Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich doświadczonych,

jestem nowa i niestety zielona w sprawach budowy, a właśnie powinnam ją zacząć, bo w końcu mam pozwolenie.

Podajcie jakieś namiary na:

prąd budowlany

wodę budowlaną

inspektora nadzoru.

Podajcie też ceny

dzięki

ibc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

tak, tak o wykonawców, ale tylko podłączenie liczników, bo wszystko jest na działce.

gdybyście mogli podać ceny, to podajcie nmp.ile bierze wykonawca,a ile materiały szafka energ, licznik i do wody tak samo.

woda budowlana-coś tam chyba muszę ekipie budowlanej doprowadzić, żeby mieli czym beton polewać.

to miałam na myśli i aż się wstydzę, że taka jestem zielona! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak o wykonawców, ale tylko podłączenie liczników, bo wszystko jest na działce.

gdybyście mogli podać ceny, to podajcie nmp.ile bierze wykonawca,a ile materiały szafka energ, licznik i do wody tak samo.

woda budowlana-coś tam chyba muszę ekipie budowlanej doprowadzić, żeby mieli czym beton polewać.

to miałam na myśli i aż się wstydzę, że taka jestem zielona! :oops:

 

e tam zaraz zielona, człek się uczy całe życie

 

co do energet. - to, ja niestety nadal nie rozumiem.

masz już, projekt, przyłącze i szafkę ZK, RB?

u mnie za przyłącze (od ZK do RB) wziął 1.6 k, potem umowa z ZE i już (szafka na prąd budowlany była już w cenie. można ją kupić za 200-400zł).

 

woda - trzeba zrobić przyłącze (projekt, etc) - ja przyznam się budowałam bez wody tzn. brałam od sąsiada, a wodę i kanalizę robiłam potem. ceny są naprawdę bardzo różne, może inni ci podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi - może mówcie Amonka :lol:

 

Za przyłącze elektr. od ZK przez skrz. licznikową do tablicy (32mb) zapłaciłem 500zł plus skrzynka (ok.400) plus kabel (500) plus tablica licznikowa - taka jaką sobie wybierzesz (może być zielona :lol: )

plus oczywiście projekt uzgodniony w ZE (400zł - można było taniej)

Nie kopałem ani centymetra, przyjechałem tylko na odbiór, podpisanie umowy w ZE i założenie licznika.

Pamiętaj, że uzgodnienie projektu lepiej zrobić razem z uzgodnieniami budynku i w jednym pozwoleniu na budowę - po co biegać 2x i tak sie wiele nabiegasz po urzędach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, wode miałem w jednym projekcie z wodociągiem w ulicy który robił komitet, tak więc to osobna bajka.

Gaz właśnie robimy, jutro podpisuje umowe i płace opł. przyłączeniową .

Projekt przyłącza i jego wykonanie to melodia przyszłości.

 

jak chcesz namiar na elektryka, to moge Ci przesłać na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...