Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ten środek umożliwia chemiczne związanie betonu.

 

Przez pierwsze 72 godziny od wylania beton wiąże chemicznie - na tym etapie nabywa on swych właściwości - potem już tylko schnie.

 

Nie chodzi więc o to żeby wylać posadzki - to jest do zrobienia.

Chodzi o to, że w posadzkach zostanie około metra sześciennego wody do odparowania. Wprowadzając się zaraz po wylaniu posadzek, zimą do niedogrzanego domu musicie się liczyć z dużą wilgotnością.

 

No ale jak już musicie....

Ja bym skupił się (wykończył) na jednym pomieszczeniu (np saloon)+łazienka, a reszta ogrzewana niech schnie. Warunki spartańskie ale przy odrobinie optymizmu może być nawet wesoło. Oczywiście na podłogi albo kafle albo byle jaka tymczasowa wykładzina (w komforcie była "remontowa" po 5 zł za metr). Jakikolwiek parkiet/panele wypaczy się na 100%

 

Do Gosetka: sęk w tym, że tych różnych planów, urzędów i kwitów są dziesiątki, w przeróżnych miejscach. A pozatym, kto by przypuszczał, że w takiej ładnej okolicy jakiś cymbał wymyśli szose. No, jak już pisałem mam nadzieje, że dzięki tradycynej urzędniczej indolencji nic z tego nie wyjdzie.

 

PS. Nie jestem "pan" - my tu sami swoi ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie ma co podniecac sie cena 50 zl za metr.

Na pewno jest to dzialka rolna, a takie sa ceny rolnych w okolicach Szczecina. Ogloszen jest pelno w internecie i prasie.

I zawsze pisza- uzbrojenie ,,lada dzien" albo za plotem.

Chociaz zdarzaja sie pewnie okazje......

Pozdrowionka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby te kilka platkow sniegu zasypalo wasze komputery?

Ach Szczecin spi.

A ja mam kilka slow.

Jestem na forum od niedawna, a juz czas mi sie zegnac (na jakis czas- przynajmniej mam taka nadzieje). czas konczyc urlopik i do pracy. A tam gdzie pracuje nie ma internetu. Mam nadzieje poczytac o waszych postepach w budowaniu po powrocie- bedzie to wiosna wiec pewnie ruszycie ostro z budowaniem lub wykonczeniowka!! Wiec zycze wam spokojnych swiat oraz wielkich postepow na budowach w przyszlym roku!!!!!! Zbierajcie sily na wiosne, a tym ktorzy wciaz buduja podczas zimy zycze wytrwalosci i pogody (dobrej)!!!

Mam nadzieje ze w przyszlym roku juz nie bede biernym czytaczem forum lecz rozpoczne (podobnie jak wy)realizacje mych marzen!

Pozdrowionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim,

 

Bede budowal "Odysa" na Warszewie. Mialem pewne problemy ze zbrojeniem ale wszystko jest na dobrej drodze i mysle ze w przyszlym roku zdaze uzbroic i postawic stan surowy zamkniety. Ktos mowil o cenach, wiec metr uzbrojonej kosztuje w granicach 120 zl, natomiast nieuzbrojone od 60 zl w zwyz. To prawda ze niewiele dzialek sie ostatnio zbroilo ale w przyszlym roku ruszy pewnie z budowa kilkuset inwestorow, najwiecej od Zagorskiego, Kredowej i Zaborzanskiej choc i w strone Osowa zaczyna sie sprzedawac coraz wiecej ziemi. Warszewo to super okolica, cisza zielen i spokoj (po mojej dzialce wciaz biegaja dziki i sarny) a zarazem blisko do miasta, dojazd z dwoch stron... . Pozdrawiam wszystkich Szczecinian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HoMar

Witaj..nie odzywałam sie bo przez 3 tyg nie miałam netu...z hektarem przeliczeniowym...masz za mało..ale podpowiem dokładnie powiedza Tobie w Krusie Na krolowej Korony Polskiej podobno jest Krus.....zadzwon i powiedz ze chcesz kupic grunt rolny...powiedz klase i powierzchnie..a one same przelicza czy wystarczy zeby byc rolnikiem..

Zycze Miłych spokojnych Swiąt...

teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Nareszcie odnalazłam grupę szczecińską na forum. Ja buduję w Dąbiu na Szybowcowej. Mój projekt to typowy "ALFA" z pracowni projektowej z Białegostoku. Roboty rozpoczęte w kwietniu 2001r. Obecnie stan zamknięty z rozprowadzeniem wszystkich instalacji, tynkami wewnętrznymi, podłożami i ocieplonym poddaszem (bez płyty g-k). Teraz z uwagi na temperatury na budowie przerwa. Czekamy na ciepełko. Pozdrawiam całą "rodzinkę" budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo!!!

Zaczyna mi się podobać :smile:

To ja mam cztery pytanka:

 

1. Czy możecie polecić jakąś firmę/ekipę do instalacji ogrzewania (kotłownia, podłogówka, grzejniki) ?

2. Czy możecie polecić jakąś firmę/ekipę do wylewek ?

3. Czy możecie polecić jakąś firmę/ekipę do tynków (wew.i zew.) ?

 

Potrzebni będą w maju/czerwcu...

...i gdzie w Szczecinie kupić okna ?

 

Sam mogę polecić dobą ekipę do stanu surowego (będą wolni od maja/czerwca) i solidnego wykonawcę przyłącza wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...