Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Hej wszystki wkurzonym i mniej wkurzonym :lol:

Mam serdeczną prośbę- czy wiecie może gdzie dają największe rabaty na bramy garażowe, i czy gdiekolwiek liczą bramę z montażem wszystko w 7% vacie??

Kolejne pytanko- czy możecie polecić ekipę do ocielpeń i tynkoania elewacji?? (u mnie dużo boni :-? )

Sylwia, niestety moja zabudowa jest do bani więc nie polecam.

Ola- nie baluj zbytnio- pamiętaj, że masz dziecko!! :wink:

Aha- i jeszcze obiecałam koleżance spytać o domy z bali- czy ktoś ma jakieś doświadczenia lub znajomych budujących w tym systemie??

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Bikosa co do bram - to nie wszyscy z montażem liczą 7%.

My handlujemy bramami i wystosowaliśmy pismo do US właśnie zapytując jak powinniśmy liczyć, więc urząd jak to urząd ogólnikowo odesłał nas do przepisów, a znając US czekają, czekają i jak wejdą z kontrolą i okarze się, że trzeba z rocznego utargu odprowadzić tą różnicę, to uwierz wiele firm się z tego nie wykaraska. My stosujemy stawkę 22% i zaprzyjaźnione firmy z oknami i drzwiami też tak robią, bo nie chcą mieć problemów z US.

Wiadomo inną interpretację mają przedsiębiorstwa i tą 7% stawką chcą uzyskać klientów, ale interpretacje US są z reguły inne, ale w zasadzie to nie Twój problem tylko firmy!!!

 

Chcesz bramę uchylną czy segmentową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jolly, wiem,m że macie dobre bramy ale dla mnie oferta cenowa nie do przejścia :( Ten 22% vat to strasznie dziwna sprawa- w telewizji w programach informacyjnych trąbią, że jeżeli usługa czyli montaż to 7% a US interpretują inaczej?? Jakiś nonsens- ale to nic noewgo. Sprawa Kluski niczego nikogo nie naucz7yła. W końcu ktoś wygra w sądzie w tym bussinesie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!

 

Jeśli jesteście (np. Joasia) na etapie zagospodarowywania ogrodu, to informuję, że budowę oczka wodnego należy zgłosić jeśli jest do 30mkw, a jeśli powyżej to uzyskać pozwolenie na budowę!!! Ponoć już zaczynają się sypać kary w Szczecinie (po ok. 2000zł)

 

Ja dziś zgłosiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie jest piękne

 

Ten @##$$%% Urząd Skarbowy wreście oddał nam pieniądze.

 

Dwa lata walki nie poszły na marne, a było o co walczyć (sumka dość spora)

 

Ale jestem szczęśliwa.

 

No to dzisiaj jednak ostro zabaluję. A w sobotę na zakupy.

 

Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaa

 

Bikosa napisała

Ola- nie baluj zbytnio- pamiętaj, że masz dziecko!!

 

Oj pobaluję muszę odreagować, a dzidziunię dam do .... BABCI.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly

 

Z tym vatem to jest faktycznie ze co US to inaczej go interpretuje ale własnie w Muratorze aktualnym jest o tym artykuł i wszystko jest jasne.

Ja handluje na 7% vacie bo jesli sprzedajesz usługę to materiał który zuzywasz do jej wykonania jest tez na 7% wiec musisz to odpowiednio potem cišgnšc ze stanu. Warszawka miała 2 etapy bo najpierw sprzedawali na 22% bo się upierali ze tak nie mozna a teraz już cała Bartycka jedzie na 7%

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSTAWAC RANNE PTASZKI!!!!

 

 

 

Pawel - owszem, ja też powołałam się na Muratora i US powiedział, że Murator nie jest wykładnią prawa!!! Pożyjemy zobaczymy, przecież później można zrobić korekty i nadwyżkę Vatu odzyskać, chociaż w przypadku mojej firmy na bramy US jasno się wyraził!!!

 

Didi - a ja będę miała oczko w kształcie rogala, to jak obliczyć czy 30m2?

 

Ktoś pisał o balustradach - za 1000? gdzie? i jakie wzory? jaka wielkość?, bo to baaaaaaaardzo tanioooooo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...