Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witajcie,

 

mogę Was podpytać, z czego stawiacie (stawialiscie) ściany w swoich domach? Z tego co widzę (czytam) dominuje POROTHERM, SUPOREX i SILKA. Jak tak się oglądam na domy dookoła mojej planowanej realizacji to jednak porotherm widzę częściej niż bloczki... W którymś z niedawnych Muratorów było przegląd materiałów i jest tego chyba ponad 100. Jaki jest ulubiony materiał w Grupie Szczecińskiej ? ;-)

 

Dodam, że w projekcie mam mieć 25 cm grubości ścian...

 

Pozdrawiam

Sławek

25cm??? Z ociepleniem? Ja planuję solbet 24 + 20 cm styropian. Wychodzi tanio i ciepło. Zamiast solbetu może kupię inny BK. H+H czy coś co tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

nie no - 25 cm bez ocieplenia! sam mur...

Tak myślałem :). Sam wiesz po dyskusjach różnorakich tu na forum że to z czego buduje się ściany nie ma wielkiego znaczenia jeżeli materiał ma odpowiednie certyfikaty. Czy to 1W czy 2W czy też 3W jak również rodzaj materiału wielkego znaczenia nie ma bo ściana będzie podobnie ciepła, podobnie wytrzymała i podobnie będzie kosztować. Mnie do BK przekonała łatwość budowy i te wszelkie możliwe do wykonania przeróbki, kołki, bruzdy pod instalacje, w BK bezproblemowe. Generalnie z czego nie zrobisz będzie dobrze pomijając jakąś zupełną egzotykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów ma do sprzedania zbiornik na wodę jak w linku poniżej, to z chęcią odkupię.

http://www.allegro.pl/item1052941637_1000l_zbiornik_na_wode_szambo_paliwo.html

Ewentualnie podpowiedzcie, gdzie najtaniej można kupić coś takiego w Sz-nie?

Ja z kolei pozbędę się za bardzo symboliczną opłatą drzwi metalowych (2 sztuki o szerokości 90 cm) oraz 6-7 nadproży z porothermu 11,5x120.

Pozdrawiam

Witam . Posiadam trzy takie zbiorniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

gdzie składa się dokumenty o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej dla inwestycji w gminie Dobra? Udało mi się już ustalić, że w Goleniowie, ale jak szperam w necie to znajduję w Goleniowie:

- WODOCIĄGI ZACHODNIOPOMORSKIE Sp. z o.o. na Legionów 8-10 oraz

- Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. na Legionów 18A

Któe miejsce jest włąściwe? a może oba nie są ? ;-)

 

Pozdawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to na wstępie serdecznie wszystkich witam.

 

Przymierzam się do budowy domu w Wołczkowie i mam podobne warunki gruntowe jak kju

Poważnie zastanawiam się nad płytą i chciałem spytać kto wykonywał/wykonuje Twoją płytę?

Czy znacie może jeszcze jakieś inne firmy zajmujące sę tym w naszej okolicy?

 

Na czym polegają twoje trudne warunki ziemne? O ile pamiętam zastanawiałeś sie nad płyta fundamentową. Ja buduję na płycie, ze względu na trudne warunki ziemne: grunt nasypowy i wysoki poziom wód gruntowych. Płyta fundamentowa jest szybsza i łatwiejsza do wykonania od tradycyjnych fundamentów. Zatem jest to plus, a nie minus, czyli dodatkowe obciążenie. W dalszym ciągu uważam, że te wyceny są zawyżone. Podobnie jest na Turzynie, tam produkty, np. banany kosztują tyle samo na każdym straganie. A gdy któryś ze straganiarzy opuści ceny, to mu opony w samochodzie poprzebijają. Podobnie jest chyba z ekipami budowanymi w Szczecinie. Stworzyli swoisty kartel, narzucając wszystkim swoje nieprawdopodobnie wysokie ceny. Jakie wyjście? Nie kupować na Turzynie:) Poszukać tańszego towaru dalej. Na bananach dołożysz 2 zł., na ekipie do budowy 20, 30k. Warto się postarać. Powtarzam: zarzuć sieć szerzej, szukaj dalej. Powiedziane jest: szukajcie a znajdziecie.

 

Czego życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko tak z początkowych :D

Czy ktoś u nas w okolicy budował strop z płyt kanałowych i gdzie je zamawiał ??

Jeżeli się nie mylę to najbliżej chyba jest z Węgorzyna, ale ze względu na właściwości samej płyty zastanawiam się nad tymi z poznania/konina bo przy rozpiętości 6m mają tylko 15/16 cm grubości, co w porównaniu z teriva daje ok 10 cm poddasza więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

gdzie składa się dokumenty o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej dla inwestycji w gminie Dobra? Udało mi się już ustalić, że w Goleniowie, ale jak szperam w necie to znajduję w Goleniowie:

- WODOCIĄGI ZACHODNIOPOMORSKIE Sp. z o.o. na Legionów 8-10 oraz

- Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. na Legionów 18A

Któe miejsce jest włąściwe? a może oba nie są ? ;-)

 

Pozdawiam

Sławek

 

Nie wiem jak dzisiaj, ale jeszcze w ub roku wodociągi goleniowskie wystawiały "dyżur", jednego dnia tygodnia w UG w Dobrej i tam można było wszystko załatwić.

A w Goleniowie wodociągi są za torami. Wyszukasz na mapce wujka Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś tu na forum korzystał z usług firmy developerskiej NEPTUN http://www.nd.com.pl/

Obecnie budują oni osiedle Dolina Słońca w dzielnicy Bezrzecze. Mają bardzo ciekawą ofertę jeśli chodzi o mieszkania pod klucz. Czy ktoś z Was tam mieszka?

 

zdaje sie ze to neptun budowal domki inne niz w ,,pozwoleniu na budowe,, na topolowej w mierzynie.

moge sie mylic ale cos kilka lat temu neptun cos ciekawego odwalil..

uwazaj na deweloperow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

gdzie składa się dokumenty o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej dla inwestycji w gminie Dobra? Udało mi się już ustalić, że w Goleniowie, ale jak szperam w necie to znajduję w Goleniowie:

- WODOCIĄGI ZACHODNIOPOMORSKIE Sp. z o.o. na Legionów 8-10 oraz

- Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. na Legionów 18A

Któe miejsce jest włąściwe? a może oba nie są ? ;-)

 

Pozdawiam

Sławek

 

Wodociągi Zachodniopomorskie ul. Legionów 8 - 10 Goleniów pan nazywa się Szyłko i to właśnie on swego czasu miał dyżur w Dobrej o ile sie nie mylę to w środy, ale to można dowiedzieć sie w gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania:

1. rozdzielnię budowlaną RB-tkę, po pierwszym właścielu :) Stan bdb

2. Przyczepę kampingową, idealna na budowę, 2 łóżka, zlew, szafki, itd. Zarejstrowana. Dla zainteresowanych prześlę fotki na priv.

 

Witam!

Czy mogę prosić o zdjęcia oraz cenę przyczepy?

Czy są papiery do holowania w ruchu kołowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodociągi Zachodniopomorskie ul. Legionów 8 - 10 Goleniów pan nazywa się Szyłko i to właśnie on swego czasu miał dyżur w Dobrej o ile sie nie mylę to w środy, ale to można dowiedzieć sie w gminie.

 

byłem dzisiaj u Pana Szyłko, ale jakoś nie wywarł na mnie wrażenia sympatytcznego Pana z którym da się wynegocjować przyspieszone wydanie warunków przyłączenia... zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...