Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jasiu: to tylko zludzenie.... jak pojechalem na budowe po pracy to mieli juz wykopane sporo pod lawy.. i stwierdzilem ze to bedzie kurnik... doslownie tak to wygladalo... wymiary budynku 9,24x11,04, czy to jest sala gimnastyczna?? mowisz plytko?? bedzie wystawac ponad obecny poziom o 35 cm... lawa 30+scianka fundamentowa 52=82 cm... czy to malo? ja uwazam ze nie...

ile wczesniej zamawialiscie beton u thomasa?? da sie to zrobic telefonicznie... i jaki termin platnosci za beton..???

pozdrawiam

maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy papierowo-finasowe trzyma Joasia, ale IMHO:

1. Da się pozałatwiać dostawe na telefon

2. Termin nie jest oszałamiający - ale przy tej cenie...?

 

Fundament - hmmmm.....wygląda na większe niż 10x12 !?

A głebokość nieduża. My robiliśmy ścianki fundamentowe na 1 metr - razem z ławami ponad 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu: dzwonisz do Thomasa. Zamawiasz na 2 dni przed. Jak pojedziesz i pogadasz to może cos odpuszczą. Teraz pompy nie potrzebujesz. Jak użyjesz B15 to jeszcze taniej - ale nie wiem jak masz w projekcie. Ja płaciłam przed. Faktura przyszła pocztą.

A - i niech się fachowcy wypowiedzą na temat głębokości fundamentów. U nas (zachodniopomorskie) strefa przemarzania jest na głębokości ok 1 m. Ale ja się nie znam - w swoim czasie dużo poczytalismy. Nasze fundamenty były zgodne z projektem - 1,2 m pod ziemią. Może za głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, formalnie jeszcze raz sprawdzilem wczoraj projekt i fundamenty to lawa 40 + scianki 52 = 92, rabnalem sie wczoraj o 10 cm... moj dom bedzie stal na polodowcowych piaskach, ktorych jest tam naprawde sporo, wiec mysle ze to spowodowalo ze architekt posadowil dom tak plytko..

co do thomasa to chyba pojade do nich dzis i pogadam osobiscie... moze cos jeszcze utarguje..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak i u ciebie Teska kaski coraz mniej.... dzis mnie robotnicy zdenerwowali... bo nie zauwazyli w projekcie slupka podstrzymujacego schody... no i nie wykopali law... musialem im pokazac palcem gdzie to ma byc.... w piatek nie zauwazyli ze fundament w jednym miejscu ma lekki schodek... czasem mam watpliwosci czy aby znaja sie na rzeczy... dzis koncza zbrojenia a jutro przyjezdzaja gruchy z betonem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska: faktem jest ze na planie faundamentow nie byl ten slupek zaznaczony, ale przeciez powinni zajrzec w calosc projektu, a nie tylko w ten jeden rysunek, wczoraj jeszcze konczyli zbrojenie, dzis o 8 rano kierownik ma odebrac zbrojenia, tez skocze zobaczyc jak beda lali beton no i oczywiscie obfotografuje wszystko :smile:

pozdrawiam

ps. tez mieliscie cos takiego ze budziliscie sie godzine za wczesnie i juz nie mogliscie zasnac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej stronce nowe fotki z dzisiaj i wczoraj...

powiedzcie mi kto wam robil instalacje kanalizacyjna, no wiecie glowna rura i wyprowadzenie rurek na piony ponad poziom plyty na gruncie... gosc mnie dzis zszokowal.. elementarnie prosta instalacja... 800 zl material z robocizna... pogonilem go, nie wiem czy dobrze zrobilem... podpowiedzcie cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...