Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich poświątecznie.

Melduję, że żyję. W domku kończą się regipsy- i tu pytanie- jak fachowcy liczyli Wam obmiary okien dachowych?? Moi wymyślili, że najpier policzą powierzchnię ścian wraz z oknami a potem jeszcze dodatkowo obróbke okien wg metrów bieżących :evil:

Pozdrawiam

Teska- nie daj się wredocie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśki - witam serdecznie .... powiem tak . Mam już we krwi codziennie wykonany telefon do gminy w sprawie warunków... już się boję jak będę żył gdy dostanę warunki ...bez dzwonienia . Jednak wiem że wydział architektury zapewne urozmoici mi życie ..tyle tylko że w sprawie pozwolenia na budowę .... Miśki ...dzwońmy , dzwońmy mój dzwoneczku ....i w takim tempie piosenki walczmy z gminami ... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis nie typowo, wiadomość od Mariusz_r

 

Wszystkiego najlepszego w NOWYM 2005 ....

 

Mariusz i Sylwia dla wszystkich budowlańców nowych i starych i wszyskich ludzi na całym świecie....

 

jak możesz to pozdrów Wszystkich na forum od nas bo mam ograniczony dostęp do www a jutro zaczynam przeprowadzkę do nowego domuu który jeszcze straszy nie cieszy-hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikosa no troche tych pomiarów mam za soba i po raz pierwszy spotykam się z takim podejściem :evil: generalnie zasada jest taka:

1) albo liczy się dokładnie ilość metrów, czyli odliczając wszystko, co sie da (nie podlegajace faktycznej pracy), ale za to płaci sie ekstra za obróbki i inne dziwne rzeczy

2) albo liczy się wszystko, jak leci, bez żadnych odliczeń

 

Może, jako alternatywe dla swoich sprytnych wykonawców zaproponuj negatyw, czyli odliczamy wszytsko i nie dopłacamy za nic :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf, dzięki za odpowiedź. Do tej pory u mnie też tak było. Przy tynkachn np okna małe nie były odliczane ale i obróbek gość nie doliczał. Natomiast te duże odliczaliśmy aler za to dodawaliśmy za obróbki jkaieś tam wskaźniki. A moi geniusze chcą albo tak jak opisałam, albo odliczamy ale wtedy za obróbkę jednego okna 200pln :o co wychodzi na to samo :evil:

Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z regipsiarzami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również witam w środku tygodnia.

 

Bikosa - ja mam doświadczenie ale wyłącznie negatywne. sufity mi spieprzyli.

 

Prośba o pomoc - co jest potrzebne do montażu podbitki z pcv typu siding? (chodzi mi co się daje jako konstrukcję? jakieś płyty, wieszaki, etc...)

 

pozdrawiam wszystkich gorąco

 

a co robita na sylwestra?

ja tym razem zostanę w domu z dwóch powodów:

1. to był dla mnie trudny rok, jestem wykończona i pragnę jedynie spokoju

2. mam młodego psa i muszę zobaczyć jak reaguje na wystrzał petard

tak więc zakupię jakiś rozweselacz i na kanapie przed tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ! Witajcie!

 

Stęskniłam się za Wami! A wczorajszy mail od Joly mi to jeszcze bardziej uświadomił.

Trochę czytania dziś miałam!

 

Czupurek

Siding? Ja robiłam tak, że powstał stelaż z listewek, chyba co 50cm i na to poszły panele.

 

Co do Sylwestra, to my bawimy się u Kwiatka pod Goleniowem. A może ktoś jeszcze tam się wybiera? Wiem, że na czwartek było zapisanych 420 osób, więc może ktoś z forum się trafi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!!!

 

słuchajcie, pomóżcie, doradźcie!!!!

chcemy zrobić ogrzewanie tylko powtarzam tylko z kominka ewentualnie dogrzewanie elektryczne... czy to zda egzamin???? chcemy kupić dobry wkład do kominka typu norweskiego i rozprowadzić ciepłe powietrze rurami .... nie będzie się za bardzo kurzyć??? czy turbina nie będzie zbyt głośno chodzić??? i czy będzie ciepło???? wiecie ja mam trochę źle usytuowany kominek bo na zewnętrznej ścianie no i mam poddasze dosyć wysokie???? błagam o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolly

 

mój wujek ma ogrzewanie poprowadzone z kominka i jest bardzo zadowolony.

 

Ma naprawdę gorąco jak zacznie palić, tylko że jego domek ma około 60 m2 na dole i tyle samo na górze. Co do kurzu to nie słyszałam nic złego na ten temat.

 

Z kolei nasz kolega ma duży dom i u niego ogrzewanie kominkowe sprawdza się w cieplejsze dni. W zimie ogrzewa gazowo + kominkowo.

 

No to tyle co wiem w tym temacie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...