Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Agnieszko - to ja bardzo proszę o poparcie Twojej wypowiedzi jakimś rozsądnym linkiem :)

Gdy rurki są "oblane" jastrychem przekazują ciepło większą powierzchnią -a chodzi przeciez o to, żeby posadzka jastrychowa tworzyła równomiernie nagrzaną płytę grzewczą. Gdy mieszanka jastrychowa dolega do rurek w prawie całej ich powierzchni - oddają więcej ciepła? zgadza się? a przy Twoim rozwiązaniu - przekazują ciepło tylko nieotulonym styropianem kawałkiem? a reszta ciepła grzeje styropian?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Agnieszka - szkoda, szkoda. A już się nastawiłam na rozmówki :)

Nie martw się, jak już wybudujesz (nie wiem na jakim jesteś etapie) to też będziesz "masta" od wszelkich prac budowlanych i instalacyjnych. A jak się jeszcze coś zrobi własnymi rękami - to na długo w pamięć zapada :) A przedtem czyta się tygodniami - co jak i z czym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich czwartkowo. trochę późno ale padło połączenie z rana.

 

Stasiek - zużyłam na to, ustrojstwo 16 tub akrylu, ale wczoraj skończyliśmy. niestety jak biednyś to, dokładasz do interesu. ale teraz to, chociaż nie wetnie mi pianki.

 

Agnieszka1 - ja również uważam, ze twój sposób na podłogówkę nie jest do końca słuszny. u mnie wykonawcy musieli mi dać pisemną gwarancję, ze wszystko będzie chodzić okey (mam tylko podłogowe więc, rozkład temp. jest u mnie bardzo ważny).

więc w porozumieniu z purmo dokonali obliczeń, zakupili materiał (wcześniej chcieli dać coś innego) i wykonali:

- na chudziaku mam 10cm styropian FS20,

- potem 2,5 styropianu systemowego z folią,

- na tym rurki,

- i to wszystko zalane mieszanką z mikroseta (beton z plastyfikatorem)

 

Teska - :evil: kurka wodna, współczuję naprawdę

 

życzę wszystkim, szczególnie Tesce, miłego i spokojnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia jesli chodzi o typowe prace budowlane i remontowe to pojecie mam bo robie w tym na codzien.

Chociaz nowinki rozne sa, ktorych jak nie masz na swojej budowie to nie znasz.

Ale za to branza sanitarna a elektryczna to juz wogole - one nie sa mi wogole bliskie , ale mam kolegow z pracy - specow od tych spraw wiec jakby co to przyjada na budowe i pomoga :wink:

Z budowlanka poradze sobie sama - hahah a to nie daltego ze jestem taka madra tylko ze mam speca meza od budownictwa :D

 

Ciesze sie ze Szczecinianie sa tu mili bo Wawowcy pozostawiaja duzo do zyczenia - najmadrzejsci krytykanci :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa zapomniałabym - melduję ściany wyszlifowane.

teraz czekam, aż przyjdą poprawić sufit (mam pęknięcia) i pomalować go, a potem heja malować ściany (chociaż już wiem, że z kolorami nie będę szaleć: dam jakiś tam jasny ecru, tylko u syna coś innego).

 

nie wiem czy mówiłam, że mam problem z tymi cholernymi schodami strychowymi, badziewie totalne. jak chcecie wiedzieć co znowu mi się przytrafiło to, odnośnik poniżej

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=366606#366606

 

i odpowiedź

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=367733#367733

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno w temacie podłogówki i styropianu. Znowu się Ciebie czepiam - Agnieszka :) W punkcie czwartym info o podłogówce i w ogóle podłogach na gruncie - jest jak wół:

"papa termozgrzewalna i na to styropian".

Absolutnie nie da rady. Papa termozgrzewalna jest nasączona jakimiś tam substancjami organicznymi - z którymi wchodzi w reakcję styropian. Niedopuszczalne jest łączenie papy ze styropianem bo się stopi. Nie wiem czy za rok czy 5 lat, ale tak piszą fachowcy we wszelakich publikacjach.

Jak trzeba poszukam źródeł.

Joaśka.

Noo - kto wchodzi w sztachetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G&M - do poczytania http://www.arbet.com.pl/index.php?url=content/poradnik_a4.htm

Po położeniu papy i folii - musisz bardzo uważać - żeby nie naruszyć powierzchni folii. Bo ta papa ze styropianem - rozumiesz - będą się integrować i wchodzić :) w jakieś dziwne reakcje... :)

Teraz wiem dlaczego nam papy nie kazali kłaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno w temacie podłogówki i styropianu. Znowu się Ciebie czepiam - Agnieszka :) W punkcie czwartym info o podłogówce i w ogóle podłogach na gruncie - jest jak wół:

"papa termozgrzewalna i na to styropian".

Absolutnie nie da rady. Papa termozgrzewalna jest nasączona jakimiś tam substancjami organicznymi - z którymi wchodzi w reakcję styropian. Niedopuszczalne jest łączenie papy ze styropianem bo się stopi. Nie wiem czy za rok czy 5 lat, ale tak piszą fachowcy we wszelakich publikacjach.

Jak trzeba poszukam źródeł.

Joaśka.

Noo - kto wchodzi w sztachetki?

 

Joasia a tutaj to nie masz racji. Styropian wchodzi z reakcja nie z papa a z lepikiem, smola itp. Gdyby polozyc styropian na pape smolowa lub dysperbit owszem weszlo by w reakcje .

Na pape termozgrzewalna jak najbardziej mozna klasc - nawet w tym twoim linku http://www.arbet.com.pl/index.php?url=content/poradnik_a4.htm

tez jest to napisane -przeczytaj

Potwierdzam poprawnosc wczesniejszych moich warstw ( bez ogrzewania :D )

 

Zanikanie styropianu :

W praktyce z taką sytuacją można możemy się spotkać przy wykonywaniu izolacji dachowych do których zastosowano różnego rodzaju lepiki, smoły do przyklejenia papy lub inne materiały dekarskie. Smołę lub lepiki nagrzewa się do wysokich temperatur, przekraczających dopuszczalne temperatury stosowania styropianu, przy czym temperatury te nie są kontrolowane. Przy naniesieniu gorącej warstwy smoły lub lepiku może nastąpić zjawisko mięknięcia i topienia się polimeru a tym samym niszczenia struktury styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna kogoś, kto chce sprzedać działkę w Tanowie. Umyśliliśmy sobie z mężem, że tam chcielibyśmy postawić swój wymarzony dom (albo w Pilchowie, ale raczej odpada ze względów finansowych :cry: ) Będę wdzięczna za info :D

 

W Tanowie będzie trudno, ale w Pilchowie jest jeszcze kilka działek. Wszystkie od 1000 m.kw. powierzchni wzwyż. Częściowo uzbrojone ( prąd przed działką. Teraz walczymy z Gminą w sprawie wody. Lada moment ruszy budowa sieci osiedlowej. Jest już pozwolenie na budowę. Burmistrz ogłasza przetarg. Kanalizacja zbiorcza w dalszej perspektywie.

Właściciel śpiewa wstępnie 60 zł/m.kw. Magini jeśli będziesz zainteresowana i masz ochotę zostać moją sąsiadką ( buduję się tam właśnie) to daj znać i podaj kontakt e-mailem.

Pozdrawiam: EDI-007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka - jeżeli na powierzchni papy termozgrzewalnej nie ma żadnej z poniższych substancji - to masz rację.

Olej jadalny

Olej parafinowy, wazelina, olej do silników wysokoprężnych

Produkty ze smoły

Zimny bitum i bitumiczna masa szpachlowa z rozpuszczalnikiem

Rozpuszczalniki organiczne, takie jak aceton, octan etylu, benzen, ksylen, trójchloroetylen, czterochlorometan, terpentyna

Nasycone węglowodory alifatyczne, np. cykloheksan, benzyna oczyszczona, benzyna lakowa

Paliwo gaźnikowe (benzyna normalna i benzyna super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...