Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Po dluzszym cichym kibicowaniu postanowilam sie przywitac tu na forum szczecinskim z czystego sentymentu i sympatii, bo sama mieszkalam w czasie studiow w Szczecinie przez 5 lat, a poza tym oboje z mezem pochodzimy z Zachodniopomorskiego. Wszystkiego najlepszego i powodzenia na budowach!:smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Już wkrótce stanie się!!!

Dzisiaj odebrałam z Gminy decyzję o warunkach zabudowy. W poniedziałek podpisuję umowę ze sprzedającym działkę, ale warunkową muszę dostać wszystkie uzgodnienia i pozwolenie aby zamknąć sprawę ostateczną umową. Takiej klauzuli zażądałam w akcie i sprzedający poszedł na to. Myślę, że z uzgodnieniami nie potrwa długo bo wszyskie media i skrzynki mam na działce. Tak więc kochani już niedługo będę mogła stanowić brać budującą. Myślę, że przyjmiecie mnie w swoje szeregi.

Sen się ziści i po początkowych niepowodzeniach może być nieźle. Jednak życie jest piękne.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Hejo, no ja mam się też czym pochwalić. Adaptacja w toku, w przyszłym tygodniu ostatnie ustalenia, najdalej za dwa tygodnie papiery bedą leżeć w urzędzie. Jest szansa, że w połowie czerwca będę oblepiał ściany pozwoleniem na budowę :eek:)...

Wszystko pięknie i ładnie, ale pojawił się problem... z wodą.

Weszły ostatnio jakieś nowe ustalenia, że jak się chce wiercić studnię, to trzeba mieć na to projekt (!). Nasza gmina się wystraszyła (bo w mojej okolicy ludzie ruszyli a to z budowami, a to z kupowaniem działek), że im wody nie wystarczy w wiejskim wodociągu (!)... oddalonym zresztą o ok. 2 km od mojej działki. I teraz trzeba mieć projekt, wtedy starostwo wyda pozwolenie na wiercenie (które zresztą będzie można wykonać nawet przed pozwoleniem na budowę). POzwolenie, jak pozwolenie... ale za projekt trza zabulić... Nie wszyscy wykonują takie hydro-geologiczne projekty. W Szczecinie pan zażyczył sobie 1500 zł!!! Inny stwierdził "do 1000,-". Przecież to rozbój! Obaj wykonają to w ciągu 2-3 tygodni...

Otarł się może ktoś o takiego hydro-geologa, co może zrobić projekt na wiercenie studni, taniej oczywiście...? Ratunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-05-15 18:49, Stasiek wrote:

...

Wszystko pięknie i ładnie, ale pojawił się problem... z wodą.

Weszły ostatnio jakieś nowe ustalenia, że jak się chce wiercić studnię, to trzeba mieć na to projekt (!).

...

 

Coś nie tak

IMHO jesli studnia ma głębokość do 30 metrów, a dzienny pobór jest mniejszy od 5 kubików to nie potrzeba żadnej zgody ani zgłoszenia - po prostu wiercisz i już.

 

A urzędasów się o nic nie pytaj bo zażądają certyfikatu na obroże dla psa i zgody na otwieranie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Teska, ślicznie dziękuję - jutro podzwonię :eek:)

.

Jasiu... tak, ale to obowiązywało do niedawna. W urzędzie na kolanach mi to potwierdzali i zarzekali się, że nie będzie problemu... a tu weszło nowe rozporządzenie i klops... pisać kopana i wiercić, czy wiercić z papierami i spać spokojnie, oto jest pytanie (gdzie ta czaszka?!)... Dodatkowo studnię wytyczyłem w strefie ochronnej, kurna... Jak znajdę, co to za ustawa - prześlę "kupa mięci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek..ja miałam pozwolenie na studnie kopaną..tak własnie sie trzeba nazwac ,zeby urzedasy poszły...wiesz gdzie ..nie wiercona a kopana...ale pozwolenie jest potrzebne skoro nie masz widoku na wode...w mojej miejscowosci własnie tak było, wodociag w drodze, ale za mały..wiec u Ciebie jets tak samo..pozwolonko być musi:sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o pozwolenie na studnię kopaną starać się trzeba w gminie? a nigdzie dalej? całe Bartoszewo jest podziurkowane studniami - wszystkie ogródki działkowe. Ja też tak chcę - do podlewania kwiatków. Aaa - mamy już dach - skończony.

Maksiu - a stronach nic nie ma! skandal! Poza tym napisz jak to się zrobiło z tym styropianem, czy obsmarkałeś czymś czy nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu, słoneczko (upsss sorry Jasiu) w chwili gdy pisałaś te jakże gorzkie słowa pod moim adresem :smile: :smile: ja ciężko pracowałem nad stroną.. a co do styropianu to oczywiście posłuchałem bardziej doświadczonych budowlańców osobie Twojej i Teski i posmarowałem, ale tylko do poziomu gruntu...

pozdrawiam

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2003-05-16 08:57 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się wzjął za budowanie

ten zapomniał co to jest wypoczywanie

weekend całkiem fajna sprawa

na budowe więc wyprawa

a w niedziele troche leniuchowania

budzik nie wzywa do wstawania

 

miłego i efektywnego weekendu

 

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2003-05-16 15:22 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Maksiu: srutu tutu,

albo lepiej trąbka z drutu.

Kto w sobotę leniuchuje?

Kto w niedzielę nie buduje?

 

Tylko lenie, obiboki

Wygrzewają swoje boki,

Gnijąc długo w swej pościeli

Przesypiając pół niedzieli!

 

A tak robić nie wypada

- jak się śmiały plan zakłada

że się domek wybuduje

to sie nie śpi lecz pracuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...