Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

jolly - prawdę mówiąc liczyłem na twoją pomoc, biorąc pod uwagę fachowe doświadczenie. W zestawieniu stolarki jest brama o wymiarach 2400x2240. Po zmianie, tak jak pisałem chciałbym aby brama (segmentowa) miała szerokość 3000. Z tego co piszesz wygląda, że jest to brama standardowa, oczywiście przy okreslonej wysokości. W projekcie wysokość otworu jest 2240. Jaką bramę byś proponowała i jakie powinny być wymiary otworu dla niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - wnioski o warunki w zakładach i u konserwatora zabytków złożyłem w ubiegłym tygodniu, standardowa odpowiedź to jest 2 - 3 tygodnie czas oczekiwania, w ZE już rozpocząłem starania o przyśpieszenie, dzisiaj miałem rozpocząć w wodociągach i ZG, ale wygląda na to, że projektantka tutaj zadziała, więc aby nie wprowadzać zamętu, poczekam do jutrzejszego spotkania.

 

trobe jestem po częściowej lekturze nowego numeru Muratora i muszę powiedzieć, że do dwóch dotąd rozpatrywanych opcji doszła mi trzecia, BK odmiany 400 jednowarstwowy na klej (wygląda korzystnie cenowo), dzisiaj będę miał ciężki orzech do zgryzienia, bo już czas podjąć decyzję. W projekcie jest BK odmiany 600 (co pewnie zmieniłbym na 500) 24 cm + styropian 12 cm. Obawiam się, że przy zmianie na silikaty 18 cm + wełna 12 cm może wystąpić konieczność sporych zmian projektowych (chociaż mam nadzieję, że nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy to co już od dawna mieliśmy na oku D-29a "Z cokołem - wariant II". Było jeszcze kilka podejść, ale zawsze kończyło się na D-29a. W środku będzie kilka zmian.

 

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=41

 

Piszcie co sądzicie o wyborze, krytykę zniosę dzielnie i nie dam się załamać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej firmie jest inaczej, u mnie byłby to standard, te 2240 nic by nie przeszkodziły, jeśli wzięlibyśmy bramę 2250 wysoką!!! ale moje bramy są drogie, aczkolwiek b.dobrej jakości, nie chcę się wywodzić, jeśli reflektujesz mogę Ci podać przybliżoną cenę! Podaj tylko wymiar szerokości, bo chcesz to powiększyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w poniedziałek,

 

GrzegorzR - ładny i funkcjonalny projekt :). Spokojnie można go nawet realizować etapami - na dole już całkiem wygodnie można funkcjonować w trzypokojowym mieszkanku. Fajne te przestronne sypialnie na poddaszu - w sam raz na pokoje dziecinne :wink:

 

Kolorystyka też sympatyczna, aczkolwiek, jak się w zeszłym roku dowiadywałam - zielone dachówki (cementowe) w większości firm są kolorem niestandardowym - dopłata ok.20% :(

 

Tak się zastanawiam, czy klatka schodowa - bez okien - nie będzie ciemna. Nie myślałeś o jakiejś małej połaciówce?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzR no to teraz będe z niecierpliwością podgladać twoje zmagania i efekty. Wybrałeś mój ulubiony projekt Muratora, który wybraliśmy, jako przyszłościowa ewentualność dla moich rodziców! jest naprawde świetny. Big Sister bedzie patrzeć! :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...