Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

koks

 

Ja też w Mierzynie ............. na razie mieszkam. :wink:

 

Ale budowę też tu planuję, tylko, że bliżej Monki.

No chyba, że nic się z działką nie da zrobić ....

 

Daria no co ty :o

coś pisałaś że w Wołczkowie albo Bezrzeczu, przynajmniej tak zakodowałam.

No to gdzie masz działkę jeśli to nie tajemnica?

 

Koks

ja zrobiłam tak jak Didi i gmina nie robiła problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaliśmy wszędzie, chcielismy w Wołczkowie lub Bezrzeczu - już mieliśmy nawet zaliczkę wpłacać, ale okazało się że w miejscu zaplanowanej drogi dojazdowej tej drogi nie będzie, bo tam jest RÓW!!!

 

No i znaleźlismy w Mierzynie - chociaż chciałam zmienić otoczenie. Ale jak nam teraz właściciel sąsiedniej działki nie odda kawałka (czytaj odsprzeda) to będzie znowu wpadka!

 

I już wtedy chyba nic nie wymyślę - bardzo trudno jest znaleźć działkę pod bliźniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi, monka,

 

pocieszyłyście nas. Czyli podpisujemy umowę z ZE (i tak jeszcze muszę spytać o to straszne "załącze kablowe zk-4p") i składamy papiery o warunki zabudowy...

 

teraz niestety nie będzie to z dnia na dzień - pani w gminie pocieszyła, ze po zmianie przepisów cała operacja potrwa ok.6 miesięcy, no chyba że mamy projekt, który pasuje do okolicy i go załączymy, to czas oczekiwania skróci się o 2-3 miesiące

 

jeszcze raz dzieki za wsparcie!

pozdrawiam koks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koks

Jak to projekt :o Przecież to WZ mają okreśłić jaki projekt możesz wybrać, skąd możesz wiedzieć czy pasuje do oklicy. Pani architekt na zlecenie gminy robi opracowanie dla danego terenu i może to ocenić całkiem inaczej niż Ty. Dziwna sprawa.

Ja na warunki czekałam ok 1,5 miesiąca (też po zmianie przepisów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monka,

 

pani stwierdziła, że tak będzie łatwiej i szybciej: my przedstawimy naszą propozycję, a oni ją zatwierdzą lub nie, ze wskazaniem na ten pierwszy wariant (projekt jest typowy i pasuje do domu, który jest po drugiej stronie ulicy, a z boku jeszcze nic nie stoi). To podobno ma krócej trwać (ok.3-4 miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koks - ty zmień tą panią! co ona za herezje wygaduje.

warunki zabudowy oni określają i nie na podstawie projektu, to później

co do zk to, się nie bój. zk-4 to złącze do którego dochodzi kabel zasilający z transformatora. są zalbo pojedyńcze zk i wtedy zasilają każdą działkę, albo większe zasilające kilka - zk stoi za granicą twojej działki. potem bedziesz musiał postawić tzw e-rbetkę z licznikiem (to już na twojej stronie.

 

a co do pytań ZE skierowanych do gminy o możliwości rozwoju. no tu to się uśmiałam nieźle. jest dokładnie odwrotnie: jak ZE opracowuje plan rozwoju to, gminy przedstawiają swój koncert życzeń, któy jest realizowany jak ZE starczy kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koks - ty zmień tą panią! co ona za herezje wygaduje.

warunki zabudowy oni określają i nie na podstawie projektu

 

czupurek ale u nas w gminie tak jest, możesz przedstawić propozycje bez zakupu projektu, takie ogólne dane i Pani architekt rozpoatruje to pod twoim kątem.

 

a co do pytań ZE skierowanych do gminy o możliwości rozwoju. no tu to się uśmiałam nieźle

 

Myślę że koksowi chodziło o procedurę czyli o decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego o którą energetyka występuje a gmina wyraża na nią zgodę i rzeczywiście długo to trwa bo pani, która tym się zajmuje wcale się nie śpieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslałam, że jeśli można przedstawić architektowi w gminie swoją wizję a on potem wydaje warunki to potem wychodzą takie numery jak w Goleniowie, gdzie na granicy parku zbudowano osiedle bloków, a teraz developer domaga sięusunięcia cześci dzrew z terenu parku, bo wchodzą w kolizję z oknami

Tacy to są Ci "mądrzy" urzędnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek,

 

wielkie DZIĘKI!!! Pocieszyłaś mnie tym załączem zk-4p. Oczyma wyobraźni widziałam wielką brzęczącą szafę, albo nawet mały budynek na naszej wąskiej działce...

U nas to zk-4p chyba nie bedzie całkiem malutkie, bo ma z niego iść kabel zasilający 23 działki i na działkach będę już tylko zk-3b. Trochę przeraża mnie termin 8 miesięcy na wykonanie inwestycji (+ ewentualne cztery na coś tam jeszcze...)

Zastanawialiśmy się jeszcze, czy nie składac wniosku o przyłącze budowlane, ale chyba nie ma sensu. Jak myślicie?

 

Monka ma rację; pani w gminie tak przedstawiła sprawę! I dodała, że np. ZE może złożyć niepełny wniosek i wtedy gmina zwróci go do uzupełnienia, a sprawa się przeciągnie... i z naszej budowy w przyszłym roku nici... oże kiedy weszłam do jej pokoju, to byłam zbyt mocno uśmiechnięta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...