Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry wszystkim w przepiękną środę!! Ale słonko daje, od razu chce się żyć. Czytam co napisaliście i jak to ślicznie ktoś nazwał ZAZDRASZCZAM ze wszystkich sił, Wy juz macie podłogi, parapety, całe domki a ja ... na początku drogi. Jeszcze sie okazało, że dobrze by było zrobic badania geologiczne gruntu na naszej działce zanim zaczniemy budować naszą Malwę. Jeszcze nic na działce nie widać a pieniążki się ulatniają... Nic to jakoś damy radę. A może znacie kogoś kto zrobiłby takie badania za nieco mniej niż 1100 zł, bo tyle od nas chcą? A, i jeszcze jedno pytanko, czy 600 zł za wytyczenie bydynku na działce to normalna cena szczecińska? Dajcie jakąś odpowiedź :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska

 

W ofercie media jest jakiś ekspresik, może będzie Ci pasował. Ja się na tym kompletnie nie znam ale szukając czegoś innego rzuciło mi się w oko.

http://www.mediamarkt.szczecin.pl/gazetka4.gif

 

Ewa

Musisz robić te badania?

Bo moja p. architekt powiedziała że jeżeli obok planowanej budowy były robione takie badania i uzyskasz od sąsiadów informacje o poziomie wody i rodzaju gruntu, to można to załatwić wpisem do dziennika przez kierownika budowy lub architekta. Oczywiście skorzystałam z takiej możliwości dzięki miłej sąsiadce. Pani architekt polecała mi kogoś do badań i z tego co pamiętam to była mowa o 700 zł. A jeszcze jedno, takie badania można wykonać w kilka osób, jeżeli masz z kim.

Geodeta, który robił mi wtórnik zadeklarował wytyczenie budynku za 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

 

Monka - ja też musiałam te badania robić, ale ja dawałam i umówiłam się na całość dokumentacji - czyliadaptacji projektu wraz z przyłączami i wtedy to badanie było w tej cenie, ale gościu się wygadał - babka która robiła to badanie wzięła 300 złotych - uważam że 700 czy 1000 to gruba przesada - nie szukajcie geodetów i tych badaczy w szczecinie tylko w okolicach - oni nie są tak zepsuci!!!!! zgroza 1000 za 0,5 godziny pracy: 10 minut wywiert i 20 minut przygotowanie dokumentacji!!!! ohyda!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ewa nie ma co zadrościć bo co oni będą teraz robić :wink:

 

A Ja też na początku drogi, i to się tak ciągnie od 2 lat, ale wina tylko i wyłącznie moja, a pozatym do tej pory mi się jakoś nie spieszyło.

 

Pogoniłem troszkę panią w ochronie srodowiska i wyslala do gminy uzgodnienie także za tydzień moge czekać na warunki :)

 

Zrobiłem gruntowne rozeznanie po bankch i wiecie co Porażka :evil: jako prowadzący działalnośc musze dostarczyć taką stertę papierów, i pewnie i tak nie dostane kredytu bo mielismy w tamtym roku jeszcze stratę, w sumie to zawsze mozemy mieć bo ciągle się coś nowego dorzuca, jak nie sprzęt dla pracowników to teraz potrrzebne jest nowe auto dostawcze, drugi punkt. I co tu zrobić?? nie chcielismy sprzedawac mieszkania tylko je komus wynając ale tak to niestety pojdzie pod młotek.

 

No i chyba w tym momencie z braku mozliwosci kredytowych wracamy do punktu wyjscia czyli budowy na 2 etapy.

 

więc zaczynamy od budowy małego domku (docelowo dla rodziców jak sie zestarzeją) aby móc się juz przeprowadzić, dokładnie 57 m2 na samym koncu dzialki z wjazdem od innej drog( na szczescie mam dostęp do dwóch ;) ) pewnie w połowie jego budowy uda nam sie sprzedac mieszkanko i startujemy dalej bo w tym samym pozwoleniu będzie też dom od frontu ten własciwy a kiedy go zaczniemy ???? zagadka

 

poradzcie czy słusznie mysle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie informacje. A badania będę chyba musiała zrobić, bo okazało sie, że tu g-ie jest ulica Wspólna kiedyś była kopalnia torfu. Nie wiadomo gdzie te złoża sie kończą i jak to wygląda naprawdę. Sąsiad obok robił badania i dla spokoju ducha zdecydował sie na wymianę gruntu koszt -30000 zł. Jak usłyszałam to mnie powaliło na kolana!! Nie stać nas na taki wydatek, ale zbudować dom i patrzeć jak się zapada to też nie fajnie. Mam nadzieję ( o święta naiwności ! :D ) że u nas skończy się może na wzmocnieniu fundamentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...