Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Cytat:

JOLLY - nie pisze bzdur wiem co ile kosztuje - kowale itp..sa po prostu nieopłacalni...biorac pod uwage jakosc wykonanaia.

 

Teska - a czy ja Ci zarzuciłam, że piszesz bzdury? Przeczytaj dokładnie mój post, to wyczytasz w nim niemałe zaskoczenie ale w pozytywnym znaczeniu!!! Po prostu nie opłaca nam się klepać ogrodzeń skoro ktoś w takiej cenie sprzedaje, bo fabryka robi to seryjnie, a u nas - kowali każde ogrodzenie jest inne, bo ręcznie robione! I oczywiście biorąc pod uwagę, że nie bierzemy np. 50 ton tylko 2 tony raz na pół roku stali też ma znaczenie, to że Wiśniowski ma własną ocynkownię, a my musimy zlecać też ma znaczenie...

 

Zawsze robota ręczna będzie droższa od seryjnej, a co do jakości, to bym polemizowała. W tak wielkiej fabryce mogą zdrzyć się wpadki, wyrób sprawdzany jest co 100 sztukę, a kowal nie może popełnić błędu, bo klient tego nie weźmie!!!!

 

Dlatego Teska skąd taki napad na mnie? Ja się cieszę, że kupiłaś tak tanio, i skoro tak to powiedz, który to gościu, może wszyscy z niego skorzystamy!!! :D

 

A bramę wybrałaś super!!!Mam nadzieję, że źle zinterpretowałaś moje intencje, bo nie miałam nic złego na myśli!!!

 

Cytat:

kowale itp..sa po prostu nieopłacalni...biorac pod uwage jakosc

wykonanaia.

 

Mam nadzieję, że ten zawód mimo wszystko nie wyginie, bo jest bardzo pożyteczny... To tak jak z małymi sklepikami i supermarketami, ktoś woli jedno a inny drugie...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć budowlaki.

Chyba szlag mnie trafi na te płytki. Mogą być dopiero jutro a moi kafelkarze w czwartek kończą, bo wyjeżdżają na saxy. Niech to licho. Chałupa rozbebłana, malarze nie mogą pogodzić się z kafelkarzami bo podobno sobie wchodzą w drogę. Chyba oszaleje albo kogoś pogryzę. Ja chcę do mojego domku bez tych okropnych ludzi, którzy wiecznie marudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wskim

 

Teska

 

950 zł?? mowimy tylko pełnych skrzydłach i oscieżnicach stałych bez opasek bo Ja jak bym nie liczył mi z Ronkowskeigo wychodzi drożej. Wyceniałem model Komfort wiec netto 570 skrzyzdło oscieznica stala 120 + 16 zł za kazdy centymter ponad 95mm, 120 zl opaski na jedna strone, lakierowanie 140 zl, szyba 150 zl. wiec brutto 1342 orzy oscieznicy stałej.

 

A czemu nie fornirowane?? ty masz drzwi z klejonki sosnowej następnie na nią nałozony jes obłóg grubości 3.5mm tez z sosny, to jest bardzo trwała konstrukcja i dzrwi Ronkowskiego są naprawde solidne ale za te pieniądze masz drzwi o tej samej konstrukcji ale zamiast obłogu sosnowego jest fornir Dębowy 1.2 mm albo Mahoniowy no i oscieżnice regulowane.

Pozatym drzwi drzwiom nie równe, zawiasy, zamki, wzory, forniry, konstrukcja skrzydła i ościeżnicy, szkło. Tego jest naprawde dużo.

 

Nie zrozum mnie źle ale mam 45 sztuk drzwi na ekspozycji i ani jednych sosonowych bo to się poprostu nie sprzedaje, choć uwazam ze są wiele solidniejsze niż plastry miodu z porty albo polskone. Jezeli ktoś jest zdecydowany na sosnę to tylko 2 firmy są godne polecenia, Ronkowski które wybrałaś i CAL i te firmy robią skrzydła z klejonki sosonwej i następnie je obłogują. Nikt poza stolarzami lokalnymi nie robi skrzydeł z litego drewna, wszyscy kleją sosne albo używają MDF który jest droższy, dzięki temu nie ma ryzyka odkształcania skrzydeł. Zapomnijmy o czasach ze drzwi trzeba dopasowywać za pomocą struga :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

 

Jak tam zdrówko?

 

Trzeba gonić z budowaniem bo coś się zimno zaczyna robić :(

 

G&M

Poszukuje namiarów na sprawdzonych tynkarzy (tynki wew.) z Waszymi referencjami.

 

Ja jestem zadowolona z ekipy, która robiła u mnie.

Tynki natryskowe - gipsowe. Cena w 09.2003 r. była 20 zł/m2

Jak chcesz namiary to daj znać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel ja właśnie jestem na etapie szukania drzwi wejściowych, mam wymiar 1,5 szer. x 220 wysokość, z tym, śe drzwi 90 lub 100 i do tego reszta naświtla lub można jeszcze zmniejszyć otwór , błagam o pomoc, bo nie wiem, które wybrać!!! A gdzie masz tą ekspozycję, ja nie chcę drzwi z porty ani z polskone, chcę inne, ale dobre i niedrogie i co by mi się nie wypaczały, otwierane mają być do zewnątrz, daszek mam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOLLY

 

Zewnętrzne drzwi które mają byc z doświetlem wykonujemy u producentów okien bo to jest nietypowe zamówienie, więc wszystki fabryki typu gerda i jakieś tam odpadają, jest jeszcze taka firma Format ale ja jej nie mam bo kładą do srodka paździeż i kiedyś się zraziłem jak miałem reklamacje na nie. W sumie poza Milewskimi którego okna sprzedaje to tylko Interdoor ma u siebie w katalogu w miare rozsądne ceny na drzwi zewnętrzne oraz dostawki. W moim profilu masz stronke z namiarem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly jestem świeżo po zakupie drzwi wejściowych, właśnie sie robią :D też drzwi plus boczne naświetle. No i też miałam nie lada problem, bo musialam dopasować do mojego nieszczęsnego "złotego dębu" :wink: , no i miały być drewniane.

 

Najładniejsze ma Urzędowski, ale wymiary podobne do twoich wychodziło 3.5tys netto (22%) plus montaż 450 zl. Sprawdzałąm w CALu, ale podobne ceny, potem znalazlam faceta, obok NOMI, taki malutki sklepik (ale nie POLSKONE, bo też jest obok), który robi z 0 vatem :D i wychodziło za wszytsko z montażem 3.7 tys., ale w końcu wziełam w PROFI na Boh.Warszawy pod Oriflame, bo tam bardziej pasował kolor i z montażem (wtedy 7%)wyszło 3.9 tys. Sporo, ale do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłaś Humdrex?? w Profii?? z jakiego drewna?

Kupiłam Humdrex, w Profi, z drewna mahoniu, kolor C4 :D

 

bardzo proste (takie chciałam), frezy tylko dzielące optycznie drzwi na dwie części (górna większa) i z frezowanym półkolem w okolicach klamki.

Aha, a ceny, które podawałam dotyczyły drzwi plus boczne naświetle z szybą P4 (dwa szprosy, trzy szyby)

 

A z innej beczki: ależ ten twój sąsiad zasuwa!!! Już okna i elewacja (zwoja drogą odważna, ale fajna - będzie mi sie łatwo tłumaczyło, przy jakim domu skręca się do mnie :wink: ) - ciekawe, kiedy przeprowadzka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :D

 

Czyżby jaskółka? Czytajcie!!! (z http://www.viessmann.pl):

 

  • Ustawa VAT z dn. 11 marca 2004
    opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 54 poz. 535 z dn. 5 kwietnia 2004
    (Przepisy przejściowe i końcowe Ustawy VAT - art. 176 ust.4)
     
    "Z dniem 01.05.2004 zgodnie z przepisami nowej ustawy VAT nastąpił wzrost
    podatku od towarów i usług (VAT) na materiały budowlane z 7% na 22%.
    Zgodnie z przepisami przejściowymi i końcowymi Ustawy VAT (art. 176 ust. 4)
    do 31.12.2007 przedłużony został okres stosowania 7%-owej stawki VAT na:
     
    DOSTAWĘ, BUDOWĘ, REMONT LUB PRZEBUDOWĘ BUDYNKÓW
    MIESZKALNYCH (PKOB 11) I ICH CZĘŚCI, Z WYJĄTKIEM LOKALI
    UŻYTKOWYCH, REALIZOWANYCH W RAMACH BUDOWNICTWA
    SPOŁECZNEGO (załącznik nr 3 do ustawy, Symbol PKWiU 93.03).
     
    Powyższy przepis sugeruje, iż materiały do budowy lub remontu można kupić
    wraz z usługą stosując 7%-ową stawkę VAT.
     
    Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule "Nowy VAT w
    budownictwie i obrocie nieruchomościami" autorstwa p. Stelli Brzeszczyńskiej
    w numerze 5'04 Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf

 

 

Juz ma elewacje?? ja byłem w sobote i nic nie było. :D jestem w szoku.. ale może to dla tego ze to kobieta tam rządzi :o

 

Delf słucham opini na temat tego Humdrexu bo się zaczynam nad nimi zastanawiać. Sa cenowo kokurencyjne do tych które ja mam więc jesli jakość będzie ok to spróbuje je sprowadzić. Tylko ta iława :D

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...