Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jolly! A w którym urzędzie nasłuchałas sie takich rewelacji? :o

Bo jesli mówisz o UM Goleniów, to mamy dwie wersje... Ja dostalam info z UM, że ponieważ dom jest po odbiorze technicznym muszę zapłacić podatek. Złożyłam stosowną deklarację i czekam na wezwanie do zapłaty...i jakoś doczekac się nie mogę ale to ich problem. Więc "gdzie jest sęk"?

 

p.s.

a tak w ogole to nie oczekujcie, że ktoś Was powiadomi iż macie uiścić stosowne opłaty, ja przez przypadek się dowiedziałam- żadnych pism nie było. Info dostałam przy okazji, kiedy chciałam zmienić w UM adres do korespondencji :-?... i dopiero wtedy ktoś na to wpadł, zeby mi wysłać pismo ponaglające do zapłacenia podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka - skoro dom był wybudowany w tym roku i takie Info im wysłałaś, to w lutym 2005 dostaniesz deklarację do zapłacenia!!!!

 

Powierzchnia użytkowa budynku, którą masz w projekcie lub którą sam zmierzysz!!! AMO

 

 

nie chcę się z Wami kłócić, bo po co, ale skoro Urząd tak powiedział i wg tego co pisze Delf, ja i Ty Linka wersja jest jedna!!!

Podatek płacisz od budynku, a że w tym samym roku go rozpoczęłaś i dostałaś odbiór, czyli w roku 2004 to podatek będziesz płaciła w 2005!!!! to logiczne!!!!

A u nas jest tak, że Urząd jeździł w okolicach i spisywał domy z dachem i tak wszyscy dostali wiadomość co mają dach, że w przyszłym roku będą płacić podatek... nawet gdyby nie jeździli a życzliwy sąsiad Cię pod... :evil: albo sołtys ma taki przykaz, że musi spisać wszystkie domy i czy się kwalifikują!!! tak tak niestety

 

żeby zakończyć ten temat, zamiast gdybać, zadzwońcie do swoich urzędów i się dowiedzcie!!! i dajcie znać, bom ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę się upierać, że mam inną wersję. Dom był odebrany w 2004 a wybudowany w 2003...i jakoś nikogo w UM nie obchodziło to, kiedy był wybudowany ale KIEDY ODEBRANY. Howk!

Od momentu odbioru będę płacić podatek. A Wy płaćcie tak jak Wam karzą hihi Ilu ludzi tyle interpretacji, akurat załapałam się na korzystniejszą dla mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę się upierać, że mam inną wersję. Dom był odebrany w 2004 a wybudowany w 2003...i jakoś nikogo w UM nie obchodziło to, kiedy był wybudowany ale KIEDY ODEBRANY. Howk!

Od momentu odbioru będę płacić podatek. A Wy płaćcie tak jak Wam karzą hihi Ilu ludzi tyle interpretacji, akurat załapałam się na korzystniejszą dla mnie :wink:

 

Tak, tylko to takie wk.....jące, że nasze sprawy bardziej zależą od niedouczonych urzędników niż od przepisów. Taką już mam dziką naturę. Howk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos niedouczonych urzędników to pierwsze miejsce zajmują pracownicy GE Banku Mieszkaniowego!!! OSTRZEGAM PRZED NIMI.

CAŁKOWITA NIE KOMPETENCJA, 10 LUDZI ZAŁATWIA TĄ SAMĄ SPRAWĘ, NIE MA KONTAKTU Z KIMŚ NA WYŻSZYM STANOWISKU NIŻ DORADCA KREDYTOWY, DOSTAJE SIĘ NIEPRAWDZIWE INFORMACJE, KIEDY COŚ W KONCU ZOSTAJE USTALONE TELEFONICZNIE - DOSTAJE SIĘ CAŁKIEM INNE USTALENIA NA PIŚMIE ZUPEŁNIE WYSSANE Z PALCA.

GENERALNIE:

NIE BIERZCIE TAM KREDYTU!!!

 

uff teraz ja sobie pokrzyczałam : D ale jeszcze mi mało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos niedouczonych urzędników to pierwsze miejsce zajmują pracownicy GE Banku Mieszkaniowego!!! OSTRZEGAM PRZED NIMI.

CAŁKOWITA NIE KOMPETENCJA, 10 LUDZI ZAŁATWIA TĄ SAMĄ SPRAWĘ, NIE MA KONTAKTU Z KIMŚ NA WYŻSZYM STANOWISKU NIŻ DORADCA KREDYTOWY, DOSTAJE SIĘ NIEPRAWDZIWE INFORMACJE, KIEDY COŚ W KONCU ZOSTAJE USTALONE TELEFONICZNIE - DOSTAJE SIĘ CAŁKIEM INNE USTALENIA NA PIŚMIE ZUPEŁNIE WYSSANE Z PALCA.

GENERALNIE:

NIE BIERZCIE TAM KREDYTU!!!

 

uff teraz ja sobie pokrzyczałam : D ale jeszcze mi mało :wink:

 

NIE WEŹMIEMY!!!!!

NIECH SOBIE W BUTY WSADZĄ TE SWOJE KREDYTY!!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj też na sekundę

aleście się rozpisali

Jolly - pokaż zdjęcie tych szklanych drzwi

co do śmieci - to, przed odbiorem MUSISZ mieć podpisaną umowę na wywóz nieczystości stałych. W Jumarze biorą 23 zł na kwartał za poj. 120 l - wywóz raz w tyg. (starcza od biedy na tydzień na 3 osobową rodzinę)

 

no to do juterka, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeśli z głupiego podatku wynikła awantura!!! Chociaż odpisując na posty wcale się nie wściekałam i nie sądziłam, że tak to może być odebrane!!!

Musicie zrozumieć, że rzucam palenie i może ta dociekliwość, zgryźliwość ???? a była ?? i to drążenie tematu to wynik, że muszę czymś się zająć, coby o fajach nie myśleć!!!

 

 

Jeśli kogoś uraziłam - sorki!!!

 

do jutra - spadam papapapap :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jaki alkoholizm, jaka narkomania????!!!! :wink:

 

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

macie rację, jadę rąbać drzewo w domu to czymś się zajmę, jak co to spadam jutro dam znać !!!!

 

Dzięki za wsparcie!!!! i pytajcie często, to głupio mi będzie sięgać po to dziadostwo i będę bardziej się wstydzić, że ze mnie taki mięczak!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...