Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

witam również czwartkowo

 

ale nie mam humorku

przyszedł mi pierwszy rachunek za gaz i... ło matko za 29 dni mam zapłacić 430 zł (zużycie 385m3) - czemu tak dużo?!

 

Ho, ho, czupurku. To straszne. Jeśli mogę podpowiedzieć to ustaw sobie grzanie od 5,00-6,30, po południu na 3 godz. jak wracasz z pracy. To samo z wodą.

Ja mam ustawiony piec na grzanie wody 3 razy po 2 godz, ale w kaloryfery nie poszedł nawet litr (kominek) i od połowy września spaliliśmy niecałe 100l (m3?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dzień Dobry,

chciałabym Wszystkich grzejących przebić więc powiem, że mój pierwszy w życiu rachunek za gaz na budowie wyniósł 830pln- mam to napisać słownie?? :evil: Piec Junkers ale... domek był tylko częściowo ocieplony, poddasze wogóle nie było ocieplone- a grzejniki tam grzały aby posadzki schły, dodatkowo nie miałą założonego czunika pokojowego aby mi fachowcy nie kręcili więc piec chodził non stop kolor. Te rachunek już powinien być bardziej ludzki ale myśle, że dopiero nastepny będzie w miare wiarygodny. A za prąd budowlany mam non stop po 200pln :evil:

Tak więc Czupurek, głowa do góry. poza tym wszyscy mówia, że jeżeli zaczyna się grzać w tzw. świerzym budynku to zawsze rachunki są wieksze niz później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blee. ja mam małża non stop w domu więc od ok. 11-12 musi być cieplej, aż do wieczora. zobaczymy teraz jak już jest ocieplony z zewnątrz. jedyne co mi przychodzi do głowy to, może ustawić na manualny zasobnik i ustalić godz. podgrzewania cwu, bo teraz jest auto czyli cały dzień w gotowości.

 

podłogę mam ocieploną dawno, strop i połacie dachu też. no może brak okładzin i mebli oraz duże szklenia mają wpływ.

 

Olka - a jak u cię wychodzi w zużyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och Bikosia - to jesteśmy dwie takie biedulki

ja też za prund mam 200 zł co miesiąc, a ostatni rachunek 03.11-06.01(przed włączeniem gazu) gdzie farelki i inne takie chodziły na full opiewa na 600 zł. tak więc do końca stycznia mam do zapłacenia za ciepełko ponad 1 tys. skąd to brać? :o

pójdę z torbami :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, ja nie wiem jak ty masz z tym gazem. Mam taki sam piec dosłownie, takie samo ocieplenie, taki sam dom a za miesiąc dostaję około 270 zł rachunek. Dodam, że grzeję od 4.30 do 7.00 i od 14.00 do 20.00 na 22 st a pozostałe godziny 19-20. Już nic nie rozumiem.

Ale nie zamierzam popadać w panikę, takie są po prostu koszty utrzymania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej znowu jestem . Spacerek z dzieckiem w taka pogode mi odpadł, ale za to musiałam polecieć na naszą działkę i spisać licznik , bo dziś podpisujemy umowę z wodociągami. Przewiało mnie na wylot. Żeby nie konieczność zachowania refleksu przy Juniorze to bym sobie strzeliłała cos na rozgrzewkę.

TESKA, postępy w normie. :wink: Dalej upieram sie, że damy rade wejść na budowę w marcu, góra kwietniu. :D Dzisiaj spotkałam budowlańca, który budował i dalej buduje domy na naszej ulicy (znany jako pan w Merolu :lol: ) i sam też ma dom na tejże ulicy i on z kolei twierdzi, że ta historia z torfem to gruba przesada. Na jakichś dwóch metrach jest czterdziestocentymetrowa warstwa, która na takie domki jak nasze nie ma wpływu. No i teraz juz całkiem zgłupiałam i nie wiem kogo słuchać. A może faktycznie nie świrować z tymi badaniami geologicznymi, bo i tak przy kopaniu fundamentów wszystko wyjdzie? Sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...