Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witaj Mar35! Ja mam dach pokryty dachówką ceramiczna Robena. Krokwie mam 18cm, folie paroprzepuszczalną COROTOP. Dociepliłam całą połać do samej kalenicy wełną mineralna Rockwool gr. 18cm, między jętkami też wełna mineralną gr. 18cm, w cześci połaci (skosy) poddasza użykowego będzie dodatkowo 5cm wełny min. ułożonej pomiędzy rusztem z profili stalowych. Ruszt pod płyty g-k na stropie poddasza użytkowego robię stalowy systemowy z profili UD60 i CD27. Uważam, że stalowy jest lepszy bo mniej podatny na odkształcenia i płyty nie pękają, oczywiście jak jest dobrze położony. Od wewnątrz oczywiście folia paroizolacyjna zarówno w cęści poddasza użytkowego jak i "strychu" Mój "strych" ma taką wysokość że mogę swobodnie chodzić więc w ścianach szczytowych mam okna trójkątne (celem naturalnego doświetlenia) a podłogę zrobiłam z płyt OSB gr. 18mm na ruszcie drewnianym co 40-50cm przybitym do jętek. Myślę że będzie okej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Okna z szybami p-4 i zabezpieczenia klasy C...

 

Ewunia..mój najblizszy budujacy sie sasiad to 100 m..jak zapada zmrok..najgorzej zima..jak staniesz obok mnie nie zauwaze..dlatego mysle o takich oknach..a nie chce rolet..bo one zadne antywłamaniowe:smile:

 

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar35 dzieki za fonik..

 

Wczoraj byłam na budowie..zimno snieg..i ten wiatr który na pustym polu...wrrr wiecie głupieje..teraz jednak mysle oszybach p-2 okucia bezpieczne:smile: i jednak te nieszczesne rolety...

Swoja droga ...nigdy nie myslałam ze bede tak niezdecydowana jesli chodzi o okna:sad:

Pozdrawiam

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunia^

 

ech to nie pech..sami tak wybraliśmy..to bedzie kiedyś osiedle..ale powiem tak...boję sie jak diabli..ale nie chciałabym jednak mieszkac..hmm gdzie indziej...byłam wczoraj na budowie...slady saren..itp..cisza spokój i cudowny widok za oknem..znaczy za otworem :smile: bo okien jeszcze nie mam:smile:

Pozdrawiam

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedne pytanie...

 

chce wstawic brame garazową tzw..segmentową..(kasetony) montowana ona jest na szyny do sufitu..a ja w garazu mam narazie tylko belki stropowe..co mam robić? przeciez nie wszyscy maja odrazu zrobiony sufit..płyty g-k ..itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska a jak ty chcesz zamontować bramę segmentową do stropu, ktorego nie masz? Ja mam taką bramę typu Normstal, ale mam nad garażem strop żelbetowy (nad nim jest pokój) to nie miałam żadnego problemu, ale montażyści mówili że nawet do stropu ceramicznego np. Ceram mają problemy, bo kołki montażowe nie chcą się trzymać. Cała konstrukcja po której brama jeździ jest montowana do sufitu. Ponadto musisz mieć odpowiednią wysokość nadproża. Najlepiej poradź się w firmach, które sprzedają takie bramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewunia

...mam tylko belki stropowe..a najbardziej chce brame segmentowa..hmm..w kolorze złotego dębu..

Ewunia^ no i znowu prośba..o namiary do Firmy..

Ja sprawdzałam w Hoermanie, i innych firmach z całym osprzetem dwa piloty dwukanałowe rozrzut od 3 do 5 tyś..i znowu problem..:sad: ledwo uporałam sie z oknami)a nie bardzo chciałabym bramę rolowana..

Teska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Co do bram i ich montażu to czytam i oczom nie wierzę.

Jeżeli Panowie tzw. montażyści nie mogą zamontować bramy do stropu ceramicznego to znaczy, że są to fachowcy od gumowych dzwonków. To, że oni nie potrafia tego zamontowac to nie znaczy, że nie mozna tego zamontować wcale. Są systemy zamocowań Fischera lub Hilti, które pozwalają bez problemu montować do wszystkiego i wszystko. Jest to tylko kwestia ceny i wiedzy tych Panów na wydawałoby się dość istotny dla nich temat. Od konsultantów technicznych wymienionych wyżej firm wiem, że zainteresowanie tymi specjalistycznymi wyrobami jest znikome i wszyscy montują standardowo. Tazke walczcie z dyletantami i nie dajcie sobie "wrabiać dziecka". Ze mną też tak próbowano, ale jak zobaczyli, że wiem coś na ten temat to nawet zapytali jakich kołków maja ewentualnie użyć do mojego materiału, a jest nim Fortis. Nie łatwo jest w nim coś dobrze zamontować, a w szczególności okna i drzwi. Są jednak odpowiednie kołki do takiego materiału i można to zrobić w sposób bardzo solidny i profi.

Pozdrawiam i jeszcze raz, nie dajcie się pseudo fachowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mar35:

Chyba się niezrozumieliśmy odnośnie montażu bram w stropie ceramicznym, nie mówiłam że jest to niemożliwe tylko że utrudnione właśnie chociażby z tego wzlędu że wymagają specjalnych kołków. Ale Teska chce montować bramę do belek drewnianych podejrzewam, że do jętek.

Do Teska:

Teska czy ty chcesz bramę ocieplaną czy nie?. Ja za swoją Normstahl segmentową kasetonową ocieplaną, gr. 4,5cm zapłaciłam z montażem i napędem 4220 zł. Skrzystałam z promocji jaka była wiosną 2002r. za jak kupowałaś bramę to napęd był za przysowiową złotówkę. Firma ma siedzibę na ul. Świerczewskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunia

Zrozumiałem dobrze, ale wydaje mi się że jeżeli coś jest ogólnie dostępne na rynku i stosowane od wielu lat przez profesjonalistów, to trudno tu mówić że coś jest utrudnione, tylko dlatego,że trzeba użyć trochę innych materiałów. Równie dobrze ktoś może powiedzieć, że zrobienie kotłowni ze zwykłym piecem jest utrudnione w stosunku do kondensatu bo trzeba wymurowac komin. To głupie gadanie "fachowców" i nic więcej. Mi najpierw powiedziano, że można w moim materiale montować tylko na zwykłe kołki bo nie ma innej możliwości, a dopiero jak pokazalem co trzeba zrobić to usłyszałem : "no tak " Więc dalej twierdzę, że wsród fachowców jest cała masa dyletantów którzy twierdzą, że potrafia wszystko zrobić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...