Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Szukam sprawdzonej firmy do wykonania ocieplenia zewnętrznego i tynków.

Zagapiłam się i nie moge nikogo znależć na ten rok.

 

nie wiem czy temat aktualny

 

u mnie właśnie skończyli (putz + malowanie + podbitka). dobra ekipa p. Staszek - 723 613 291

 

warto teraz położyć styropian/wełna + zaciągnąć siatką i klejem. Nie warto robić putzu - na jednym domu, miałem duży problem

tynk po kilku latach zaczął się łuszczyć i odchodzić płatami. Robiony był pazdziernik/listopad, chyba przymrozki przyszły.

 

ja u siebie zrobiłem rok temu wełna + siatka + grunt aby wytrzymać zimę

 

następnie w sierpniu tego roku

jeszcze raz siatka + putz

 

Nie chciałem aby przebijały dziury po kołkach (mimo, że kołki wkręcane w wełnę z małym otworem) koszt siatki dodatkowej, to żaden koszt.

Materiały weź z firmy STO

Elewacja po 10 latach jak nowa.

Tynk mineralny + farba silikonowa x 2

 

Pozdr.

 

zb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Dołączyłem do Grupy szczecińskiej bo planuję budowę w Kobylance, czyli niedaleko.

 

Czy ktoś miał do czynienia lub ma SPRAWDZONE opinie o styropianie stargardzkiej euroTermiki? Szukam lokalnych dostawców licząc na: niski koszt transportu (może więc cena ogólna będzie lepsza) oraz możliwość łatwiejszych ewentualnych zwrotów. Czy to nadmiaru zakupionego materiału, czy też (mam nadzieję, że nie) reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

Dołączyłem do Grupy szczecińskiej bo planuję budowę w Kobylance, czyli niedaleko.

 

Czy ktoś miał do czynienia lub ma SPRAWDZONE opinie o styropianie stargardzkiej euroTermiki? Szukam lokalnych dostawców licząc na: niski koszt transportu (może więc cena ogólna będzie lepsza) oraz możliwość łatwiejszych ewentualnych zwrotów. Czy to nadmiaru zakupionego materiału, czy też (mam nadzieję, że nie) reklamacji.

 

1. pomyśl o zamianie styropianu na wełnę, jak budujesz dla siebie

2. siatka x 2 + tynk firmy STO + farba silikonowa np. biała (elewacja po 10 latach wygląda jak nowa)

3. wełnę brałem 25 cm z firmy Petralana,

 

transport to stosunkowo nieduży koszt przy budowie, czasami warto sciągąć z dalszych części kraju lub Niemiec

 

nie warto robić oszczędności na

1. ociepleniu

2. zbrojeniu (warto podjechać np. do p. Ryszarda przy Elektrowni w Szczecinie (ul. Ustowska jak pamiętam), ma 40 lat doświadczenia, zrobi korekty (oszczędnościowych projektów, na które panuje moda...)

3. dodatkach do betonu typu zbrojenie rozproszone, opóźniacze itd. w zależnosci od pogody (jak brałem w thomas beton)

4. konstrukcji dachu (ja nie ufam membranom, zrobiłem deskowanie + papa + creaton)

5. oknach

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pomyśl o zamianie styropianu na wełnę, jak budujesz dla siebie

2. siatka x 2 + tynk firmy STO + farba silikonowa np. biała (elewacja po 10 latach wygląda jak nowa)

3. wełnę brałem 25 cm z firmy Petralana,

 

transport to stosunkowo nieduży koszt przy budowie, czasami warto sciągąć z dalszych części kraju lub Niemiec

 

nie warto robić oszczędności na

1. ociepleniu

2. zbrojeniu (warto podjechać np. do p. Ryszarda przy Elektrowni w Szczecinie (ul. Ustowska jak pamiętam), ma 40 lat doświadczenia, zrobi korekty (oszczędnościowych projektów, na które panuje moda...)

3. dodatkach do betonu typu zbrojenie rozproszone, opóźniacze itd. w zależnosci od pogody (jak brałem w thomas beton)

4. konstrukcji dachu (ja nie ufam membranom, zrobiłem deskowanie + papa + creaton)

5. oknach

 

powodzenia

 

 

a i jeszcze zrób sobie klimę, bo to też stosunkowo nie duży koszt, a po tynkach będzie ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze zrób sobie klimę, bo to też stosunkowo nie duży koszt, a po tynkach będzie ciężko

 

Klima raczej będzie, bo idę w prąd, więc przy odpowiedniej mocy PV nie będę się oglądać na zużycie energii. Na pewnych rzeczach oczywiście nie będę oszczędzać, ale czy wełna na elewacji to nie wiem. Przez Ytonga Energo 24cm + 20 styropianu nie będzie i tak uciekać dużo ciepła. Prędzej dach i okna i na tym się skupię. Wełna ma fajne parametry, ale jakoś mnie nie przekonuje. W każdym razie do realizacji jeszcze sporo czasu więc wezmę wszystko pod uwagę. Będę pisać pytania o ekipy i dobrych dostawców. Fajnie, że Grupa nie upadła całkiem. Trzeba ją rozruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...