Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Rok zaczyna się świetnie - tego amego życzę wszystkim - aby tak do końca.

Po wielu trudach mam ekipę do zbudowania stanu surowego.

Powiedzcie czy 185.000zł za stan surowy (ściany fundament standart bloczek betonowy, ściany parteru i poddasza porotherm 25 p+w, działowe z tego samego tylko 11,5, strop porotherm, dach Raben kasztan z 7 sztuk połaciowe velux, kominy cegła pełna, nad dachem klinkier, wszystkie przyłącza ( kan, wod, gaz, ener) - powierzchnia 260m2 uzytkowej ( po podłogach) na realia szczecińskie drogo?

NIE CHCĄ MNIE OSKUBAĆ?

Wychodzi z rozpiski, że 50 to robota a reszta materiał (kompletnie nic mnie nie obchodzi)

 

czekam na komentarze - tylko nie tak jak z namiarami na ekipe do stanu surowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i kolezanki!

 

Prosze mi tu wyjasnic, bo czytam nasze forum budowlane i coraz glupsza jestem:

czy jest jakas roznica w wystepowaniu o warunki na prad i wode, kiedy jest zatwierdzony plan zagospodarowania i jak go nie ma?

Bo juz nie wiem czy wystpowac o te warunki (a planu na razie niet) czy cierpliwie poczekac?

Zaznaczam, ze z budowa bardzo mi sie nie spieszy (tym bardziej, ze wz tez nie dostane - szybciej plan bedzie :o slowa pana z gminy), aczkolwiek woda i prad przydatna by byla - nawet, zeby sobie drzewka i krzaczki owocowe posadzic i doprowadzic dzialeczke do wzglednego porzadku - od wiosny z kosiareczka poganiac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśki

Występowałam o warunki mediów jeszcze przed uzyskaniem WZ (mam działkę rolną) żeby rozeznać się jakie mamy szanse na uzbrojenie. Jak sąsiedzi zaczęli budowę i mogliśmy skorzystać z przepisów o zabudowie dobrosąsiedzkiej i wystąpić o WZ to warunki mediów były jak znalazł. Niestety są one wystawiane na określony czas i w międzyczasie musieliśmy je przedłużyć.

Warunki techn. na media mieliśmy w 2003 r. a dopiero w sierpniu 2004 występowaliśmy do Gminy o WZ.

Myślę że o warunki na prąd możesz już złożyć bo wiem z doświadczenia że to długo trwa (od określenia warunków, podpisania umowy do wykonania). No ale jeżeli (odpukać) długo nie będziesz miała planu a prąd podłączą to musisz się liczyć z opłatą za przesył prądu.

To tyle, może inni są bardziej doświadczeni i coś poradzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...