Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

gratulacje Bodekku :p

 

Donoszę - materiał na podbitkę kupiony

 

Info dla Maksia - do wyboru miałam podbitkę z pcv typu siding (ok. 23zł/m2) i panele zewnętrzne (12-15zł/m2), z których też robi się podbitkę. Z uwagi na różnicę w cenach wybór padł na panele.

i tak: w castoramie najtaniej (niecałe 12 zł) ale....

no właśnie, panele były w różnych odcieniach (białe i jakby kremowe), a listwy wszelakie tylko kremowe, więc odpadło. potem się okazało, że panele są z innej, a listwy z innej firmy, no i to oświetlenie, przy którym nic nie widać, a już napewno takich niuansów jak odcień. :-?

 

po kilku tel. znalazłam panele w SCMB. na plus: cena paneli 13,80zł/m2 (ze szczęścia zapomniałam się potargować o rabat :cry: ), i panele i listwy są jednej firmy (Ergis), więc i z odcieniem nie ma problema. jak zawsze panele były tańsze niż listwy.

no ale już mam i mogę działać dalej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie..

 

Czupurku: dziekuje za informacje

mówisz ze panele zewnętrzne mozna stosowac zamiennie z pcv typu siding, dobra wiadomość. A powiedz mi... jak kształtują sie ceny profili i innych rzeczy potrzebych do zrobienia podbitki na gotowo?

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie - bez paniki, może to tylko tynk.

 

Bodekku - no oczywista, że panele te nie mają wentylacji, ale jak ktoś potrzebuje, to są listwy łączące które takową posiadają.

 

Maksiu - wszystkie listwy jakie kupiłam (narożnik zewnętrzny, listwa łącząca i listwa jakaś tam - 3mb) po 13,30 zł/sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze trzeba coś kupić na konstrukcję podbitki. u mnie wykorzystano pozostałe na budowie deski, więc obyło się bez kosztów. w pierwszej wersji miałam kupić na konstrukcję płytę osb, ale po przeliczeniu wyszło drożej niż sama podbitka.

 

Didi - potrzebuję pomocy. chodzi mi o piec. nie wiem dlaczego, ale mam jedną rurkę (jakby od zbiornika wyrównawczego), która nigdzie nie jest podłączona i o zgrozo ciągle z niej kapie woda (na ziemię). nawet jeżeli chodziłoby o wyrównanie ciśnienia to, chyba miesiąc pracy pieca to, stanowczo za dużo. jak jest u ciebie? muszę zadzwonić do buderusa i pogadać z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...