Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Sabat - serdecznie dziękuję! Tego mi było trzeba, już dzwonię :) Montaż będzie zgodnie ze wskazówką ekipy od ocieplenia w warstwie ocieplenia. Jeśli mogę zapytać: Jakiej firmy masz okna? Ja przymierzam się do Vetrex V90+.

 

Okna Petecki na profilach Salamander bluEvolution 82 MD z szybami 4LE/18/4/18/4LE TGI 7035 U=0,5 montowane w murze ( nie posiadamy rolet)

Dają radę, a mam w sumie bardzo oszklony dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Okna Petecki na profilach Salamander bluEvolution 82 MD z szybami 4LE/18/4/18/4LE TGI 7035 U=0,5 montowane w murze ( nie posiadamy rolet)

Dają radę, a mam w sumie bardzo oszklony dom :)

 

Sabat... To mi teraz narobiłeś ;) Jutro sprawdzę Twoje okna. Jeszcze mam moment na podjęcie ostatecznej decyzji, jednak deklaracja właściciela okien jest bezcenna.

Rozumiem, że Benitech Wam te okna zaoferował i montował.

Człowiek podczas kolejnego zakupu na budowę własną czuje się za każdym razem, jakby na golasa przez drut kolczasty przechodził... http://emotikona.pl/emotikony/pic/niewiem.gif

My też nie planujemy rolet. Serdeczne dzięki za informacyjne wsparcie http://emotikona.pl/emotikony/pic/zwyciestwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gdy stawiasz sama/sam, nie z firmą, by zaoszczędzić bagatela... 200 tys. PLN... Jednak zęby ze zgryzoty pójdą do wymiany. Nowa szczena to nie 200 tysiaków :) Zawsze mogę SIĘ potem zatrudnić jako asystentka z doświadczeniem budowlanym :) wczoraj mi dostawca zaproponował... stanowisko konsultantki dla Inwestorów :D

Prędzej książkę z Wami wszystkimi napiszę. WY to skarbnica wiedzy. Teska... co Ty na to? Ty już mocno zatwardziała w bojach. Ja to jeszcze szczypior ;) Chociaż chętnie podzielę się doświadczeniem: Jak odzyskać od firmy Wienerberger kilka tysięcy za wadliwy towar :) Musiałam monitować u producenta w Austrii. Polski generalny dystrybutor stwierdził: Wszyscy biorą i tylko raz na kilka lat (to słowa sprzedawcy) trafia się taki inwestor jak ja. No kurcze, gdy płacę za towar bez wad, dlaczego mam dostawać odłupane miejscami pustaki? Nawet jeśli wykonawca deklaruje: Pani, ja to NA ścinki wezmę :) Gdy kupujemy buty, nie chcemy obcasów z przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje miałem w projekcie, jest fundamentowa, Oczywiście, wszyscy w około mówili po co , jak obok elektrownia, kawałek dalej maszt itd. ale my zrobiliśmy ,

a po tym jak w sąsiada obok piorun walnął i całą górę spustoszył to wszyscy dokładali.

em8IIvzmQhscn2oF2vsx8uUfJK2Mk5qiDrkJ2Jpqkzk3OgX0DF-QbVwjRtIDSP0oG4Vy0mNi_a8A7zTYqqCgvCqPMLH7YhrEguzxz5e7NDtDD-fXPVfNSzuMa_EzIFankDweiucHImLt1I6ojnZYiwFYPyVj_Megxq1S_n96jtOGy2v0FUTJOlC-LOhE9RyqI4lAFH-evUiiS7MkkLKAGx3OP4KBle0iWEFqdxbBo2pwQgVQE9ZxjfTjGOKlJsnfw7Hak3VG_yGVgzDvAr0d1A7FJQrGsdN_lFubu0g49dGzUfEjuHYYJXHOKHZ-2saoYzFYbQE7oa_Q7I0ypIbuxBNnPI9lclBkgzNItYNo-AZ2z0fHGl5kXXGDCFCBqLmqLt4e4et8fsRLA3BDaLAJG6OYLUbKbi1KUFmj7eR9j3X7lbMB5BeSCj3Bete0Z93i75j9pZ-VsRiT43NHyVwXyWz_GL7dQjs9IrsRtKY3ujE_9ks0pnFYxe7KnkaDmbO-rRRYjmJEzWGwdWDAav54Egw71zDtCRjWZfZh7TtSKagJX-iUQeiCsH5uYBDUC0oMJkDy53GhWijI3BbzCLZcKT1n2n01TOV_CjF_CIRbFWogzaVHzSqj7O0_dFKuyI31sckIyugc22CM-rK1yEYU8hoQdBWZToJg2w=w886-h498-no

 

Też na początku chcieliśmy po rynnach puścić i metalowe rynny zakupiliśmy, ale poszło pod ociepleniem.

 

Do mnie też przyjechały pustak Wienerbergerai potłuczone i extradach się wypiął :/

 

n_BWQEeTWHIRruHNN5yN8KlXEHT75cpdhhzFuRpr__BrKA1yFvijBPPCT-oktkPqSUvL57IbNvEdKwsM_wmNaSJ6uxUEEGE3uoGbAXm-9zib6Aph14cJVb3BWF0P1juRmIRgXiOEnGkNOT0qgV3MrkyYXSx7etyFlX-Yd04nIXryLiUxs4s0X-XmAnfiosAGMIWjhooBZR3TgynerFuw1-qG42Q8M9DsDq9L3rwqJyc9LfSYGGLr64aFcNfcwPf__J0gu169DT7b4G0yoqEYHT_U6yrXbYKigCsuhYJDSSnGDhWuFQ-fZNirzMhiSNbC9VAkOGx8M5dH-WfK8fcVF2UcTa2MU-HqZ_5Efr8ClA5SMUJkFrHp4tZKqc8D-iVvXE0b5YJE5XqJVhpVEe7luhClb_DTzpZjHIc4dEnfjuCs3yLGSa8tyzDn3HYkn4ZIUySzLzzZkrlKlkQ5rqNwtvxtEekmFFP6HhE0sZ2quVWy60vss0BuaUS2Sogb8tyhpsjhWTMsugKDex4GEh9SlNN4t2GSyEvJChM3lCyf6ok8iXN8oNNSPdBlohR9ey3wUbCRwt9vi89b3Xij0z7ci4oFE2Le80kWqf1WUrs-h5JZNAyfg-r0AODyDMSFPZ4jxsUSW9iDzAYZqxLrTTh9GQ3buKnt4x9ypA=w886-h498-no

 

Nie polecam też produktów Robena zwłaszcza "płaskiej" dachówki" Bergamo, wg przedstawiciela jest wszystko zgodnie z normą.

 

 

Tak Benitech montował i nie mamy zastrzeżeń.

Do rys na profilach , przyjechała ekipa z Peteckiego.

na początku chcieliśmy na profilach Rachau z kontaktronami oraz nawietrznikami, ale Rachau nie daje gwarancji jak są nawietrzniki

Wybraliśmy peteckiego i jesteśmy zadowoleni , z ekipy montażowej także.

0efqcvGnoLYZFnKvse9-mcRIZTSxqKS7lISEYxeRNZgJtpY4CcTnCaHVFWXVP0TeIYmOT4yUFDaJAh2nAvmjnboTodn-rJyxzPsGz7JRwJtL3q0Hssif4rLERH_lr-JX3iV-ZQbsbLGYLDZMyfHtgWk7kEr0B1u8LCicZjYdcPz-DbFd8ipW4b0wiSBgUsGfhOSsh4YgAdol9ysW8UbsUhsYDlZYBr8hp0olOqEZkWSFwgya28EH1W_9h0GXal4j7suKehZutA1B86z29TxGct1FnfpQLEWn1dELmVoXzwXSy-f_sbaxdPCqAKrYJD3L-2degyIFMI-JqslsTrmy2uzIvudYBYUwc-piTmgoYqg1A6pH_Rsi_sQHzzgefvGj81rLuaBA07w5flzZ6GXV-P0ZsmGt_HXCLAJlrolDoLMkmZp40KwAak1vX3UUqaL2EKBQX-zv61tHZk-exrRPWUyKnLFwSv7Pssgy6ThTemt1iWXsrrISPeifJ6Weobf4HaSQkxwGlABq9NT3Pil6rBq0TFOrMAb6eaFA8y0TXjsyNgj3Mv9VanJpkBipfKfLpUNW26AOLGsebvQudpoLO-Xq1VTNL3JPXol_RzKz9m40Ro4pY_SPTw-YUCQNsUIiFCLxn27Z8InDAgHX0QAp7K5IhqY-Ye7Q3A=w886-h591-no

 

 

jakby co mam więcej zdjęć z montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bednarka fundamentowa. Z tych samych względów zdecydowaliśmy się na instalację odgromową. Jako dziecko przeżyłam uderzenie w dom pioruna i powiedziałam nigdy więcej. Jednak w naszym projekcie instalacja na dachu była poprowadzona dookoła dachu i nie było szans, by poprowadzić inaczej. Inż. SIĘ nie zgodził. Musi być klatka Faradaya i już ;) Dekarz walczył dzielnie jak lew. A to, że brzydko, że śnieg drut nam powygina. Nie przekonał Inż.

Nasze uszkodzone pustaki zgłosiłam w Austrii. Nasz dostawca i generalne przedstawicielstwo na Polskę nie widziało problemu. Warszawa nawet nie odpowiedziała na moje zgłoszenie :) Gdy skierowałam mail do właściciela marki... dwóch specjalistów przyjechało. Pustaki opisało i kasę zwróciło. Dużą kasę. Kolejne dostawy przychodziły wzorcowe. Nie ważne, że sprzedawca patrzył na mnie z odrazą i tak mu do dzisiaj zostało http://emotikona.pl/emotikony/pic/035.gifJednak gdybym się poddała, pewnie by mnie tak samo potraktowano. Mam w nosie i walczę o swoje http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje miałem w projekcie, jest fundamentowa, Oczywiście, wszyscy w około mówili po co , jak obok elektrownia, kawałek dalej maszt itd. ale my zrobiliśmy ,

a po tym jak w sąsiada obok piorun walnął i całą górę spustoszył to wszyscy dokładali.

em8IIvzmQhscn2oF2vsx8uUfJK2Mk5qiDrkJ2Jpqkzk3OgX0DF-QbVwjRtIDSP0oG4Vy0mNi_a8A7zTYqqCgvCqPMLH7YhrEguzxz5e7NDtDD-fXPVfNSzuMa_EzIFankDweiucHImLt1I6ojnZYiwFYPyVj_Megxq1S_n96jtOGy2v0FUTJOlC-LOhE9RyqI4lAFH-evUiiS7MkkLKAGx3OP4KBle0iWEFqdxbBo2pwQgVQE9ZxjfTjGOKlJsnfw7Hak3VG_yGVgzDvAr0d1A7FJQrGsdN_lFubu0g49dGzUfEjuHYYJXHOKHZ-2saoYzFYbQE7oa_Q7I0ypIbuxBNnPI9lclBkgzNItYNo-AZ2z0fHGl5kXXGDCFCBqLmqLt4e4et8fsRLA3BDaLAJG6OYLUbKbi1KUFmj7eR9j3X7lbMB5BeSCj3Bete0Z93i75j9pZ-VsRiT43NHyVwXyWz_GL7dQjs9IrsRtKY3ujE_9ks0pnFYxe7KnkaDmbO-rRRYjmJEzWGwdWDAav54Egw71zDtCRjWZfZh7TtSKagJX-iUQeiCsH5uYBDUC0oMJkDy53GhWijI3BbzCLZcKT1n2n01TOV_CjF_CIRbFWogzaVHzSqj7O0_dFKuyI31sckIyugc22CM-rK1yEYU8hoQdBWZToJg2w=w886-h498-no

 

Też na początku chcieliśmy po rynnach puścić i metalowe rynny zakupiliśmy, ale poszło pod ociepleniem.

 

Do mnie też przyjechały pustak Wienerbergerai potłuczone i extradach się wypiął :/

 

n_BWQEeTWHIRruHNN5yN8KlXEHT75cpdhhzFuRpr__BrKA1yFvijBPPCT-oktkPqSUvL57IbNvEdKwsM_wmNaSJ6uxUEEGE3uoGbAXm-9zib6Aph14cJVb3BWF0P1juRmIRgXiOEnGkNOT0qgV3MrkyYXSx7etyFlX-Yd04nIXryLiUxs4s0X-XmAnfiosAGMIWjhooBZR3TgynerFuw1-qG42Q8M9DsDq9L3rwqJyc9LfSYGGLr64aFcNfcwPf__J0gu169DT7b4G0yoqEYHT_U6yrXbYKigCsuhYJDSSnGDhWuFQ-fZNirzMhiSNbC9VAkOGx8M5dH-WfK8fcVF2UcTa2MU-HqZ_5Efr8ClA5SMUJkFrHp4tZKqc8D-iVvXE0b5YJE5XqJVhpVEe7luhClb_DTzpZjHIc4dEnfjuCs3yLGSa8tyzDn3HYkn4ZIUySzLzzZkrlKlkQ5rqNwtvxtEekmFFP6HhE0sZ2quVWy60vss0BuaUS2Sogb8tyhpsjhWTMsugKDex4GEh9SlNN4t2GSyEvJChM3lCyf6ok8iXN8oNNSPdBlohR9ey3wUbCRwt9vi89b3Xij0z7ci4oFE2Le80kWqf1WUrs-h5JZNAyfg-r0AODyDMSFPZ4jxsUSW9iDzAYZqxLrTTh9GQ3buKnt4x9ypA=w886-h498-no

 

Nie polecam też produktów Robena zwłaszcza "płaskiej" dachówki" Bergamo, wg przedstawiciela jest wszystko zgodnie z normą.

 

 

Tak Benitech montował i nie mamy zastrzeżeń.

Do rys na profilach , przyjechała ekipa z Peteckiego.

na początku chcieliśmy na profilach Rachau z kontaktronami oraz nawietrznikami, ale Rachau nie daje gwarancji jak są nawietrzniki

Wybraliśmy peteckiego i jesteśmy zadowoleni , z ekipy montażowej także.

0efqcvGnoLYZFnKvse9-mcRIZTSxqKS7lISEYxeRNZgJtpY4CcTnCaHVFWXVP0TeIYmOT4yUFDaJAh2nAvmjnboTodn-rJyxzPsGz7JRwJtL3q0Hssif4rLERH_lr-JX3iV-ZQbsbLGYLDZMyfHtgWk7kEr0B1u8LCicZjYdcPz-DbFd8ipW4b0wiSBgUsGfhOSsh4YgAdol9ysW8UbsUhsYDlZYBr8hp0olOqEZkWSFwgya28EH1W_9h0GXal4j7suKehZutA1B86z29TxGct1FnfpQLEWn1dELmVoXzwXSy-f_sbaxdPCqAKrYJD3L-2degyIFMI-JqslsTrmy2uzIvudYBYUwc-piTmgoYqg1A6pH_Rsi_sQHzzgefvGj81rLuaBA07w5flzZ6GXV-P0ZsmGt_HXCLAJlrolDoLMkmZp40KwAak1vX3UUqaL2EKBQX-zv61tHZk-exrRPWUyKnLFwSv7Pssgy6ThTemt1iWXsrrISPeifJ6Weobf4HaSQkxwGlABq9NT3Pil6rBq0TFOrMAb6eaFA8y0TXjsyNgj3Mv9VanJpkBipfKfLpUNW26AOLGsebvQudpoLO-Xq1VTNL3JPXol_RzKz9m40Ro4pY_SPTw-YUCQNsUIiFCLxn27Z8InDAgHX0QAp7K5IhqY-Ye7Q3A=w886-h591-no

 

 

jakby co mam więcej zdjęć z montażu :)

 

Witam,

Czy można obejrzeć, jak są zamontowane te okna?

Okna wstawiam Softline 82 z firmy AMBERLINE KOŁOBRZEG, bez ciepłego montażu.

Widzę, że masz gaz doprowadzony do domu, a jaka firma robiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wita wszystkich członków forum :hug:

 

i jak większość z początkujących to poproszę namiary od Gości od przyłączy/ instalacji:

- wodna

- prąd

- gaz

 

architekta już znalazłem ale KIERBUD still wanted w rozsądnej cenie.

Mam działkę w Dobrej i ze względów na warunki muszę budować na płycie. JAKIŚ POLECANY WYKONAWCA?

 

Pozdrawiam :bye:

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Za 3 miesiące startuje z gruntownym remontem kamienicy z 1900 r. Jeżeli macie jakieś sprawdzone ekipy to chętnie się zainteresuje. Zależy mi na:

- kupno i montaż okien (zależy mi na ciepłym montażu)

- ogrzewanie (kompleksowe wykonanie)

- elektryka (instalacje sam rozprowadzę a elektrykowi zostawię resztę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy można obejrzeć, jak są zamontowane te okna?

Okna wstawiam Softline 82 z firmy AMBERLINE KOŁOBRZEG, bez ciepłego montażu.

Widzę, że masz gaz doprowadzony do domu, a jaka firma robiła?

 

Kanalizę, deszczówkę i gaz robił mi Rafał Kaźmierczak InstaGaz 790644604

Hydraulikę, kotłownie, ogrzewanie podłogowe Tomasz Sulej Ciepły Dom, 501007005

 

Obydwu mogę polecić.

 

Co do okien nie ma problemu, tylko teraz to już mało co widac bo mieszkamy od roku mam zdjęcia po montażu wewnątrz i zewnątrz :) wyślę link na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

chyba jak piszecie,forum zamiera?

 

Codziennie więcej pytań ale brak porad.

Co myślicie o oknach VETREX?

Gdzie dostać tanio stal?

 

pozdr.

 

 

Zastanawiałem się nad oknami Vetrexu, znam kilka osób, które mają i są zadowoleni, ale ja wybrałem okna Amberline Kołobrzeg. Cenowo podobnie, troszkę taniej, stosuję te same profile Veki, tylko inne okucia Winkhaus.

 

Ze stalą, ceny skaczą, należy szukać, może Bud-Rem-Stal, albo może poszukaj w Goleniowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

polecacie jakąś firmę na płytę fundamentową?

 

pozdr

Leszek

 

Stan surowy Dariusz Kozak - 602612434, polecam, nie długo koniec, można zerknąć, jak buduje, budował dom na płycie fundamentowej w Siodle Dolnym.

 

Stan zero wytyczał geodeta Bochenek - 605545059, polecam, szybko i bez żadnych problemów i cena przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki Wszystkim za namiary i podpowiedzi.

 

Do grzegorzpaszk, możesz podać na priv jaki mniej więcej wyszedł koszt metra płyty i jakie ocieplenie itd ?:(

 

Co do okien to można dostać kota czytając różne fora.Jedni chwalą te VETREXy inni wieszają psy ,że się uginają,że ciepły montaż to trochę lipa itd.

Zaczynam mieć mętlik i chyba jak zwykle trzeba będzie samemu decydować?!:rotfl:

Jeszcze gmina nie chce mi zmienić cholernego szamba na oczyszczalni wiec sama radość tworzenia.

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...