Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Bodekku, dzięki, trzymaj kciuki, trzymaj ... na pewno się przyda :lol:

Grzeorz R - mam działkę na Wspólnej w Mierzynie. Co do wymiany gruntu, to ja na Twoim miejscu poczekałabym do wykopania fundamentów - wtedy wszystko wychodzi na jaw. Rozumiem, że działkę juz masz, a jesli nie masz i dopiero szukasz, to robienie badań geoloicznych to koszt rzędu 1200 zł - troszke drogo... Natomiast jeśli działkę już zakupiłeś to i tak wszystkiego się dowiesz jak będziesz miał fundamenty, a wtedy Twój kierownik budowy zadecyduje co dalej. Mój wykonawca za wymianę gruntu (robocizna) zaśpiewał 2000 zł. Do wymiany jest jakieś 20m3 ziemi, na razie sprawdzam na ile jest to realna cena. A może któryś z forumowiczów przeszedł przeż tą przyjemność :evil: i może sie ze mną podzielić jakimiś informacjami? Będę wdzięczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

wczoraj byłam na przepięknej mszy w kadedrze odprawianej przez naszego Zygmunta, oj łzy wzruszenia leciały....

 

czy dzisiaj będziecie na Jasnych Błoniach??? O 20:30!

 

 

 

Kurczę na budowie robota się nie klei... tynki krótko mówiąc do poprawki, mam fale dunaju, które przez 3 dni próbowałam i udało się szlifierką oscylacyjną zniwelować, ale jeszcze zostało tyle pomieszczeń.... na to muszę niestety położyć gładź

POD ZADNYM POZOREM NIE BIERZCIE EKIPY Z MOSTOW!!!

poza tym regipsy położone już prawie na całej górze, meble do kuchni wyliczone... i tak powoli....

 

Dla wszystkich zainteresowanych:

 

niedługo moja firma wprowadza na rynek bramy o gr. panela 2,5 cm będą tańsze a wyposażenie to samo!

Niedługo też otwieramy salon wystawowy na Struga, gdzie będzie kilka bram wystawionych już w pomieszczeniu - nie na dworze - i będzie można je oglądać, pobawić się... to tyle!

 

 

 

TRZYMAJMY SIE CIEPŁO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly ja byłam we wtorek na mszy akademickiej przy Bazylice, bardzo bym chciała byc dzisiaj, ale zobaczymy, czy uda mi sie podrzucic komus dzieci :D A podobno w piatek ma byc transmitowany pogrzeb ma telebimach? Macie jakieś bliższe dane?

 

Jeśli chodzi o tynki: oczywiście nikomu nie życzę problemów na budowie, a przy wykończeniówce szczególnie, dlatego bardzo mi przykro z powodu twoich tynków; nie mniej jednak, troche się pocieszyłam (wybacz!!) bo twoja niska cena nie dawała mi spać (no troche przesadzam - oczywiście :wink: ) znając cenę , jaką mi przyszło płacić za moje płyty. mam nadzieje, że mnie rozumiesz, no i mniemam, że góre masz zrobiona dobrze? Co płyta, to płyta :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf - zgadzam się z Tobą pośrednio, bo różnica między tą a tą drugą (gdzie tynki są super) była tylko 1.5 złotego na metrze, gdybym wybrała tą drugą ekipę - cena też super - myślę że nie miałabym takiego kłopotu, ale się połasiłam i ..... :cry: trudno, najważniejsze że da się to naprawić, i za tą kwotę co im potrąciłam wyjdę na zero lub z minimalną stratą, nie licząc naszej robocizny....

 

 

 

Tak na Błoniach będą telebimy, tam też można się zebrać, ale wiadomo gdzieś ok. 8:30 czy 9, bo o 10 już pogrzeb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly no tak, chyba nigdy się nie nauczymy, że naprawdę tanio oznacza optymalny stosunek wydanych pieniędzy do osiagnietych rezultatów, a nie po prostu jak najmnijesze pieniądze do wydania - nic to, nie ty pierwsza i nie ostatnia robi taki błąd - poza tym gdyby człowiek wiedział, że sie przewróci, to by usiadł :lol: :wink:

Nic sie więc nie przejmuj, ja tez juz przeżyłam swoje tynki, jakos sobie w głowie to wszystko pukładałam, gdzies zaoszczędziłam, to gdzieś przepłaciłam - bilans musi wyjść na zero, jak mawiali "Fachowcy" Friedmanna :wink:

Poza tym to troche też moja wina, bo jak się zatrudnia kogoś na dniówki (kto tak w ogóle jeszcze zatrudnia :oops: :wink: ), to powinien stać mu nad głową i pilnować, prawda? A jak nie, to niech potem sie nie denerwuje, że mu za drogo wychodzi. Koniec samokrytyki.

 

Monka dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale miałam urwanie głowy. :evil:

Masz taniego geodetę, jeśli bierze tyle ile napisałaś, trzymaj namiary na niego - to czysty skarb :wink:

A wymiana gruntu u mnie okazała sie konieczna, bo na głębokości 1,70 m dalej jest gruz wymieszany z czarnoziemem. Ponoć kiedyś dokładnie tu gdzie stawiamy dom był .. staw.. :evil: :evil: :evil: Yyyyy.. skończyły mi sie słowa ogólnie przyjętę za parlamentarne, że by napisać co ja o tym myślę.. Ogólnie... jest suuuuuuuuper :wink: Niemniej jednak wciąż trzymam się mojej dewizy - co nas nie zabije, to nas wzomcni. Pozytywy takiej sytuacji? Przez dwa lata nie mogłam schudnąć, teraz w tydzień zleciało mi nie wiem kiedy trzy kilo i jest mi z tym OK!! I TAK SIĘ NIE DAM !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, to nie geodeta tylko pani która robi badania geologiczne.

Mam nadzieję, że tylko początek jast taki problemowy i potem będzie dobrze szło bo jak ty będziesz w takim tempie chudła to co z Ciebie zostanie na koniec budowy :wink:

A tak przy okazji to ile płaciłaś za wytyczenie budynku na działce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja też padam :wink: . Od soboty wchodzi mi znowu ekipa na budowę - tym razem elewacja i szambo. Nie mówiąc już o mężusiu, który od trzech tygodni pracowicie gładzi i maluje ściany, kafelkuje, fuguje i sadzi w ogródku 8) .

A ja w przerwach między zajęciami załatwiam logistykę: hurtownie, transporty, wykonawca. Trudno tak na odległość...

 

Jolly, nie łam się, jeszcze nie widziałam takiej budowy, żeby wszystko szło jak z płatka! Rączki Was chyba zabolą od równania ścian, ale przynajmniej efekt będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani,

 

Powracam z odwiecznym tematem: Ekipa do stanu surowego !!! Poszukuję.

Dostaliśmy (właściwie znajomi z działki obok) kosztorys z firmy budowlanej :150.000 pln stan surowy z dachem - materiały + robocizna. Nasz kosztorys pewnie będzie zbliżony (dom 168m ). Przypuszczam, że niewiele da się stargować. Poza tym nie bardzo ufam tej formie budowy. Wolelibyśmy sami kupować materiały i zatrudnić solidną ekipę "Pana Włodzia", który budował dla Was. Może znacie kogoś z kim moglibyśmy sie skontaktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...