Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam wieczorową porą :lol:

 

wiosna chyba idzie, prawda?

Czupurek, Jolly, powodzenia w pracach:-))

 

Muszę sie z Wami podzielić pewną refleksją na temat budowania w Niemczech, kraju, zdaje sie perfekcyjnego w konstrukacjach, instalacjach. Przez rok mieszkałam w północno-zachodniej częsci kraju, z okropna wilgotnościa i dużymi opadami deszczu - jak to mowią tubylcy - w krainie deszczowców;-)

 

Czy możecie sobie wyobrazić, ze mieszkania i domy nie mają tam ŻADNEJ wentylacji??

 

za caly system wentylacji słuzy mała kratka w ścianie (nie prowadząca do komina wentylacyjnego, czegoś takiego nie ma, tylko na zewnątrz) o wielkosci 10 cm na 10 cm, umiejscowiona w kuchni, w tzw składziku na "przydasie". Plus codzienne wietrzenie, polegające na otwieraniu wszystkich okien na raz na 20 minut, a potem mimo wszystko wycieraniu spoconych szyb szmatka. Wystarcza gotowanie wody na herbatę, aby kuchnia przypominała saunę, krótki prysznic, aby łazienka pokryła sie wszędzie wodą........

 

Obiecałam sobie, ze budując dom szczególnie przyjrze sie wentylacji;-))))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich wtorkowo

 

oj idzie jednak pomału do nas wiosna

 

a wczoraj jak wracałam do dom drogą z przecaławia na środku szczerego pola widziałam ca 20 szt sarenek - tak sobie tam jedne stały inne leżały w słońcu na śniegu - fajny widok.

 

Teska - drewutnię powiadasz? a co dajesz na daszek? u mnie pan gamoń słynny M, tak zamawiał dachówki (bez prawa zwrotu), że zostało mi ponad 100 szt i mam zamiar nimi obłożyć przyszły składzik drewna.

 

a wiesz, że w tam gdzieś koło ciebie jest jezioro? widziałam na mapie w sklepie.

 

wszystkim życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek

 

 

pewnie ze wiem.....i mozna tam łowic szczupaki ( nawet takowego jadłam) to jeziorko nazywa sie Koscinskie....a drugie tzw sztuczne jest w lesie....tam drenami spływa cała woda z pól....

 

 

Na daszek poloze chyba gonty, nie wiemy jeszcze, dachowki by pasowały ale trzeba kupic grubsza wiezbe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i ciut niegu sie roztopilo i co zobaczyłam?????? wychodza z ziemi krokusiki :lol: ale tak mysle tam gdzie ich najwiecej to sniegu lezy cala masa.....

 

 

i pytanie kurcze.....czy ten snieg zebrac i wiecie taczką wywiesc??? czy ten snieg zalegajacy ich nie przeraza :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzR. Wczoraj wywaliło mi net w czasie pisania odpowiedzi do Ciebie, więc dzisiaj już w skrócie.Wybrałam silikaty, bo...(tutaj możesz wpisać wszystko, co znajdziesz w reklamie) ale czy to się sprawdza, musisz zapytać tych, którzy budowali . Jak każdy materiał ma swoje zalety i wady, więc chyba rzeczywiście cena stanowi istotny czynnik. Nie robiłam porównania kosztów różnych technologii ale takie informacje znajdziesz w jednym z "Muratorów" z 2004 (chyba z września) i w wątkach o silce (np.: "Jak budować Silką"). Sądząc po postach, koszt jest porównywalny np. z Porotonem. Musisz zastanowić się też nad dostępnością i kosztami transportu- najbliżej chyba okolice Poznania. Ostatnio słyszałam, że cena Ytonga ma być atrakcyjna ale to już inna technologia, poza tym na pewno taniej wyjdzie BK. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej miałam informacji, tym większy też mętlik w głowie, więc mój wybór jest bardziej intuicyjny, niż racjonalny. Poczytaj trochę postów, zastanów się, co jest dla Ciebie najistotniejsze (cena?) a potem coś wybierzesz. Pozdrawiam. Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...