Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów. :lol: Właśnie przed kilkoma dniami zakupiłem działeczkę na Warszewie. Narazie do końca roku sm ster ma ją uzbroić, więc ewentualna budowka dopiero w przyszłym roku. Zapewne spotkam się z wieloma problemami ale mam nadzieję że forumowicze podzielą się swoimi uwagami i dadzą dobre rady. Pozdrawiam serdecznie!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem jak to robia arabowie - można na rózne sposoby, ale żeby naprawdę działało to (jak z ziołami) trzeba toto zaparzyć - "namok" jest mało skuteczny ;).

 

A po arabsku to jest tak:

1. Potrzeba dwa duże imbryki, małe szklaneczki (literatki - większe kieliszki) i duuuże spodki (nie średnicą tylko głębokością).

2. Do wyparzonego imbryka wsypujesz herbatę i pokruszone ziarna kardamonu

3. Po zalaniu wrzątkiem i odczekaniu z minutę przelewasz podnosząc rękę, żeby się laaaałoooo do drugiego imbryka, potem z powrotem do pierwszego i tak kilka razy.

4. Do tych "literatek" wsypujesz łyżkę stołową cukru i zalewasz mocną herbata z imbryka - koniecznie z duzej wysokości - to świadczy o kunszcie herbaciarza :)

5. Pijesz na gorąco, ewentulanie możesz wylać na spodeczek i pić ze spodeczka.

 

Nie uwierzysz ale taki gorący ulepek naprawdę orzeźwia w czasie upałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Braci Budująca! U mnie już betonik na posadzkę parteru (tzw. chudziak) pięknie wylany i pogoda do tego celu super sprzyjająca. Niestety potrzebujemy zgodę od Zarządu Dróg na przejazd ciężkich pojazdów do naszej działki, bo (chyba celowo) postawili znak, że wjazd do 3,5 tony. Za tę zgodę trzeba zapłacić 81,-zł! To to kradzież w biały dzień!

Sewers! odezwij się do mnie na priva, bo mam działkę tam gdzie ty - moja ma nuer 4 a Twoja? Czekam! Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam ogromna prosbe. Czy pamieta ktos gdzie w forum moge znalezc cos o warunkach przylaczenia do pradu?

Znalazlem w majowym muratorze ten temat i wedlug niego musze wystapic o wydanie warunkow. Domu (ktory mam nadzieje zbuduje) nie bede ogrzewal pradem wiec (wedlug muratorka) zapotrzebowanie roczne na energie powinno byc 4500kWh. A moc przylaczeniowa- chyba na 15 kW. I zapewne warto od razu starac sie o stale przylacze- nie budowlane. Ale to gdzies pewnie juz napisano.....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho mar...nie dostaniesz pradu poki innego niz budowlany:( moc przyłaczeniowa ja mam 12 kw.. natomiast nie musisz okreslac ile potzrebujesz rocznie pradu..

 

W energetyce jest bardzo mila Pani tam gdzie sie wypełnia jzu do umow..na derdowskiego..pojedz i wszystko ci powie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...