Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Mam do Was pytanie - przewija sie co jakis czas temat kierownika budowy, natomiast nie widuje jakos za wiele o inspektorach nadzoru. Podczas castingu na wykonawce dostaje oferty z kierownikiem budowy w cenie. Zastanawiam sie, czy: (a) zostawic tego kierownika i zatrudnic sobie z zewnatrz inspektora nadzoru, bo w koncu i tak kierbud jemu podlega; (b) zrezygnowac z "ichniego" kierbuda, zatrudnic obcego i nie szukac juz inspektora nadzoru?

 

albo swój kierownik budowy albo inspektor szczególnie jeśli masz ekipę na całość np. stanu surowego. Ja miałem inspektora i uratował mi kilka razy tyłek przed fuchmi ekipy. Oczywiście swojego kierownika dał wykonawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam

Pytanko do aktualnie budujących, gdzie w Szczecinie (okolicach) znajdę tanio bloczki betonowe, stal, i dechy na szalunki oraz Porotherm?

z góry dzięki

Acha, i jeszcze piach zasypowy

 

pozdrówka

 

Sprawdz w Kramzytsystemie w Ploni ostatnio mieli po 2.7 zl z transportem na plac budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Pytanko do aktualnie budujących, gdzie w Szczecinie (okolicach) znajdę tanio bloczki betonowe, stal, i dechy na szalunki oraz Porotherm?

z góry dzięki

Acha, i jeszcze piach zasypowy

 

pozdrówka

 

Witam

Sprawdz w Kramzytsystemie tel 4321022 , ostatni bloczki fund mieli po 2.7zl z dowozem na budowe .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

czy ktos planuje zakup zbiornika na deszczowke lub szambo? u nas drogo a z polski mozna sciagnac duzo taniej.

wydaje mi sie ze betonowy zbiornik jest tanszy i mniejsza mozliwosc awarii/zgniecenia

jak ktos ma taki plan to prosze o kontakt- podzielimy koszty transportu i bedziemy podlewac.....

 

marek

 

kontakt 502-75-48-79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

czy ktos planuje zakup zbiornika na deszczowke lub szambo? u nas drogo a z polski mozna sciagnac duzo taniej.

wydaje mi sie ze betonowy zbiornik jest tanszy i mniejsza mozliwosc awarii/zgniecenia

jak ktos ma taki plan to prosze o kontakt- podzielimy koszty transportu i bedziemy podlewac.....

 

marek

 

kontakt 502-75-48-79

 

Marek, ja potrzebuję szambo 10 m3 i zbiornik na deszczówkę 3 m3. Masz jakieś ciekawe ceny z kraju? Chętnie wejdę we wspólna dostawę. Ja buduję w Wielgowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wielu miesiącach biurokracji wreszcie możemy ruszać :)) Poszukuję namiarów na:

- siatkę powlekaną PVC 1,5 m wysokości w dobrej cenie ( 150 mb) oraz siatkę leśną

- koparki

- dobrej firmy do fundamentów i ścian ( dom parterowy bez poddasza użytkowego ok 200 m2)

- porotherm

- bloczki fundamentowe

- Sprawdzone miejsce skąd można kupić dechy na więźbę

 

Czy u kogoś z Was musiał być wymieniony grunt ? Jakie to koszty? U mnie trzeba wybrać grunt do głębokości 3m i dodatkowo wstawić pale żwirowe. Czy ktos wie coś na ten temat?

 

Wiadomośći na PRIV bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wielu miesiącach biurokracji wreszcie możemy ruszać :)) Poszukuję namiarów na:

- siatkę powlekaną PVC 1,5 m wysokości w dobrej cenie ( 150 mb) oraz siatkę leśną

- koparki

- dobrej firmy do fundamentów i ścian ( dom parterowy bez poddasza użytkowego ok 200 m2)

- porotherm

- bloczki fundamentowe

- Sprawdzone miejsce skąd można kupić dechy na więźbę

 

Czy u kogoś z Was musiał być wymieniony grunt ? Jakie to koszty? U mnie trzeba wybrać grunt do głębokości 3m i dodatkowo wstawić pale żwirowe. Czy ktos wie coś na ten temat?

 

Wiadomośći na PRIV bardzo proszę

A z której to strony rzeki? Co do siatek polecam Centrum Siatek z Tatyni. Co do reszty szukaj w okolicy, popytaj sąsiadów (u mnie najwięcej poleconych fachowców, koparek i innych namiarów dostałem od sąsiadów), wysyłaj zapytania do hurtowni budowlanych o materiały (jest ich w Sz-nie dość sporo). Ja teraz kompletuje wszystko do stanu 0 i do zimy kończę na tym etapie, resztę dopiero w przyszłym roku. VAT będzie wyższy, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

 

Ile zazwyczaj czekaliście na wycenę materiałów z hurtowni? Z pośród 15 wysłanych zapytań w ciągu 3 dni odpowiedziały 4... dwie do których najwcześniej napisałem dalej myślą nad wyceną (sprawdziłem z ciekawości czy w ogóle są zainteresowani współpracą) i nie są gotowi jeszcze przedstawić oferty, ale zapewniają że to zrobią. Wszystkie maile wysyłałem z potwierdzeniem odbioru, więc wiem ze doszły. Niektórzy myślą już ponad tydzień.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam nietypowe pytanie, ale może ktoś bedzie wiedział.

Otóż na działce (rekreacyjnej) chcę w domku chcę zamontować umywalkę i toaletę. Nie ma możliwości podłączenia się do jakiejkolwiek kanalizy.

Czy są małe (0,5 - 1 m3) tzw. ekologiczne oczyszczalnie ścieków? Cos co mogę zakopać w ziemi i zasypywać od czasu do czasu. Tak naprawdę będzie używana sporadycznie (dosłownie kilka razy w miesiącu, i to letnich). W castoramie są olbrzymy od 2 m3 w górę. Ktoś z forumowiczów ma jakies doświadczenia w tym temacie?

Z góry dzięki za odpowiedź,

tatran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam nietypowe pytanie, ale może ktoś bedzie wiedział.

Otóż na działce (rekreacyjnej) chcę w domku chcę zamontować umywalkę i toaletę. Nie ma możliwości podłączenia się do jakiejkolwiek kanalizy.

Czy są małe (0,5 - 1 m3) tzw. ekologiczne oczyszczalnie ścieków? Cos co mogę zakopać w ziemi i zasypywać od czasu do czasu. Tak naprawdę będzie używana sporadycznie (dosłownie kilka razy w miesiącu, i to letnich). W castoramie są olbrzymy od 2 m3 w górę. Ktoś z forumowiczów ma jakies doświadczenia w tym temacie?

Z góry dzięki za odpowiedź,

tatran

Może jakieś przenośne porta potti? Jak na kilka razy w miesiącu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...