Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Jestem już całkiem zielona...

 

wełnę kładliśmy między krokwie zachowując od membramy te 3 cm szczeliny, po nałożeniu wełny 15 wyszło mi to na równo z krokwią, jak dołożę 5 wełny, później sznurkiem trzeba zrobić gęstą siatkę bo ponoć folia nie może dotykać wełny i jak to zrobić??? żeby folia nie dotykała wełny??? no i planujemy nabijać na folię kontrłaty i na to regipsy... napiszcie czy to dobrze czy źle ... i jak to zrobić...

 

 

o tyłkach to byście pisali i pisali, a tu jedynie na razie 3 osoby na mój problem odpisały... :lol: :lol: :lol:

To co napisałaś to wszystko - ok! Najważniejsza to przestrzeń w kalenicy i gzymsie , to dobry sposob i bezpieczny . Folia o której piszesz to paroizolacyjna , a jej zadanie jest właśnie przepuszczanie powietrza . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jolly U mnie jest tak: (od góry) dachówka - łaty w poprzek - łaty wzdłuż - folia paroprzepuszczalna - wełna podtrzymywana przez sznurek - folia srebrna - profile do GK - GK. I już. Wszystko swobodnie do siebie dotyka, a nawet folia jest mocowana takerem do wełny, jak trzeba było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już jestem to - dzień dobry w poniedziałek.

Byliśmy rodzinnie w kinie na Bridget Jones - super - uśmieliśmy się wszyscy - polecam.

 

Ciepło macie w domkach?

Mróz był...

Tak to super film . Byliśmy z żoneczką w piątek ... chciałem jej zrobić dużą przyjemność , a okazało sie że bardzo z tego filmu byłem zadowolony ja. Super polecam wszystkim ... no i te stalowe wielkie gacie !!! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam się dotykaniem folii do wełny nie przejmować??? skoro też mam tę membramę do niepotrzebnie robiłam tę szczelinę 3 cm między membramą a wełną - to co murator kłamie??? a wełnę jak założę i dołożę 5 to folia może dotykać wełny na to regipsik i będzie cacy??? gdzie składnia zdania, jeju dzisiaj jestem zdenerwowana... wybaczcie

 

czyli jeszcze raz folia, którą położę na wełnę może ją spokojnie dotykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly Teoretcycznie najlepiej byłoby gdybyś takową szczeline zostawiła dla lepszej wentylacji, ale mając do wyboru taką szczelinę lub docieplenie 5 cm wełny, przy czym folia jest wysokoparoprzepuszczalna, wybieraj docieplenie i już. Przy takiej foli, to nie ma zanczenia. A docieplenie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, czekam na potwierdzenia spotkania.

 

 

AAAAAAAAAAA zapomniałam się pochwalić.

 

Mój Arek zrobił ciasto - babeczki z bakaliami. Były pyszne.

 

Fajnie sie pichci na nowej kuchni :)

 

Ale musze się trochę pilnować, bo już 2 razy coś przypiekłam :lol:

 

jolly

 

Co do folii, wełny, dachu - to już nie pamiętam jak to było. Wiem, że mamy 20 cm wełny - 15 + 5. I chyba folia dosć lużno jest przymocowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...