Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

dziekuje za ciepłe przywitanie:-)

 

z tą Dobrą to jest tak: Na początku chcieliśmy po prostu DZIAŁKĘ pod budowę. Potem po obejrzeniu kilku chcieliśmy, zeby ta działka byla blisko centrum, najlepiej na Warszewie, nie za duza (po ceny za metr2 sa kosmiczne), a teraz po przeliczeniu kosztów zakupu działki w Szczecinie i trochę poza, kosztów dojazdów tu i tam, czasu dojazdu, wielkości teoretycznej działki wychodzi nam, ze ta Dobra nie jest taka zła;-))

 

Bylismy w sobotę, byliśmy w niedzielę, bylismy dziś i.....chyba chcemy. Bylismy dzis nawet w Urzędzie Gminy (przy okazji wyszło, jakie z nas urzędowe świezyki :lol: , pojechalismy na Mickiewicza, niestety juz pocałowalismy klamki :-?

 

czy mogę zadac pytanie budowlanej blondynki?

 

 

 

Załóżmy, ze jutro bedziemy trzymac w ręku wyrys i wypis (jak to sie pieknie nazywa?). z tym chcemy pojsc do architekta (moze jakies propozycje dobrego biura?), aby porozmawiac o naszych marzeniach i zadach i waletach działki, ktora_moze_byc_tą :D

 

Co jeszcze mozna ( i trzeba ) zrobic PRZED kupnem działki??

 

 

tak w ogole, poza miastem jest tak pięknie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ulanka

właściwie najważniejsze będziesz miała w wypisie i wyrysie czyli przenaczenie gruntu w planie. Przed samym kupnem warto sprawdzić księgę wieczystą dzialki (wszytkie działy) czy np. nie jest obciążona hipoteką (na ogół takiego zaświadczenia wymagają notariusze od sprzedającego). Możesz wystapić także o warunki do dostawców mediów, będziesz wtedy wiedziała jakie masz szanse na uzbrojenie o ile działka jest nieuzbrojona.

A tak wogóle to w którym miejscu w Dobrej te działki? Napisz jak tam jest z uzbrojeniem i jak możesz to cenę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wtorkowo

ja dzisiaj krótko bo lecę na szkolenie

 

Ulanka - tak popatrz jaką masz glebę koniecznie, bo potem mogą być problemy.

architekta nie polecę - moi się nie sprawdzili.

pomyśl o projekcie gotowym - jest ich taka masa, że napewno coś wybierzesz i zaadoptujesz, a za zaoszczędzone pieniądze będziesz mogła zrobić coś innego.

jeszcze raz pooglądaj działkę z każdej strony i zobacz jak słońce operuje, żeby nie było, że wejście będzie od zachodu, a taras np od północy (chyba że tak lubisz). popatrz też czy nie biegną zbyt blisko (albo nie daj boże przez działkę) linie energetyczne (pomijam tutaj problem pól magnetycznych - przesunąć coś takiego jest b. ciężko i jeszcze b. kosztownie). no i dowiedz się czy przyszli sąsiedzi będą tylko mieszkać czy prowadzić jakąś działalność.

 

z mojego frontu - majstry prawie się obraziły, że musiały tą nieszczęsną fugę zdzierać. no ale mieli wybór: albo, albo i wybrali albo. :lol:

dziś położą właściwą - jaśminową i jak dobrze pójdzie od jutra rozpoczęcie kolejnego etapu - doprowadzenie do porządku części dziennej. w środku do zrobienia zostanie jeszcze łazienka. czyli może do kwietnia się wyrobię i zacznę wreszcie prace zewnętrzne w mojej super glinie :lol:

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

wrocilem z warszawy bardzo pozytywnie naładowany, nie myślcie sobie że o was zapomniałem. Macie ogromne podziekowania i buziaki od Nikoli i jej rodziców, opowiedziałem im w szczegółach o was, jacy jestescie cudowni, z jaką pasją wspieraliście akcje zbiórki pieniążków na operacje Nikoli. O nikim nie zapomniałem, opowiedziałem o każdym z was.. Nikola jest cudownym dzieckiem, pełnym zycia, radości, otwartym i szczęśliwym.

Jeśli ktoś chciałby o coś zapytać to chetnie odpowiem na każde pytanie.

A teraz mały dodatek:

http://212.244.189.200/murator/maksiu/P3051616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dziękuję za pamięć :p w pracy dotałam tulipanka ale dzień sie nie skończył, może jeszcze goździk będzie 8)

 

Maksiu

ja mam pytanko jak Nikola funkcjonuje po operacji, jak sobie radzi?

A tak wogóle to mam wrażenie że skądś znam mamę Nikoli, nie wiem czy to wogóle możliwe bo nie wiem gdzie mieszkają. Po prostu mam pamięć do twarzy i tak się męczę już od wczoraj.

Szkoda że sam reprezentowałeś naszą grupę, ja tylko wirtualnie was podglądałam ale i tak fajnie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maksiu

ja mam pytanko jak Nikola funkcjonuje po operacji, jak sobie radzi?

A tak wogóle to mam wrażenie że skądś znam mamę Nikoli, nie wiem czy to wogóle możliwe bo nie wiem gdzie mieszkają. Po prostu mam pamięć do twarzy i tak się męczę już od wczoraj.

Szkoda że sam reprezentowałeś naszą grupę, ja tylko wirtualnie was podglądałam ale i tak fajnie było :D

 

Nikola mieszka w Puławach. A co do funkcjonowanie to poprostu rewelacyjnie, postępy sa poprostu gigantyczne, Nikola nie tylko wiele już słyszy, ale i troche mowi, co prawda wiele z tego co powie trzeba sie domyslac, bo nie mowi jeszcze wyraźnie, ale chce mowic i stara sie aby mowic coraz lepiej... powiem wiecej nawet spiewała, spiewala piosenke o zabce. Ogólne wraznie po spotkaniu Nikolą jest piorunujące, ona jest niesamowita. Ogromnie ciesze sie z tego moglismy jej wszyscy wspólnie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam szansy znać Mamy Nikoli, może po prostu spotkałam kiedyś kogoś bardzo podobnego. W sumie nie wiem co powiedziec ale to bardzo fajne uczucie "poznać" kogoś komu się pomaga, zobaczyć jakie są efekty. Ta cała akcja to super sprawa i bardzo się cieszę, że Nikola robi takie postępy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim życzę miłego dnia.

Czupurek- te zabudowy to szafy??

Śliczna ta Nikola. Jej mamę w pierwszej chwili pomyliłam z Ivettką (ale może to z tęsknoty).

Aha- koleżanka szuka działki na Mierzynie (koniecznie w części pomiędzy Łukasińskiego a Ku Słońcu)- gdyby ktoś słyszał to będę wdzięczna. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...