Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Maro74

Narazie to ciekawych i w miarę niedrogich działek nie znalazlam.

Mnie intersuje Osowo i to tam poszukuję działki, z tego co czytałam to Ty poszukujesz działki raczej poza Szczecinem. Jak o czymś się dowiem to dam Ci znać.

 

Jak by co to ja również zapisuję się do klubu poszukujacych działkę budowlaną, najlepiej uzbrojoną. Jak coś będziecie mieli to proszę o informację. Oglądałem już trochę terenów w Tanowie, Pilchowie, Dobrej i jak dotąd to chyba Dobra, albo Kościno. Osowo oczywiście mi się bardzo podoba, ale ceny tam już zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie informacje. A badania będę chyba musiała zrobić, bo okazało sie, że tu g-ie jest ulica Wspólna kiedyś była kopalnia torfu. Nie wiadomo gdzie te złoża sie kończą i jak to wygląda naprawdę. Sąsiad obok robił badania i dla spokoju ducha zdecydował sie na wymianę gruntu koszt -30000 zł. Jak usłyszałam to mnie powaliło na kolana!! Nie stać nas na taki wydatek, ale zbudować dom i patrzeć jak się zapada to też nie fajnie. Mam nadzieję ( o święta naiwności ! :D ) że u nas skończy się może na wzmocnieniu fundamentów.

 

Mam pytanie. W jakiej miejscowości jest ulica Wspólna, o której piszecie, jestem na etapie poszukiwania działki, a takie informacje (jak rodzaj podłoża w danym terenie) są zawsze bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie informacje. A badania będę chyba musiała zrobić, bo okazało sie, że tu g-ie jest ulica Wspólna kiedyś była kopalnia torfu. Nie wiadomo gdzie te złoża sie kończą i jak to wygląda naprawdę. Sąsiad obok robił badania i dla spokoju ducha zdecydował sie na wymianę gruntu koszt -30000 zł. Jak usłyszałam to mnie powaliło na kolana!! Nie stać nas na taki wydatek, ale zbudować dom i patrzeć jak się zapada to też nie fajnie. Mam nadzieję ( o święta naiwności ! :D ) że u nas skończy się może na wzmocnieniu fundamentów.

 

Mam pytanie. W jakiej miejscowości jest ulica Wspólna, o której piszecie, jestem na etapie poszukiwania działki, a takie informacje (jak rodzaj podłoża w danym terenie) są zawsze bardzo przydatne.

No jak to nie oglądasz w TVN na "Na wspólnej"

:lol: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

.... jeszcze tylko jutro z Wami i na tydzień znikam :cry: .... ciężko będzie, ale trochę odpocznę...

 

 

no wczoraj to zaszalałam... puścić babę do galaxy, to pakunki do samochodu się nie mieszczą, ale frajda....czułam się jak prety woman (?) znowu angielski się kłania... :cry:

 

następnie przesadziłam w solarium, no i całą noc nie mogłam spać, mam poparzenia ale nie wiem którego stopnia, boli jak :evil: , skóra dziwnie się rozciąga..... Boniu co ja zrobiłam....

 

Miśki - piec VIADRUS LING 25 KW z podajnikiem - kosztuje z VAT 8.300, ale tak naprawdę to samym piecem nic się nie zrobi, potrzebne są pompy i inne bajery, pellety są za 380-400 za tonę, producent ma magazyn w płoni, piec z podajnikiem ma wymiary 1,30x88x1,2 , ale szerokość pomieszczenia musi mieć co najmniej 2 - 2,5 metra bo servis obejmuje również czyszczenie jakiejś części, którą trzeba wyjmować....

Widziałam taką kotłownię na własne oczy, jest czysto i cicho, ogrzewa całe hale w Płoni teren giełdy samochodowej i innych rzeczy - rewelka! nie wiem jak to się u mnie sprawdzi? Pellety w suchym miejscu - u nas będą w garażu - woreczki po 25 kg!

 

wiecie co? i po raz drugi mam ekipę - robią mi centralne, syn z ojcem - makabra!!!! gdybym wiedziała że tak będzie to byśmy sami to robili.... :evil:

po pierwsze są powolni jak muchy w smole, po drugie nie mają orientacji, gubią się w moim domu ??!!!! szok! - przecież jest mały!, nie mogą zapamiętać gdzie jest kuchnia!!!! na razie jestem niezadowolona, aha i jeszcze wyłudzili od Mojego 50 zeta, bo powiedzieli, że jutro nie będą meli za co przyjechać!!! a przecież zostawiłam szefowi zaliczkę na wszysktko wraz z montażem... nie podaruje tego!!!! zaraz tam dzwonię...

a i jeszcze .... dzwonili do mnie, że im samochód padł pod Czarną Łąką, więc Mój pojechał coś tam pogrzebał i pojechali......

 

co o tym sądzicie???? albo jestem głupia, albo mają nas za naiwniaków!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly - wyrzuć patałachów. to nie ekipa. nie mają kasy, bo nie mają roboty (czyli i doświadczenie do bani). ja takich miałam do kaflowania i położenia sufitów. skaranie boskie i wsio do poprawy. będą chcieli na twojej robocie wreszcie się odkuć. żebranie o 50zł, padły samochód? zaraz się okaże że narzędzi też nie mają i albo pracować będą na zasadzie młotka i przecinaka, albo wyrywać zaliczki żeby z nich sobie kupić

mówię ci, wyrzuć ich póki czas

 

 

Bodekku -ale ja właśnie, że mam temp. średnią. 5.00-7.00 - 19,5st, 13.00-23.00 - 19,5st, od 23.00 - 16.

 

a może mieć wpływ, że zaczęłam ocieplać chatę tydzień po zozruchu? i że cosik tam musi przeschnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czwartkowo. No i gdzie to słonko z wczorajszego dnia , ja się pytam?! :evil:

GRZEGORZ R - ul. Wspólna jest w Mierzynie, zaraz za warsztatem samochodowym HTL.`

DELF - mogę się upomnieć cichutko o ta Panią geolog? :wink:

 

Nasza architektka nas uspokaja, że raczej nie powinniśmy mieć tego cholernego torfu, bo to na innych działkach jest zaznaczony na mapkach jako "łąki" a u nas na mapce geologicznej jest jak byk zaznaczona glina i piach jako ziemia rolna, ale dla świętego spokoju mówi, żeby wykopać dół na 1,5 m i niech doświadczy kierownik zajrzy :D :D Widzicie mojego męża z łopatą w styczniu kopiącego 1,5 metrowy dół w glinie, bo mi wyobraźni nie starczyło :lol: :lol: Sama nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...