l_zbiornik_na_wode_szambo_paliwo.html

Ewentualnie podpowiedzcie, gdzie najtaniej można kupić coś takiego w Sz-nie?

Ja z kolei pozbędę się za bardzo symboliczną opłatą drzwi metalowych (2 sztuki o szerokości 90 cm) oraz 6-7 nadproży z porothermu 11,5x120.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

mam dylemat odnośnie stropu - tradycyjne pytanie MONOLIT czy TERRIVA.. naczytałem się już sporo i teraz mam mętlik, więc zapytam tak: kto z Was OBECNIE budujących robił jaki strop, jedni straszą cenami stali i czasochłonnością monolitu, inny ogormem prac po tynkowaniu trerrivy, a ja nie wiem co robić... w sumie mogłem wcześniej się tym zająć, a tak to nie mam czasu, w poniedziałek podpisuję umowę z architektem i nie wiem, czy mu ten strop dorzucić do zmiany (terriva jest w projekcie) czy nie... Dom jest bez udziwnień (a podobno monolit jest podatny na udziwnienia ;-), poddasze użytkowe z balkonem przerobionym na lukarnę... rozmiar (rozpiętość) domu z garażem 22 x 12 m.... Co mi poradzicie ?

 

Pozdrawiam

Sławek

 

My mamy monolityczny. Podstawowe różnice: trudniejszy w wykonaniu, nie każdy wykonawca "lubi" takie rzeczy, jest węży od terrivy (na gotowo ok. 15cm) więc należy wziąść to pod uwagę, lepiej tłumi hałas, nie pęka, pochłania sporo stali, tynkować i tak trzeba. Z perspektywy czasu to stwierdzam, że to strop i to strop. Jak masz w projekcie terrivę to ja bym tego już nie zmieniała. Cenowo na korzyść terrivy.

 

Z innej beczki:

Mam do sprzedania:

1. rozdzielnię budowlaną RB-tkę, po pierwszym właścielu :) Stan bdb

2. Przyczepę kampingową, idealna na budowę, 2 łóżka, zlew, szafki, itd. Zarejstrowana. Dla zainteresowanych prześlę fotki na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, 2 m głebokości fundamenty? Zakładając 2 m fundamentów, to lepiej, i chyba w sumie tyle samo by kosztowała budowa piwnicy. Piwnica sie przyda w przeciwieństwie do 2 m muru zakopanego w ziemi. Ja mam podobne warunki. 2, 2.5 m poniżej stabilny grunt i wysoko woda gruntowa. Myślałem o palach, koszt od 35 do 80 tys. Pierwsza oferta była nawet atrakcyjna, ale zdecydowałem sie na płytę fundamentową. Aby fundametować, trzeba wykpać duży dół, problemem jest woda. Będziesz musiał pomyśleć o odwodnieniu wykopu. Będzie to duży, czytaj kosztowny problem, przy tym poziome wody. Skoro nie płyta, to czy nie lepiej zdecydować się na pełne podpiwniczenie? Koszty nie będą dużo większe, i tak musisz wykopać ten dół, a powierzchnia domu rośnie o 50 %. Albo zdecyduj sie na palowanie (mikropale, kolumny cementowo- wapienne). Moge podac adres firmy oferująca ta usługe w rosądnych cenach. Pale do poziomu gruntu, i potem praktycznie na gruncie, no i na palach, stawiasz dom. Widzę tu trzy wyjścia: a) piwnica, b) pale c) płyta. Budowa 2 m wysokości ścian fundamentów, to jakaś aberracja. Albo wyrzucanie pieniędzy, dosłownie, w błoto. Przemyśl to póki jest czas.

 

Pozdrawiam

 

cześć

-budowa na palach odpada-koszty

-płyta fundamentowa również wychodzi więcej a na mojej działce sa grunty wysadzinowe wiec tymbardziej odpada

-budowa fundamentów nawet na znacznej głębokości z bloczków betonowych wychodzi najkorzystniej cenowo.

a odnośnie piwnicy to caretilla ma racje, robiąc nawet ciężką izolację fundamentów i tak będzie wilgoć, i z resztą piwnica nie jest mi potrzebna. Nawet geolog w opisie badań nie zalecił posadawiania budynku podpiwniczonego.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy monolityczny. Podstawowe różnice: trudniejszy w wykonaniu, nie każdy wykonawca "lubi" takie rzeczy, jest węży od terrivy (na gotowo ok. 15cm) więc należy wziąść to pod uwagę, lepiej tłumi hałas, nie pęka, pochłania sporo stali, tynkować i tak trzeba. Z perspektywy czasu to stwierdzam, że to strop i to strop. Jak masz w projekcie terrivę to ja bym tego już nie zmieniała. Cenowo na korzyść terrivy.

 

Z innej beczki:

Mam do sprzedania:

1. rozdzielnię budowlaną RB-tkę, po pierwszym właścielu :) Stan bdb

2. Przyczepę kampingową, idealna na budowę, 2 łóżka, zlew, szafki, itd. Zarejstrowana. Dla zainteresowanych prześlę fotki na priv.

 

cześć

w jakiej cenie masz RB-tkę? pewnie będzie mi potrzebna do SSO.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dopiero zalozylem konto na forum.

 

mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. musze kupic 3 okna (w tym jedno lazienkowe). zlecilem wstepna wycene z montazem firmie VEKA i firmie Framex. roznica jest masakryczna. Veka - 2900zl, Framex 2000zl. jednak Veka to znana i chyba dobra marka, a o Framex nie mam pojecia. zna ktos ta firme? mozna im zaufac? niby 2900 to nie tak duzo, ale z kolei roznica 30% to masakra. okna maja byc plastikowe, proste. z zastrzezeniem ze okno lazienkowe to "czesc" prysznica i podczas kapieli leje sie na nie woda.

 

bede bardzo wdzieczny za szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dopiero zalozylem konto na forum.

 

mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. musze kupic 3 okna (w tym jedno lazienkowe). zlecilem wstepna wycene z montazem firmie VEKA i firmie Framex. roznica jest masakryczna. Veka - 2900zl, Framex 2000zl. jednak Veka to znana i chyba dobra marka, a o Framex nie mam pojecia. zna ktos ta firme? mozna im zaufac? niby 2900 to nie tak duzo, ale z kolei roznica 30% to masakra. okna maja byc plastikowe, proste. z zastrzezeniem ze okno lazienkowe to "czesc" prysznica i podczas kapieli leje sie na nie woda.

 

bede bardzo wdzieczny za szybka odpowiedz.

 

Veka, produkuje min. profile, które mogą być montowane przez różne firmy. Sprawdź dokladnie jakie profile i okucia stosuje Framex. Jest to znana firma, okucia napewno mają Wink House a profile to nie pamiętam.

Zrób może więcej wycen. Sprawdż może M&S, Drutex a może w Okno Serwisie na Ku Słońcu. Mają okna Vetrex, produkowane w systemie Veki, ale dużo tańsze od pozostałych. Miałam je w mieszkaniu i były ok. Jest sporo fiirm, więc może lepiej porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veka, produkuje min. profile, które mogą być montowane przez różne firmy. Sprawdź dokladnie jakie profile i okucia stosuje Framex. Jest to znana firma, okucia napewno mają Wink House a profile to nie pamiętam.

Zrób może więcej wycen. Sprawdż może M&S, Drutex a może w Okno Serwisie na Ku Słońcu. Mają okna Vetrex, produkowane w systemie Veki, ale dużo tańsze od pozostałych. Miałam je w mieszkaniu i były ok. Jest sporo fiirm, więc może lepiej porównać.

 

Sukcesywnie w domu wymieniam stare okna na Framex. Robili też nam drzwi wejściowe. Jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybkie odpowiedzi. dowiedzialem sie ze Framex ma rzeczywiscie okucia Wink House, a profile niemieckie Gelan. dzis zrobili mi dokladniejsza wycene we Framexie i wyszlo 2500 a nie 2000... a jak z montazem? solidna firma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekip montażowych mają kilka, więc zależy na kogo trafisz. Montaż był gratis, okna stawione szybko, bez problemów, działają dobrze. Pierwsza ekipa była ciut lepsza, przy okazji poprawili nam jedne drzwi balkonowe, które wcześniej montował mąż - źle się domykały :)

Gdyby nie to, że obecnie nadbudowędomu robi firma pod klucz i w cenie mam okna, to też zamawiałabym we framexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

w jakiej cenie masz RB-tkę? pewnie będzie mi potrzebna do SSO.

pozdro

 

Za takie cudo "nówkę" firmy "Incobex" zapłaciliśmy ok 800zł. Chcielibyśmy za nią połowę tej sumy.

http://img3.imageshack.us/img3/5548/p1060109d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img84.imageshack.us/img84/235/p1060147.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img176.imageshack.us/img176/5559/p1060108.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wklejam fotki dla lepszego rozeznania, kompletnie nie znam się na parametrach takiej rozdzielni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mogę Was podpytać, z czego stawiacie (stawialiscie) ściany w swoich domach? Z tego co widzę (czytam) dominuje POROTHERM, SUPOREX i SILKA. Jak tak się oglądam na domy dookoła mojej planowanej realizacji to jednak porotherm widzę częściej niż bloczki... W którymś z niedawnych Muratorów było przegląd materiałów i jest tego chyba ponad 100. Jaki jest ulubiony materiał w Grupie Szczecińskiej ? ;-)

 

Dodam, że w projekcie mam mieć 25 cm grubości ścian...

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...