Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

jolly ja mam znajoma w banku bph - naprawde obstukana kobieta - jak chcesz dam ci na nia namiar - idziesz ,siadasz a ona nawija, robi kalkulacje, porownania indywidualnie do twojej osoby - co sie Tobie najbardziej oplaca zaleznie od sytuacji twojej materialnej i planow na przyszlosc.

Naprawde obeszlam kilka bankow zanim do niej trafilam - wszedzie to samo - jak zapytasz o cos to ci powiedza ale sami od siebie nie poradza nie doinformuja.

bralam wiec kredyt w bph - napewno bardziej oplaca sie na 25 lat a nie na 30

Roznica w ratach jest mala a 5 lat krocej i mniej odsetek duzo.

No i polecila mi brac kredyt we frankach - od ilus tam lat jest najbardziej stala waluta.

Raty bralam stale i oprocentowanie stale.

Kredyt na 25 lat na 55 tys - rata po 280 zl miesiecznie.

Gdyby brac ten sam kredyt w zlotowkach rata by wyszla po 380 zl ( 100 wiecej) .

pozdrowka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

dajcie znać czy dobre warunki?

kredyt na 25 lat czy lepiej 30?

w jednym z banków jest 5,55 przez 1 rok a dalej 7,74

a w drugim 7,42!

raty stałe czy malejące braliście?

Proszę dajcie znać, bo jutro muszę już się zdecydować

 

tak na bph nie można narzekać i nie jest to, żadna kokieteria mimo, że pracowałam tam kilka ładnych lat.

Sama mam w chf, oprocentowanie zmienne (obecnie 2,793%), raty malejące.

okres lepszy krótszy 25 letni (na 30 lat mała różnica w wys. raty kapitałowej, a przez kolejne 5 lat trzeba płacić odsetki)

 

co do oprocentowania zmiennego czy stałego - moim zdaniem (i nietylko) lepsze zmienne (kredyt dopasowywuje się do sytuacji na rynku).

waluta (przy kredytach długoterminowych) - mimo ryzyka kursowego - frank szwajcarski

 

i zasada generalna - nie działać pochopnie z przewalutowywaniem - więcej można stracić niż zyskać.

 

polecam ostatnie 2 dodatki do rzepy (nieruchomości oraz moje pieniądze) właśnie poświecone kredytom mieszkaniowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...