Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Monka zdecydowaliście już ostatecznie z czego budujecie? Nasz budowlaniec i kierownik budowy namawiają nas na Poroton (czy Porothon, dalej nie wiem jak to się pisze :oops: ) , bo różnica w cenie materiału przy takim domku jak nasz pomiędzy BK a tym Porocoś tam, ma wynieść tylko 1500 zł. Nie jest to majątek a dom będzie z ceramiki. Kazałam sobie przynieść kosztorys z materiałem i cenniki firm, z których ten fachowiec chce brać materiały do budowy. Czekam z drżeniem serca, ale będę dzielna :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

Stasiek: Zamówiłam właśnie podbitkę sosnową (piórowpust, grubośc 17-18mm, szer 95mm, dł. 2,5m, nieimpregnowaną po 25zł/m2 + Vat)

Mieli też ładny modrzew po 28zł/m2.

Co do reszty - umawiałam się z wykonawcą na całość robocizny za stan surowy, tynki były co prawda osobno, chyba 8zł za m2.

 

Delf: Biedna jesteś, :-? :) .

 

Wracając do wątku żeglarskiego: mój tata ładnych parę lat opiekował się carinką Jamno :wink: , a potem Kliprem. Nawet teraz na emeryturze jest zapalonym wodniakiem, tylko, że mnie już teraz zdecydowanie brakuje czasu.

 

Ale fajnie, że nas tu tyle żeglujących!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie Jamno, to taka zielona była, prawda? Kurczę pamiętam, ale to było dawno, stara jestem :-? Tamten okres był dla mnie jednym z najpiękniejszych w zyciu, najpierw jako 4-5 latka zeglowalam z tata, a potem wrocilam w Liceum, jako nastolatka i tam przezylam pierwsza milosc, ech :oops: Jak to dawno bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio, ja już po pierwszej części auditu

jutro cd

 

Maksiu - twoja córcia już chodzi :o , nawet nie zarejestrowałam kiedy to, się stało.

wszystkiego najlepszego dla Małgosi

 

byłam w sobotę u inspekcji na włościach Józi i kurcze ona ma już wszystko na gotowo i w środeczku i na zewnątrz - zazdraszczam, a w dzienniku pusto. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć wyszukiwarką - chemy kupić projekt "Dom pod jemiołą" z Archonu. Czy polecilibyście jakiegoś dobrego i zarazem taniego :lol: architekta, który zrobiłby adaptację, projekt zagospodarowania terenu z przyłączami i uzgodniłby projekt.

Na działce jest prąd - umowa z ZE, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na uzgodnienia tzn. czy są potrzebne.

Woda ze studni głębinowej u sąsiada.

Ogrzewanie olejowe wiec uzgodnienie z ZG odpada. Ale czy na zbiornik potrzebnu jest projekt?.

Oczyszczalnia przydomowa - chyba też potrzebny projekt.

Czy ktoś ma pojecie jakie mogą to być koszty?

W projekcie zaszłyby zmiany - wyższa ściana kolankowa o 20- 30 cm, dodatkowa łazienka n apoddaszu i tym samym zmiana ścianek działowych (czy to można samemu potem na budowie pozmieniać bez projektu?).

Jeśli bym chciał zlecić to wszystko projektantowi kompleksowo tak by otrzymać do ręki pozolenie na budowę to ile może całosć kosztować? i ile trwa?

Działka jest na Mierzynie, gmina Dobra - mam nadzieje, że działaja szybciej niż w UM Szczecina.

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...