Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

pozdrawiam wszystkich, zycze wam zdrówka. U mnie wczoraj było ciężko, okazało się, że z łóżeczka wstać nie mogę taki ból od kręgosłupka do mostka. A tu człowiek sam w domu. Do teleofnu daleko (powyżej 10cm odległosci to już wszystko było daleko). Ale już mi się poprawiło. :D Tak więc uważajcie na siebie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - syficzna demolka prześladuje nas od dawna - co sprzątnę - to amerykanie napaćkają... Ale nic to. Aha - jak zrobić, żeby to nasze bydlę - piesek milusi dało sobie założyć obrożę? chyba ma jakieś traumy z niedalekiej przeszłości. Aa - i nasi amerykanie kończą pod koniec sierpnia - mogę przekazać dla następnych. Albo blisko Dobrej, albo jak dalej - ze spaniem na miejscu - są bardzo mało wymagający - i uczciwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostry i bracia szczecinianie!!

Moze ktos skierowal by mnie gdzies z manowcy w jakie wkroczylem na sciezke wiedzy i szczesliwosci - chodzi mi o wiedz o kotlach.Jak wyliczac moc minimalna i max.?Jaki rodzaj kotla(kondens.,z komora otwarta,zamknieta)?Moze ktos mi opowiedziec wzglednie pokierowac pod jakis dobry adres...Bede dozgonnie wdzieczny i moge odplacic w naturze... :D ...jakies jablka czy pomarancze...

Teska,fajny ten Twoj kociolek,czym kierowalas sie przy wyborze i ile on Ciebie kosztowal?Ten wbudowany zbiornik 85l jest wystarczajacy?A co z automatyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol_a napisałam na priva

 

ma wszystko z automatyką...kosztowal co tam powiem 9800 zł..

 

zbiornik mi wystarczy i powinien kazdemu bo tam jest jakis inny mechanizm grzania wody..cos jak przpływowe...ech nie wiem zapytam to ci powiem dokładnie.

 

Kociołek kondensacyjny Vitodens 222 to wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad wyborem kotła od roku. Wybierałem pomiędzy Junkersem a Vaillantem (kotły Viessmann-a są w/g mnie za drogie a w/g mojego instalatora wcale nie lepsze od w/w, a może nawet gorsze).

Przez długi czas byłem przekonany do kotła typu "turbo", nie mam nawet komina w kotlowni. Ostatnio jednak zdedcydowałem się "zainwestować" w kocioł kondensacyjny, prawdopodobnie wybiorę Junkersa CeraSmarta 24kW. Nie daj się namówić na kotły stojące, przważnie nie maja one modulacji, co jest bardzo istotne przy dobrze ocieplonych domkach.

 

Zasobnki markowe są raczej drogie, alternatywą jest np. polski Galmet (200l za około 1000zł), są też podobno jakieś czeskie produkowane w tej samej fabryce która robi zasob dla Immergassa.

 

Ceny możesz sobie sprawdzić na stronie http://www.kotly.com.pl.

Bedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,fajnie ale ja bym chcial ogolnie o kotlach...Jedno funkcyjne,dwufunkcyjne,z zamknieta komora,otwarta,kondensacyjne i takie tam...Mysle,ze jak sie juz uporam z TYM fantem to postaram sie sam wybrac.A poza tym Viessmann podoba mi sie jakos...To na pewno bedzie wiszacy kociol bez zadnego dodatkowego zbiornika c.w.u.-wlasnie te z wbudowanym zbiornikiem chyba mnie interesuja...Teska a co zadecydowalo o Waszym wyborze? Dla mnie liczy sie miejsce-ma zajmowac go nie duzo;nie mam specjalnie kotlowni tylko taka lazienka bedzie na parterku bedzie gdzie bedzie mozna toto wstawic.Zreszta widzialas Elize to wiesz o czym mowie.Czytalem o tych Viessmannach i bardzo mi sie spodobaly-to jeszcze jak dopiero bylo nowoscia to dojscie do podzespolow od przodu,tak ze nie trzeba przestrzeni po bokach pozostawiac-zawsze bede mial miejsce na szynke jak na hiszpanskich zaglowcach :D ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedi....sorki ale na Twoim miejscu zmieniłabym instalatora...

 

moj kumpel ma tego junkersa ....zycze powodzenia jak bedziesz chciał dam tel do znajomego...powie ci co to za badziew

I niech nie mowi ze Vieesmann jest gorszy od junkersa...łomatko

 

 

to moje zdanie i podejrzewam nie tylko moje

Natomiast etn Vitodens ma cała automatyke w zakresie 6 do 24

Junkres ma od 9 czy 10??

 

ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...