Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was

 

Linka

 

Co do sprzętu to moje typy są takie:

 

- kuchenka - Amica

 

- zmywarka - Bosch, Wirpool (chyba tak się to pisze?)

 

- lodówka, zamrażarka - Electrolux

 

- pralka - AEG, Miele, Brandt

 

- okap - Electrolux, Amica

 

To na czerwono posiadam. Jestem zadowolona.

 

Chciałabym mieć sprzet jednej marki np. Electrolux (tylko finasowo nie wydołam), albo Amica (tylko nie wszystko Amic'i jest ok).

 

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Już o 15:30 zaczynam weekend a Wy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, właściwie, to nawet posiadam :D właśnie mi to uświadomiłaś :lol:

Ale o syndromie zapominania o obecnym mieszkaniu w obliczu nowego budującego się - już pisaliśmy :wink:

 

No więc: mam teraz cały sprzęt Aristona (pralko-suszarka, zmywarka, piekarnik, płyta gazowa) - sprawuje się bez uwag, lodóweczkę mam Amici chyba, starą, ale sprawuje się także bez uwag ( a mam ją z odzysku rodzinnego)

 

aha i jeszcze uwaga: z doświadczeń użytkowników: nie kupuj pralko-suszarki, zupełnie niepotrzebna, nawet przy 2 małych dzieci!

 

pzdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka - ja akurat mam prawie wszystko made in amica (tj. lodówko-zamrażarka, zmywarka i kuchenka) - nie mam zastrzeżeń, a kuchenka - rewelacja.

Pralko-suszarka candy - nie wiem czy jeszcze raz się skuszę - suszarka padła po roku, po 6 pompa.

Okap - firmy ciarko (z giętym szkłem, stal nierdzewna - esa bis) - dużo tańszy od konkurencji a fajnie wygląda (używany na razie sporadycznie). http://www.ciarko.pl

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, jednak mamy jakiś wspólny temat! :D

Aristona mam pralkę i też jestem zadowolona. Muszę niestety wymienić zmywarkę (zanussi) na większą, bo potrzeby większe, lodówkę (Amica) też czeka wyprowadzka, bo nie jest do zabudowy:( choć na nią nie narzekam... Generalnie nie wiem nic o piekarnikach do zabudowy w słupku, płytach elektrycznych...i z tym wyborem mam najtrudniej. Lodówka musiałaby być cicha, bo kuchnię mam połączoną z jadalnią i salonem...a te chiche to wydatek rzędu 3-3,5 tys :o

A o suszarko-pralkach słyszałam podobną opinię do Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem nic o piekarnikach do zabudowy w słupku, płytach elektrycznych...i z tym wyborem mam najtrudniej. Lodówka musiałaby być cicha, bo kuchnię mam połączoną z jadalnią i salonem...a te chiche to wydatek rzędu 3-3,5 tys :o

też planuję płytę elektryczną, ale nie jestem do niej przekonana jeszcze (w Pucicach dość często nie ma prądu - ostatnio, prawda Didi?)

a o cichości lodówki nie pomyślałam, bo zmywarka, to cicha musi być - jedyny zażut do mojego Aristona

 

jejku, ja rozmawiam o sprzętach! :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DELF....a rozmawiaj, rozmawiaj, bo obudzisz się z ręką w nocniku tak jak ja- na łeb na szyję teraz wybieram sprzęt, a mogłam to zrobić dużo wcześniej i iść po prostu do sklepu jak już jest na to gótówka...

Co do płyty to wolę elektryczną, choć Goleniów też często nawala z prądem... w razie czego mam 2-palnikową kuchenkę na butlę z gazem :wink:

Zmywarka Zanussiego też daje teraz czadu, więc trzeba jednak zwracać uwagę na ilość decybeli przy kupnie takiego ruszającego się sprzętu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuchenkę do zabudowy z płytą ceramiczną - po gazowej to b. duża zmiana. Kupiona jak mąż oszalał na punkcie podśwetlanych pokręteł piekarnika, a że są również chowane to łatwo się je myje (w poprzedniej pokrętła po większym szorowanku obłaziły z oznaczeń). Podoba mi się również informacja o temperaturze piekarnika po wyłączeniu (tzw. ciepło resztkowe).

Połączenie płyty i piekarnika ze sobą było bajecznie proste - wtyczki i gniazdka oznaczone kolorami, tak samo podłączenie całości do prądu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DELF....a rozmawiaj, rozmawiaj, bo obudzisz się z ręką w nocniku tak jak ja- na łeb na szyję teraz wybieram sprzęt, a mogłam to zrobić dużo wcześniej i iść po prostu do sklepu jak już jest na to gótówka...

wiesz co, nareszcie ktoś mnie poparł, bo jak ostatnio usiłowałam porozmawiać z mężem o kuchni, to powiedział, żebym mu dała spokój i że jestem kosmitką :wink: :D

 

ludka z Marsa pozdrawia ludkę z Ziemi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,tu partyzantka :lol:

Ciesze sie,ze temat chwycił..Bo tez stoję przed wyborem kuchenki i piekarnika..

Delf na forum rózne tematy się poruszaja..a z tego co widze,to ostatnio było o Peugocie i serniku Teski :wink:

ja o tynkach nic nie wiem,bo ich nie mam...Na temat instalacji mogę sie podzielic uwagami...

My wszystko kupilismy okazyjnie..Modele wyzsze,po nizszej cenie,bo np.zarysowane,lub promocja...Nie przeszkadza to nam,cena była atrakcyjna,a ze nie mamy doświadczenia,bo to pierwsze sprzety w naszym domu,warto było skorzystac..Najwyzej sie wymieni za jakis czas..

 

Pralka INDESIT

Zmywarka BOSCH

Lodówka SAMSUNG

kuchenka POŻYCZONA :wink:

Okapu BRAK :cry:

 

Skarpeta jest,zbieramy na dalsze sprzety ..

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowa! Przypomniałam sobie jak napisałaś o piekarniku, że własnie ostatnio w media markt wpadł mi w oko taki jeden Amici właśnie... jeszcze raz mu się przyjrzę :) Wyglądał cool, a do płyt też nie ma co się przyczepić, choć wolę te płyty, które mają sterowanie sensorowe umieszczone na dole a nie z boku płyty (można łatwiej przy takim bocznym sie poparzyć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sypię danymi...prawie z rękawa : zmywarka 40db

lodówka 41db

Lodówka mogłaby byc cichsza...ale podobno ta jest cicha...moze jestem przewrazliwiona..

Zmywarki nie miałam wczesniej..Z tej jestem zadowolona..ma programator czasowy,wiec właczam ja w nocy..i nie słysze..a spie ok 7m dalej...

Ale sprzety mam od jakiegos miesiaca,wiec nie moge zbyt wiele powiedziec... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pisza na temat mojej lodówki :

 

Typ Combi (zamrażarka na dole),

pojemność całkowita netto 345 l, chłodziarki 241 l, zamrażarki 104 l,

system No Frost (bezszronowa),

System Multi Flow - kontrola sensorowa i zwiększony nawiew chłodzącego powietrza w miejsca, gdzie nastąpił wzrost temperatury,

funkcja Quick Freezing w zamrażarce,

elektroniczna regulacja temperatur lodówki i zamrażarki, możliwość regulacji czasu i mocy zamrażania i chłodzenia,

dystrybutor wody,

regulowane półki ze szkła hartowanego o konstrukcji zapobiegającej rozlaniu się płynów w lodówce,

chłodziarka: 2 szuflady z transparentnym frontem o zwiększonej wilgotności ze stałą niższą temperaturą (warzywa i owoce) i 4 regulowane półki ,

zamrażarka: 2 szuflady większe z transparentnym frontem i 1 mniejsza,

kostkarka twistowa - 2 obracane pojemniki z podstawką na kostki lodu, półka na drzwiach lodówki na duże i małe butelki, półka na nabiał,

alarm otwartych drzwi,

system Complete Insulation - całkowitej izolacji drzwi,

cicha praca (41 dB(A)),

niski pobór energii (1,13 kWh/24h), klasa efektywności energetycznej A,

wymiary: szer. 595 x wys. 1920 x głęb. 631 (bez drzwi 546) mm,

waga 76 kg

a zmywarka :

Dane eksploatacyjne w prog. referencyjnym eco 50°C:

Zużycie energii: 1,05 kWh

Zużycie wody: 14 l

 

Głośność: 40 dB ( A )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...