Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich w czwartkowy poranek,

kolejny piękny dzień przed nami.

Oby nie taki:

 

Dzień z życia Polaka

 

Wstaje rano, wlaczam moje japonskie radio,

zakladam amerykanskie spodnie,

wietnamski podkoszulek i chinskie tenisowki,

po czym z holenderskiej lodowki wyciagam niemieckie piwo. Siadam przed koreanskim komputerem

i w amerykanskim banku zlecam internetowe zakupy w Anglii,

po czym wsiadam do czeskiego samochodu

i jade do francuskiego hipermarketu na zakupy.

Po uzupelnieniu zarcia w hiszpanskie owoce, belgijski ser i greckie wino

wracam do domu, siadam na wloskiej kanapie

i szukam pracy w polskiej gazecie.

Znowu nic...

Zastanawiam sie, dlaczego do cholery w Polsce nie ma pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

 

mam pytanko do wszystkich już mieszkających....

 

 

Poradźcie mi co do elewacji! WZorem Teski, chcę mieć ciepłą chałupę i dzisiaj kupuję styropian 15!!! Kurczę ale on drogi!

A teraz mam dylemat - jaki tynk wybrać: mineralny czy akrylowy?

I czy firma Inter-Grąd i jej system dociepleń jest dobry?????

 

Proszę o sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

 

mam pytanko do wszystkich już mieszkających....

 

 

Poradźcie mi co do elewacji! WZorem Teski, chcę mieć ciepłą chałupę i dzisiaj kupuję styropian 15!!! Kurczę ale on drogi!

A teraz mam dylemat - jaki tynk wybrać: mineralny czy akrylowy?

I czy firma Inter-Grąd i jej system dociepleń jest dobry?????

 

Proszę o sugestie!

 

Jolly kochana,

odpowiem słowami ostatniego Muratora - zdarzyło im sie cos mądrego napisać, bo ogólnie, jak dla mnie, to dno i bąbelki - mianowicie napisali, że kwestia wyboru: ocieplenia, technologii wykonania itp. zależy tylko i wyłącznie od celu, jaki sobie stawiasz. A pytania czy to, czy to - sa w stylu: Peugeot, czy Ford. Odpowiedz nie jest jednoznaczna.

 

Jeśli masz wizję, że twój dom ma "oddychać", że jesteś totalny ecol i ciarki ci przechodza na myśl o mieszkaniu w styropianowym kubku - dawaj wełnę, tynki silikonowe lub inne oddychające, ale nie zapomnij też o takich farbach wewnatrz, żadnych lateksowych, bo efekt diabli wezmą, ale jeśli nie masz takich przemysleń i chcesz w miare tanio i zgodnie ze sztuka budowlaną, dawaj styropian, tynk akrylowy i naprzód. I w jednym i drugim mieszkać będzie sie super. A więc podlicz kasę, wyznacz sobie priorytety i realizuj - powodzenia.

 

Ja mam styropian 15 i 10 (boniowanie) i tynk akrylowy kolorowy (nie malowany farbą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna mineralna jak oczywiście wszyscy wiedzą sprawia, że ściana zdecydowanie lepiej oddycha. Jej zaletą jest też tak prozaiczna sprawa jak to, że nie zjedzą jej myszki, które lubią sobie tworzyć korytarze w styropianie. Ale jest dużo droższa.

 

Jeżeli zdecydujesz się na styropian pamiętaj, aby zawsze dobrze wentylować pomieszczenia - nie grozi Ci wtedy żaden grzyb na ścianach za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ocenisz?

W moim przekonaniu jest zbyt dużo składowych, aby jednoznacznie ocenić, czy to prawda, czy nie. Wprawdzie wypowiadam sie z punktu widzenia osoby, która dokonała juz konkretnego wyboru, ale kiedys tez przed nim stałam.

 

Cenowo, kurcze nie bardzo pamietam, robocizna , to 25 zl/m (przy wełnie jest oczywiście wyższa), a materiały cos pomiędzy 50 a 75 zl/m - mało precyzyjnie, wiem, jezli chcesz sprawdze w domu. W każdym razie całość na nasz dom 25 tys.

Elewacja będzie sie brudzic i już i mysle, że najbardziej decydujące bedzie tu położenie domu, poza tym wychodze z takiego ,może i dziwnego, założenia, że takie delikatne zabrudzenia, czy meszek na dachówce sprawiają, że dom żyje, powoli wtapia sie w otoczenia ,a nie wygląda, jak modelowy dom na placu przed hipermarketem budowlanym.

 

A to sie wymądrzyłam :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna mineralna jak oczywiście wszyscy wiedzą sprawia, że ściana zdecydowanie lepiej oddycha. Jej zaletą jest też tak prozaiczna sprawa jak to, że nie zjedzą jej myszki, które lubią sobie tworzyć korytarze w styropianie. Ale jest dużo droższa.

 

Jeżeli zdecydujesz się na styropian pamiętaj, aby zawsze dobrze wentylować pomieszczenia - nie grozi Ci wtedy żaden grzyb na ścianach za kilka lat.

 

W każdej sytuacji wentylacja jest bardzo ważna, niezaleznie od ocieplenia, elewacji, okien itd.

Myszki można zatrzymać przed - stosując listwy aluminiowe od spodu, które niby sprzedaja, jako elemnty do podtrzymania i wyrównania styropianu od dołu, ale większa ich zaleta, to właśnie ochrona przed gryzoniami. Nie rezygnujcie więc z nich.

Wełna jest OK, ale jeśli zdarzy sie jaj namoknąć, to koniec. Styropian lepiej sobie z takimi sytuacjami radzi.

 

W moim przekonaniu jedyna wada styropianu, to jego stukanie, jak się w domek puka - nie bede więc tego robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf

 

Dlatego też nie napisałam, że lepsze jest to czy tamto. Styropian wychodzi taniej i już. I jeżeli nie ma się specjalnie kasy na wełnę mineralną, to dom nie straci na wartości użytkowej i na jakości, jeżeli zastosuje się styropian.

 

A co do wentylacji to zgadzam się z Tobą, że jest zawsze bardzo ważna. Pisząc o tym, miałam raczej na myśli dość częste przypadki sprzed kilku lat, kiedy to o wentylacji nie mówiło się tak obszernie, a na rynku powszechnie dostepne były okna plastikowe swego czasu wycofane z Unii - tanie, ale marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf

 

Dlatego też nie napisałam, że lepsze jest to czy tamto. Styropian wychodzi taniej i już. I jeżeli nie ma się specjalnie kasy na wełnę mineralną, to dom nie straci na wartości użytkowej i na jakości, jeżeli zastosuje się styropian.

 

A co do wentylacji to zgadzam się z Tobą, że jest zawsze bardzo ważna. Pisząc o tym, miałam raczej na myśli dość częste przypadki sprzed kilku lat, kiedy to o wentylacji nie mówiło się tak obszernie, a na rynku powszechnie dostepne były okna plastikowe swego czasu wycofane z Unii - tanie, ale marnej jakości.

 

podpisuję się pod tym w całej rozciagłości - nic dodać, nic ująć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :D

 

Ale się napisałem i wszystko wcieło, ale spróbuję to odtworzyć. :evil:

 

Wtrącę się do dyskusji w jej części dotyczącej okien. Nie bardzo rozumiem co macie na myśli pisząc o kiepskich oknach, moim zdaniem kiepskie okno, to okno nieszczelne, krzywiące się, itd, a takie okna (nieszczelne) na pewno wentylacji nieutrudniają, nie jest też chyba ważne czy okno jest z tworzywa czy drewniane, bo jedno i drugie może być szczelne. Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza poprzez zastosowanie np. nawietrzników w oknach lub podokiennych. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że żadne okna wentylacji nie zastąpią, mogą co najwyżej jej jakość polepszyć lub pogoryszyć, oczywiście w skrajnych przypadkach bardzo szczelnego domu tej wentylacji właściwie nie będzie, ale przy kiepskich oknach tego chyba nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...