Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam szerokie grono!Dziekuje Tesce za zaproszenie do tego forum,poznalem takze Jasia z tej grupy i dziekuje za porady w sprawie podlog/materialow,przekazalem juz te namiary przyjacielowi w Szczecinie.

Natomiast tutaj dyskusja trwa juz od ponad dwoch lat,chyba tylko bede zagladal na biezaco,a dziennik budowy Teski zaraz przeczytam na dobranoc,zjem tylko kolacje bo u nas z jakichs powodow jest juz ciemno i niedlugo raczej do spania.Bardzo ciekawe doswiadczenia i wypowiedzi. Akurat odpacykowalem swoj dom i jest wystawiony do sprzedazy,gdzies za tydzien zabieram sie za robotki/przerobki w nastepnym domu gdzie mamy zamieszkac wkrotce,wydaje mi sie,ze duzo skorzystam czytajac Wasze doswiadczenia bo tego typu prace(wykonczeniowe raczej) wykonuje tez jako amator. Czeka mnie odmalowanie,jakies plytki,niewielkie zmiany wewnatrz, tynkowanie itp.,oczywiscie nie sa to moje pomysly tych prac tylko oczywiscie mojej polowki,ma do tego wyjatkowy dar,za kazdym razem ma nowy pomysl jak by mnie tu czyms zajac.Pozatym laczy mnie z Waszym gronem takze inny aspekt:tez wynioslem sie z urokow duzego miasta nad wode i do ciszy,moze nie calkiem do buszu ale 80 km.,co tutaj tyle co rzut beretem ale jednak.W Szczecinie spedzilem wlasnie ostatnia zime na urlopie,od grudnia do marca,puszcza Wskrzanska jest sliczna,w przyszlym roku planujemy tez na dluzej gdyz moj boss jest wlasnie ze Szczecina.

Pozdrawiam wszystkich,bardzo ciekawe forum i atmosfera ogolnej pomocy,chetnie bede zagladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!!!

Ale ja miałam w warunkach szczelny zbiornik, a nie przydomowa, dlatego teraz muszą zmienić aneksem i warunki zabudowy (to już mam) i potrzeba teraz złożyć papiery w Starostwie, by na podstawie tego projektu mogli zrobić aneks do pozwolenia na budowę (ok. 2 m-cy)!!!

 

Dlatego potrzebuję projektanta... a gdybym od razu , to ....tak jak piszesz! - nie inaczej! Chociaż mi mówili, że przy oczyszczalni to i ochrona środowiska musi się wypowiedzieć

Nie wiem, w każdym razie ja muszę w ten sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly

zaraz wyślę ci na priv dane pana który mi zakładał oczyszczalnię.

z tym czekaniem to nie jest tak źle, w starostwie w Goleniowie czekałam cztery dni. Złożyłam w piątek a we wtorek już miałam. Trzeba tylko pogadać, że bardzo się spieszy, bo razem z sąsiadem więc będzie taniej i takie tam, a w wydziale ochrony środowiska to u tej pani to pismo pisze się od ręcznie na biurku i od razu pani daje zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile slowa powitania i zachety do wymiany doswiadczen na tym forum.Tez zauwazylem "kangura" w forum Muratora,to nie ja mimo,ze kicamy jednakowo,tamten sadzac z wypowiedzi zmienil terytorium,ja wciaz do gory nogami pisze.Muratora zauwazylem juz kilka lat temu w czasie pobytu na urlopie,czesto zagladalem czytajac ciekawe artykuly ale dopiero teraz szukalem pomocy i mnie "wciaglo".

Zauwazylem w niektorych,szczegolnie parterowych projektach pewne podobienstwo do tutejszych ale wreszcie domy musza w jakos byc do siebie podobne.Problemy i wyposazenie wnetrz sa oczywiscie wspolne natomiast sposob budowy jest raczej inny ze wzgledu na klimat,niemniej zaczeto u nas zwracac ostatnio duza wage do izolacji tak ze wzgledu na ogrzewanie jak schladzanie latem.Do niedawna izolacja w domu byla sprawa drugorzedna(koszty eksploatacji byly napewno wieksze)ale z obecnym globalnym problemem zanieczyszczania srodowiska od 1.6.tego roku wprowadzono wysokie wymagania odnosnie nowych domow jesli chodzi o zmniejszanie zuzycia energii w tym aspekcie.Ogolnie domy budowane sa w konstrukcji drewnianej szkieletowej i nastepnie obudowywane pojedyncza cegla,wewnatrz plyty gipsowe i wata mineralna,to samo z dachami,izolowane wata.Obecnie powracaja do mody dachy z blachy,na zewnatrz obicie drewniane(styl podobny do amerykanskich)oraz tynki na cegle,rowniez cienkie plyty cementowe i tynkowane akrylikiem.Domow z podwojnej cegly juz od dawna sie nie buduje,wewnatrz kroluje plyta gipsowa(sciany oraz sufity),przewaga domkow parterowych ale na terenach bliskich centrum miast gdzie ziemia jest droga coraz czesciej wyburza sie starsze domy parterowe(szczegolnie na wiekszych dzialkach) i buduja kilka polaczonych domow pietrowych.Wewnatrz tak jak wspomnialem zauwazylem te same problemy:podlogi a wykladziny czy tez panele,kominki,wyposazenie kuchni,lazienki,listwy,farby itp.Australia na poludniu,czyli np.Victoria (gdzie mieszkam),ze nie wspomne o Tasmanii to w zime jest zimno!!I kominki oraz inne rodzaje ogrzewania chodza prawie na okraglo.A z fachowcami czytajac wypowiedzi tez mamy podobne problemy,trzeba wszystkiego dopilnowac samemu,a najlepiej zakasac rekawy i samemu robic co sie poradzi,co wlasnie czynie juz od pewnego czasu wynoszac sie w zeszlym roku na zielona trawke,doslownie,lacznie z praca.

Moze tak na pierwsza wizyte za dlugo siedze?Herbata juz wypita wiec czas na mnie tym bardziej,ze jest juz 22.50

To pozdrawiam serdecznie i do uslyszenia,napewno bede tu zagladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...