Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

No i mam problem :cry: !

Ekipa która miała nam budować, po informacji,że nową prowizoryczną drogę będą ryć celem ułożenia mediów chyba wymięka. Może to tylko pretekst ale chyba musimy mieć kogoś w zanadrzu. Tym bardziej, że chcieliśmy zaczynać w poniedziałek. Czy niezbyt dobry dojazd-droga piaszczysta do działki to taka wielka przeszkoda. Nawet jeśli ją częściowo rozkopią to wydaje mi się ze grucha z betonem dojedzie. Ale może się mylę. Napiszcie coś bo przezywam zwątpienie :( No i może polećcie jakąś firmę gotową od zaraz.Agi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Trawka troszkę skoszona, pseudo-żywopłot polany (właściwie bardziej dla uspokojenia sumienia), wizyta u architekta odbyta... Powiedzmy, że będzie jak powiedział i dokumenty znajdą się w najbliższy wtorek w urzędzie... a pod koniec czerwca będę cieszył się już pozwoleniem...

 

Oczywiście wyszła sprawa z Energetyką (dlaczego zawsze oni są tacy problemogenni ?!). Uprzedzony przez Mar35 w sprawie plastikowych skrzynek (że takich teraz wymagają) już jakiś czas temu zasięgnąłem opinii w Zakładzie Energetyki, pytałem również na targach budowlanych... Absolutnie nie ma żadnego problemu, żeby założyć metalową... A tu niespodzianka (?). Elektryk przygotowujący dokumentację techniczną nie chce słyszeć o niczym innym, jak o plastikowej skrzynce. Mało tego, podobno inaczej nie zatwierdzi dokumentacji sam pan dyrektor. Energetyka tłumaczy się zabezpieczeniem przeciwporażeniowym... kompletna bzdura. Prawidłowe zabezpieczenie można również uzyskać w metalowych skrzynkach... tylko trzeba nieco pomyśleć i policzyć. Ale po co... A co się dzieje ze stojącymi już metalowymi szafkami??? Jednemu z inwestorów z mojego regionu nakazano wymienić skrzynkę metalową na plastikową już po zainstalowaniu...

Nic z tego nie rozumiem (a jeśli tak jest, to raczej wiadomo o co chodzi)...

Jak jest u Was? Wam też kazali założyć plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam

W odpowiedzi dla Staśka - w moim projekcie zatwierdzonym pare dni temu nie ma mowy jaki rodzj skrzynki ma być zastosowany, ale zapytam się jeszcze projektanta - tak na wszelki wypadek :lol:

Pisałem już o moim sąsiedzie, że podobno wszedłem mu 2 palce na jego miedze :o . To prawdziwy Pawlak :evil: . A może ktoś mi podpowie jak powinno być położone ogrodzenie. Jest ono wspólne tzn. dał mi pare groszy na materiały, tymczasowe, wykonane z palików drewnianych srednio fi 10cm. Ale diabelskie drzewa nie chciały rosnąć prosto więc i paliki są odrobine krzywe. Czy paliki powinny być w osi geodezyjnej? a może siatka? a może paliki w osi a siatka slalomem? :lol:

To głupie ale on ma z tym problem i mnie molestuje :oops: .

U nas: prąd załatwiony, woda w ZUD-ie (przyłącze do domu połączone z wodociągiem komitetu), projekcik na ukończeniu, więc mamy nadzieje w tym tygodniu wrzucić nasze papierki do ZUD-u :roll: . Trzeba się spieszyć by coś w tym roku zrobić. Czy ktoś ma ekipe do wodociągu???

Miłego tygodnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewar bloczki betonowe możesz ciągnąć z Roosens Beton ale tam każą płacić za transport z hds-em (nie wiem jak się to pisze). Ja ciągnę wszystkie materiały z Gol-Budu w Goleniowie - natańszy w Szczecinie.

Mają duży samochód (z hds) i bez problemu jeżdżą do Szczecina. Za każdym razem sprawdzam ich ceny z innymi i u nich są ceny niższe (jak się dobrze potargujesz). Beton komórkowy z Rurki i bloczki betonowe z Roosens Beton były tańsze niż u producenta. Beton komórkowy jest najtańszy luzem - bez palet. Nie musisz martwić się o razładunek mają takie łapy i rozładują to sami.

Nie polecam bloczków z Arbetu - są bardzo wytrzymałe ale krzywe - nie mają dobrych form (tak twierdzi mój wykonawca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...