Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

GrzegorzR

 

 

znajomi tez chcieli zrobic zielony dach....niestety cena dachówek była sporo drozsza....nawet patrzyli na zieloną blachodachówkę...ale nie wiem czemu odstapili od tego zamiaru....

 

Szara dachowka??delfik a gdzie ona jest standardem??/ podaj namiarek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( No to mnie zmartwiliście, że to wychodzi drożej przy zielonej dachówce, ale i tak spróbuję, może sie uda, jak nie to pewnie będzie brązowa, chyba, że jest też droższa.

 

A przy okazji, jeżeli macie to proszę o namiary na hurtownie, dostawców materiałów, gdzie mogę uzyskać dobre ceny materiałów i gdzie są wstanie przygotować wycenę kosztu zakupu materiałów na podstawie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie kochani, gazownia to sobie w kulki leci, moglibysmy juz miec pozwolenie na budowe, ale uparlismy sie , ze skoro mroz to poczekamy na uzgodnienia gazowe, a w urzedzie - zud jakies hockiklocki robia i papiery przetrzymuja.

No to budowanie to zaczniemy w lipcu z takimi urzednikami... :evil: :evil:

no jestem zla, :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, bardzo dziękuję i proszę o namiary na ekipę i kierownika też, bo na razie nie mam jeszcze nikogo.

 

GrzegorzR. Może bezsensownie ale nie bardzo ufam ścianom jednowarstwowym. Prawdopodobnie dlatego, że w kilku miejscach na forum spotkałam się z opinią, że i tak trzeba docieplać. Może nie jest to prawdą ale ziarno niepokoju zostało zasiane. U mnie na razie bardzo wczesny etap w projektowaniu, więc zmiana decyzji nie jest problemem. Co do Twojego projektu mam kilka wątpliwości. Czy będzie Ci wygodnie przechodzić np. z siatami do kuchni przez salon (mój syn, który siedzi obok mnie zapytał: Mamo, czy Ty wiesz, że większość mężczyzn nie robi zakupów?. Zaznaczam, że On robi. :) ) i czy wiatrołap nie jest zbyt mały, żeby pomieścić ubrania wierzchnie i buty? Poza tym projekt O.K Nie przejmuj się moją opinią- to typowo babskie spojrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

No to forum nam się od rana nieźle zwiesiło, ale na szczęście już działa.

 

trobe w projekcie rzeczywiście jest ocieplenie, ale przez chwilę zastanawiałem się nad wyborem ściany jednowarstwowej z BK odmiany 400, ale tak jak Ty ja równiez jakoś nie mam zaufania do tego rozwiązania, więc na polu rozważań pozostają ściany dwuwarstwowe BK+styropian lub silikaty+wełna i jak dotąd bliższy jestem wyboru tego drugiego wariantu.

Co do biegania do kuchni przez salon to rzeczywiście masz rację, że nie jest to wygodne, też do tego doszliśmy, aby temu zaradzić będą wprowadzone zmiany. Rezygnujemy z WC (i tak uważamy, że jest w kiepskim miejscu), rezygnujemy ze spiżarni, trochę przesuwamy ścianę pomiędzy łazienką i spiżarnią (pominiejszając nieznacznie łazienkę), a pomiędzy kominem i przesuniętą ścianą robimy przejście do kuchni. Co do wiatrołapu, to mamy nadzieję, że będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...