Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wszystkim,

szczególnie witam "nowych" :D

 

U mnie na tapecie kuchnia i kominek, wprawdzie do montazu jeszcze ho, ho, ale robie rozeznanie. Jakieś sugestie z waszej strony?

 

Didi, jaka moc, ma twój kominek? Bo ja tez zostawiam go samemu sobie i nie podłączam nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

ten wiaterek osuszył z deka to bajorko, które się zrobiło na mojej drodze :D

 

 

Delf

moc naszego kominka to nominalna 24 albo 26kw, tego dokładnie nie wiem, cały czas te liczby mi się mylą

Pamiętaj o tym, aby szukać mocy nominalnej a nie maksymalnej, bo te kominki, które są w NOMI czy Castoramie to mają zazwyczaj podaną właśnie tę drugą wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko. Hej, zaczyna pachnieć wiosną!! A już myślałam, że do maja będziemy odśnieżać autko :wink: Mam pytanie, może ktoś wie gdzie można tanio załatwić jakiś kontener do trzymania różnych cementów i innych takich na budowie? A może jest jakieś inne rozwiązanie? Bardzo proszę o podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa

my wybraliśmy inne rozwiązanie

zbudowaliśmy sobie z desek szopkę i obiliśmy papą, a obok wychodek, a po budowie rozebraliśmy to

plusem było to, że nie wydalismy dużo pieniążków, a potem przenieśliśmy te budowy na drugą działkę, a pewnie potem pójdzie do kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek

na glinę koniecznie żyzna ziemia

 

Siać! Fajne są te z rolki, bo szybko jest zielono, ale trzeba więcej czasu aby dobrze związała ta trawa z ziemią. Natomiast trawnik siany czas oczekiwania dłuższy, ale lepiej związany z ziemią.

No a na pieski, to albo zrobić wybieg, albo wyprowadzać na łączkę, albo do lasu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny, rzucę tematem mojemy fachmanowi :D

a propo's trawnika - SIAĆ!! Tylko dobrze wywalcować ziemię. Rewelacyjnie zakłada trawniki pan Jurek - sołtys z Mierzyna. U moich rodziców już w tym samym sezonie sąsiedzi się zatrzymywali i podziwiali murawę. Nie warto na tym oszczędzać , bo efekt faktycznie jest rewelacyjny, a spitolić zakładanie trawniczka jest łatwo. Wiem coś o tym z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek

na glinę musi być z piachem, aby utrzymać jej lekkość, natomiast nie może to być taki piach jałowy jak do zasypywania fundamentów

Rolki masz zawsze "fragmentaryczne" o wymiarach 2m/0,5m - musisz je bardzo mocno dociskać, dokładać, ubijać. Jeśli teren jest nierówny to możesz mieć więcej z tym pracy.

Trawnik z siewu:

My wysiewaliśmy trawnik w czerwcu (przypominam, że było zimne lato, a trawniczek lubi ciepło) a w sierpniu była szczota

Do siewu stosuje się zawsze mieszankę traw gazonowych , a co do fachowego określenia jaka ma być to mieszanka to już do mojego męża :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...