Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

jolly

 

Ostatnio mój teść był w Urzedzie Miasta odnośnie podatku od nieruchomości.

 

Powiedzieli mu, że ma płacic dopiero po oddaniu budynku do zamieszkania.

 

W protokóle powykonawczym, który robi kierownik budowy masz wyliczone i podane m2 powierzchni urzytkowej i wtedy idzie się do Urzędu Miasta, wypełnia sie papier i sie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolly

 

Ostatnio mój teść był w Urzedzie Miasta odnośnie podatku od nieruchomości.

 

Powiedzieli mu, że ma płacic dopiero po oddaniu budynku do zamieszkania.

 

W protokóle powykonawczym, który robi kierownik budowy masz wyliczone i podane m2 powierzchni urzytkowej i wtedy idzie się do Urzędu Miasta, wypełnia sie papier i sie płaci.

 

 

uff! dzięki za wsparcie moralne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, spokojnie, no wczoraj byłam w Urzędzie, bo do tej pory dostawałam tylko podatek od nieruchomości do zapłacenia, a teraz dostałam wniosek do wypełnienia, wiec pojechałam zapytać, co i jak, bo domu przecież do momentu odbioru de facto nie ma. I pani powiedziała, ze mam napisać oświadczenie, że dom został wybudowany w 2004 roku (pomimo, iz fundamenty stały już w 2003) i dlatego jestem w tym roku 2004 zwolniona, ale już w następnym roku musze złożyć ten wniosek z wykazem powierzchni (vide post wyżej) i wtedy zapłacę za budynek mieszkalny za 2005.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić jak w Urzędzie w Goleniowie tak robią!!! i baba przedstawiła mi wytyczne i faktycznie pisało, że przez nieruchomość rozumie się itd. czytaj jak poprzednio!!!!

 

Ratunkuuuuuu!!!! Goleniów niech się odezwie!!! Didi Ty już mieszkasz! od kiedy płaciłaś podatek????

 

No nie wiem...

zawsze mi się zdawało, że w Polsce obowiązują te same przepisy, a nie w Goleniowie takie a w Koziej Wólce siakie.

 

Przeczytaj sama przepis i zobacz, czy czasem przez nieruchomość nie rozumie się "zadaszonej budowli opartej na czterech patykach zwanej dalej szałasem" albo "budowli z płótna brezentowego na stałe zakotwiczonej w gruncie"

Bo ja dla świętego spokoju nie będę płacić, bo ktoś mylnie zinterpretował przepisy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józia - bez nerwów, niestety tak jest, że dom jak ma fundament i ściany i dach, to już nie jest szałasem, ale domem, a to czy ktoś w nim mieszka czy nie to druga sprawa...

 

Niestety sami jesteśmy sobie winni, ludzie często zwlekali z budową i odbiorem specjalnie żeby nie płacić podatków!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem już, ale to dopiero na wiosne przyszłego roku, generalnie też mi się wydaje, że dom staje się domem po oddaniu do użytku (czytaj załatwienia kupy formalności), ale jak widać do wzięcia kasy zawsze jest czas i miejsce, a i paragraf sie znajdzie :D

 

Ja w każdym razie zapłacę w przyszłym roku, nie zamierzam się żołądkować o 56 zł i robić sobie opinie upierdliwej baby w nowo zapoznanym Urzędzie, bo pewni jeszcze nie raz przyjdzie mi tam STRASZNIE WAŻNE SPRAWY załatwiać :wink:

 

Poza tym, teraz za działkę też płacę coś koło 56 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od powierzchni użytkowej budynku wraz garażem o ile garaż stanowi integralną część bryły budynku, czyli jest w bryle domu! to dane na 2004 rok, niestety jak co roku podatek rośnie i w 2005 będzie więcej ale nie sądzę, że o dużo więcej...

 

 

natomiast podatek od gruntu zależy od tego gdzie ta działka jest (nooooo teraz to zrozumiałam!!!!- rychło w czas) i jaka klasa i t d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...