Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich z samego ranka

hmm, tylko że nikogo jeszcze nie ma :roll:

 

Nasz Domek

jesteśmy na podobnym etapie, też mamy nadzieję zacząć na wiosnę

witam ,czy planujecie też iść za ciosem?...gdzie stawiacie chałupe?..."nasz domek" będzie prosty,bryłka prostokątna,110-120m2,użytkowe poddasze, działeczka na Bezrzeczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZU u mnie niet, a nie chcę ze zbiornika, bo cała instalacja to ogromny koszt,

 

ale nie uważacie, że jeśli sam kominek da radę i będzie w miarę ciepło, to ewentualne dogrzanie pomieszczeń prądem też spełni swoją rolę, przecież nie będę codziennie dogrzewać, a swoją drogą są osoby którym kominek w zupełności wystarcza!!!

 

chodzi mi o to, że nawet nauczycielka mojego synka ma kominek i jak rano wychodzi do pracy dokłada jeden kołek i jak wraca on się jeszcze rzarzy, wtedy dokłada następnego itd. i jest zadowolona bo mówi że ma ciepło, Teska nasza kochana też grzeje kominkiem i jest zadowolona....

 

chodzi o to, że jak ten kominek nie zda egzaminu, to nie chcę się w to pakować , chcę mieć albo kominek który będzie spęłniał swoją rolę albo instalację co i piec na pelety, albo albo, a nie i to i to.... bo koszty, wiecie, koszty....

 

 

no to napiszcie jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolly,

 

musisz dobrać moc kominka do metrażu: im bardziej rozłożysty dom (=dłuższe rury), tym straty ciepła większe. Jak masz kominek w zewnętrznej ścianie, to logiczne, że będzie się musiał bardziej "napracować" niż taki usytuowany centralnie. :wink:

 

Jak jesteś w stanie na okrągło palić, to nie powinno być problemu. Gorzej, jak np. nie ma cię parę dni, albo leżysz np. złożona grypą, czego Ci nie życzę. Ale może wtedy pomoże jakaś dobra dusza?

 

A tak w ogóle, to kominek b.fajna rzecz! :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolly

 

a może oprócz kominka wstaw piec na holc gaz, to też na drewno, ładuje sie 2 razy dziennie, a jeszcze ma zasobnik to i ciepła woda jest

 

u nas obiecano na wrzesień gaz, więc będziemy z żonką mieli CO gazowe, ale oczywiście kominek z rozprowadzeniem stawiamy - zawsze to jakaś oszczędność :-?

 

nie mam praktyki ale wydaje się że oparcie ogrzewania wyłącznie na kominku to przeniesienie kotłowni do salonu i koniec z przyjemnością palenia w kominku na rzecz upierdliwego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. pwenie mnie nie pamiętacie bo błysnęłam tylko chwilkę i znikłam na pare tygodni. Chciałam baaaardzo podziękować Tesce!!! Dzieki niej i jej kontaktom ruszamy z budową jak tylko pogoda pozwoli. Może luty-marzec. Może to głupie, ale strasznie sie z tego cieszę i po prostu chciałam się z kimś tym podzielić. Wy też mieliście taki euforyczny stan na początku budowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ewa, trzymamy kciuki! :D

 

To ja też dołączam się do życzeń:

 

Budującym - przyjaznych urzędników, samych solidnych i tanich ekip, dobrych materiałów i duuuużo pieniążków na pomyślne ukończenie budów.

 

Wybudowanym - radości z własnego domu, a wszystkim wszelkiej pomyślności, jutro wspaniałej zabawy i samych dobrych dni w 2005 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...