Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jasiu

Mam niezłą ekipę do tynków zewnętrznych i zuełnie porzadną ofertę wszystkich instalacji ..w tym gazową razem z odbiorem..

W przyszła sobote jade tez do Pucic zobaczyc jak sa wykonane tynki wewnetrzne tez podobno ok..

Jak bedziesz zainteresowany odpisz na priv podam wszelkie namiary..

Pozdrawiam Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna kumpelka podała mi tez niezłe namiary na firme spod Goleniowa..sama zamawiała tam okna..hmm ceny przystepne a okna porzadne..ale zamierzam tez pojechac zobaczyc..

Ja miałam upatrzone tytanowe okna..

Więc jak masz ochote zobaczyc okna tez dam znać:smile: nie pamietam nazwy miejscowosci od okien..ale produkuja je do Niemiec..

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EWUNIA

interesuja mnie tynki cem-wap..i potrzebni byliby na maj czerwiec..

Okna juz nie wiem miałam zamiar zamowc tytanowe kolor golden oak..z szybą przyciemniana..ale okna które widziałam u kumpelki ..własnie..i duzo tansze..

Ewunia czy mozna kiedys odwiedzic budowe i zobaczyc jak sa połozone tynki...

Ja mam z kolei porzadnych fachowców od tynków zew i ocieplenia.tez dostałam kontakt z forum..

Pozdrawiam

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINKA witaj

...jak zwykle a jakis telefonik do okien??

I jeszcze jedno...chciałabym wstawic je w marcu..i mam pytanie czy po wstawieniu okien od razu ocieplaliscie budynek? słyszalam ze trzeba bo inaczej okna ...wyjada z budowy...nie wiem jakos dziwne bo cóz ocieplenie moze uratowac okna..

Jak jest u was?

przyznam ze wolałabym za ta kase połozyc instalacje zrobic wylewki..i tynki..

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, oczywiście że możesz obejrzeć moją budowę, ale jak się ociepli bo teraz rzadko tam bywamy. Tynkami zewnętrznymi (tj. docieplenie i tynk cienkowarstowy będę zainteresowana póżną wiosną. Te okna o których mówisz to chyba produkuje firma PARTNER spod Goleniowa, okna są ładne ale firma niezbyt solidna pod względem montażu. Coś na ten temat wiem bo jestem z branży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunia..

własnie chyba firma Partner..okna porzadne...mówisz nie sa solidni?? mozesz cos wiecej?

Tynk i ocieplenie..jeszcze nie mam dopiero sie z nimi umawiałam..ale ostatecznie podejme decyzje jak przyjedzie moja połowa..za m2 20 zł..

Młodzi ..z doswiadczeniem..i porzadnie to robią..

Jade w weekend do Pucic ..obejrzec ich prace..

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar35 dzieki..zadzwonię..i zobacze .:smile:zastanawiałam sie nad szyba p-4 i okuciami do niej bezpiecznymi ale ostatnio usłyszałam ze i na takie syby złodzieje maja haka..podobno je po prostu wypychają..przyznam sie ze zgłupiałam:sad:

 

Ale mam uwage..nareszcie Szczecinianie się obudzili..i wiosenka hmm niedługo..:smile:

Pozdrawiam

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna antywłamaniowe zabezpieczają jedynie przed początkującymi złodziejaszkami.

 

Doświadczony "jumacz" poradzi sobie z każdym oknem :sad:

 

Zresztą - wystarczy, ze latem nie zamkniesz okna na noc, a spać będziesz w zamkniętej sypialni lub na piętrze - znam parę osób, które tak pozbyły się paru droższych sprzętów mimo okien, drzwi i rolet antywłamaniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska!

 

Tak jak powiedział Jasiu. Doświadczony jumak ma na wszystko sposób. Tylko przypadkowy pijaczek nic nie zrobi , a do tego wystarczą okna z szybą P-2. Jezeli juz zastanawiasz się nad szyba p-4 to konieczne z okuciami antywłamaniowymi, a nie bezpiecznymi. Mi wybili to z głowy dlatego zostałem przy P-2 i okuciach antywłamaniowych + alarm z powiadomieniem. Podobno to wystarczający zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar35 witaj! na chudziaku (gr. 12 cm z B10) mam następujęce warstwy:

- 2 x papa asfaltowa na lepiku na zimno

- styropian FS20 gr. 10cm

- folia czarna 1x a w pom. z ogrzewaniem podłogowym folia srebrna odbijająca ciepło

- warstwa wyrównawcza 5 cm zbrojona siatką z prętów zgrzewanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że żadne szyby i okucia nie uchronią przed włamaniem, mogą co najwyżej utrudnić robotę złodziejowi, należy założyć porządny alarm i żyć w zgodzie z sąsiadami. Te wszystkie zabezpieczenia na oknach bardziej służa do lepszego samopoczucia, że coś tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby woda z betonu nie przedostała się do warstwy izolacji (styropian).

 

Dlatego powinna być zgrzewana, na zakład i brzegi należy wywinąć na dylatacje.

 

Polecam strony Atlasa - tam są dokładnie opisane różne typy posadzek

 

_________________

 

Jasiu ze Szczecina

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-01-07 15:23 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja.

Mam Pytanie: Coo dajecie na ocieplenie poddasza uzytkowego i o jakich grubościach? Czy pod karton gips dajecie stelaż drewniany , czy metalowy? Który lepiej? Mam z tym na razie dylemat, mogę dać na razie 15 cm wełny, bo krokwie są 16. Później 5cm jako ostatnia warstwa, czy to nie za mało? DAch wyłozony Planją Regolą.

Pozdrawiam/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...