Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Z tym gazem to jest tak:

Wydaliśmy 2500 od lipca do czerwca - czyli 12 miesięcy jak nic za dwieście parę złotych. Do tego 2 metry drewna -w celach widowiskowych a nie grzewczych. Pierwszy rok eksploatacji domu - czyli mokry etc... Nie ma co pękać. W bloku płaciłam 170 zł za samą ciepłą wodę i jeszcze ogrzewanie - było drożej -a metraż 47 m2. Doświadczona (przez życie) Joaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
...co sadzicie o dzialce ustawionej polnoc poludnie z laskiem na polnocy a droga dojazdowa na poludniu.

 

My mamy niemal identyczny układ (ale las mam od południa). Ponieważ mamy wąską działkę dom postawiłem ukośnie do drogi, wejście od północnego wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
doki ...jestem zadowolona poniewaz w najgorsze upały moge sobie spokojnie siedziec na tarasie a nie smazyc tyłek (...) po stronie południowej w ukropy nie idzie wysiedziec...kumpelka ma tak taras...i co?? siedzimy z krzyesełkami przy drzwiach wejsciowych...

 

Zgadzam się, teoria mówi odwrotnie, ale w praktyce wychodzi jak Teska mówi... u mnie jeszcze tak wyszło, że taras mam blisko sąsiada... no to samo się rozumie i teraz z kawką wędrujemy w pole... no, na razie i tak nasłonecznione, ale to się za czas jakiś zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
myslec o piwnicy czy nie? jak to wyglada od strony kosztow :) teren wydaje byc sie suchy :)

czytalem o tym jedni sa za piwnica drudzy nie :)

 

Ja jestem za i zrobiłem... i nie żałuję, rzekłbym, że zadowolony jestem nawet ;).

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o koszty, to chyba porównywalne z postawieniem małego domku gospodarczego z garażem... ale piwnica ma jednak wiele zalet. Możesz zrobić kotłownię, trzymać zaprawy, wszystkie rury (a przynajmniej te, które można) puszczasz w piwnicy, a nie gdzieś w posadzce, podczas budowy - świetny schron, piwo zimne (póki nie masz lodówki ;)) A i wszystkie podręczne graty - blisko. Tak czy inaczej, nawet jeśli masz suchy grunt (a mocno przepuszczalny?), to i tak warto dobrze zabezpieczyć, niestety to kosztuje, a nigdy nie wiadomo jak będzie potem... ale od tego są hydro-geolodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piątkowo od jutra łikendzik :p

Maggie - to, tak jak większość tutaj - goła po pewnym czasie :lol:

 

u mnie mozolnie dłubią deszczówkę (50 m). został im jeszcze jeden, ale najdłuższy odcinek prostej (tylko jakieś 16m :p ) i będę w pełni zarurzona.

ale najbardziej cieszy, że nie zapłacę tyle ile chciały poszczególne ekipy (a chciały bodaj z 6 tys.). z moich rachunków wynika że wszystkiego wydam ok. 2k :lol:

jednak warto było zwolnić i trochę poczekać, a potem po malutku, po malutku zrobić systemem gospodarczym.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O kurcze! Na jeden dzień was zostawić i już na 20min czytania.

 

Grapusek mój mąż ostatnio jest prawie codziennie w Zaułku Sikoreczki, ale nie wie który to Wasz domek, a teraz będę mogła pokazać (tylko gdzie są te zdjęcia?!).

 

Co do orzewania domku zimą: dostaliśmy właśnie zgodę na wycięcie 18 drzew :wink: więc może......tego roku ogrzewanie mnie nie będzie kosztować? :wink:

 

Czy ktoś ma znajomości w Goleniowie w UM? Złożyłam o warunki zabudowy (zabawę z budową zaczynam od nowa :wink: ) ale kazali mi czekać ok 3 miesięcy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie była Bikosianka z Antonim :)

Jasiu szokuje - bierze na ręce i gada z Antonim... Wnuczki mu się marzą chyba.

Z innej beczki. jaki prezent wymyślić? idę na nieoficjalne otwarcie kubańskiej knajpy. Jaki prezent wykombinować? Koszulki z Fidelem już nami i z Che też :) Myślę w stronę wnętrza - powieszenia czegoś na ścianie -albo na właścicielu - help - to już dziś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...