Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

pierwszy post :) odrazu pytanka

Jestem na etapie szukania działki i jak to wyglada w naszej okolicy?

wiem ze budujemy sie w dobrej pucicach :) gdzie jeszcze?

jak wygladaja ceny dzialek? :) ile kupic tej ziemii :) mi to marza sie hektary

na co zwracac uwage przy kupnie dzialki

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w poniedziałek.

Delf ja na politechnice.

Witamy cię doki. Ceny są różniste. U mnie na polu, całkiem fajnym z resztą działki po 60/m wszystkie media na działce no i droga utwardzona. Działki po 960m. Jak marzą ci się hektary to trzeba po wsiach popatrzeć i od rolnika nabyć. Nie wiem tylko jak teraz z tą ziemią rolną jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i informacja dnia. W sobotę wpadło na moją budowę pięciu facetów i od 7 rano do 22.30 położyli 2,5 km kabla wszelkiej maści. W życiu nie widziałam, żeby chłopaki tak szybko zapier... (to cytat z filmu). Przed 23 przyjechali po część kasy reszta po wkręceniu ostatniej żarówki. Teska jeszcze raz dzięki za namiar.

Od dzisiaj inne chłopaki tynki kładą, ciekawe co o nich będę mogła powiedzieć za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam wszystkich po długiej mojej nieobecności :p

 

majówka nad morzem udana, bez pogody wprawdzie, ale odpoczęłam.

piasku nadmorskiego nie przywiozłam, ale fajnych kamieni 2 worki tak (już je nawet wykorzystałam)

 

na budowie mały postęp: podłogi wylane - równiuteńkie jak stolik i jest pięęęęęęęęęęęęęknie :p :p :p

dzięki Ivette za namiar. facet rzeczowy i porządny

robili w czwartek od (i tu uwaga) 8.00 (przyjazd) do 14.00 (wyjazd), aż nieprawdopodobne.

za wsio zapłaciłam ca' 20 zł/m2, ale warto było.

 

no i jeszcze pierwsze prace w ogrodzie były: tak, tak.

syn uparł się, że chce drzewko - wiśnię japońską (sakura coś tam), a że nic mu się nie podoba na naszej budowie, trzeba było go lekko złamać, więc zgodziłam się na pierwsze drzewo.

posadził sam z pomocą swojego tatki, na wprost swojego okna no i teraz... codziennie jeździ na budowę :lol: choć muszę przyznać, że tylko drzewko go interesuje i jego pielęgnacja.

ale oznajmiam, że to całkiem ładne drzewko z różowymi kwiatami.

 

SP- ile ta eletryka cię będzie kosztować? (materiał i robótka?)

 

no to, biorę się do pracy

życzę wszystkim miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

Czupurek - dzięki za pochwałę :wink:

 

S.P. - ale masz tempo - trzymam kciuki :D

 

doki - ja buduję na Warszewie - pieknie jest i z prawdziwą ulicą ale za to po 120,-zł. za m2 z pełnym uzbrojeniem. Działki po 500-600 m2 i większe.

 

Miłego dnia wszystkim1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.

Widzę, że grupa szczecińska powiększyła się bardzo przez te kilka miesięcy.

 

 

Do zrobienia zostało mi ogrodzenie i taras, w związku z tym poszukuję pilnie namiarów na ekipy.

Dotychczasowi oferenci za płot chcą od 30 do 20 zł z metr i 3 tys za 55m2 tarasu - zgroza.

Może, ktoś zna jakieś niedrogie i warte polecenia ekipy?

 

Dzięki,

 

Bedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doki_szczecin

obecnych cen działek nie znam, bo kupowałem jakieś 4 lata temu.

Obecnych cen działek nie znam, bo kupowałem jakieś 4 lata temu.

Oprócz dostępności wszelkich mediów (prąd i woda to podstawa) i stanu prawnego działki, bardzo ważne są badania geologiczne, gdy w okolicy występują tzw. grunty nienośne.

Najlepiej już na etapie poszukiwania działki mieć wybranego architekta lub kierownika budowy, to uniknie się przykrych niespodzianek.

Architekt może też określić, jaki dom najlepiej będzie wyglądał na danej działce, tak, aby oczekiwania inwestora nie rozminęły się z możliwościami danej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek, dzięki.

 

Muszę przyznać, że jak patrzę na domki w takim stanie jak Twój, to mam podobne odczucia, ale w drugą stronę. Nie chciałbym jeszcze raz przez to przechodzić. Masa ciężkiej roboty, zwłaszcza jeżeli chce się wykończyć dom w kilka miesięcy.

Jedno jest pewne, na końcu jest wielka duma i satysfakcja, że jednak się udało.

 

Aha, jeszcze jedno, mieszka się u nas naprawdę świetnie, odkąd zniknęły ciężarówki to cisza i spokój powróciły.

 

Pozdrowienia,

 

Bedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...