Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Agniesia,

 

nam w gminie kazano przed złożeniem wniosku o war.zab. podpisac umowę z Eneą i oczywiście im (czy tez ich biurom projektowym) będziemy zlecali wykonanie projektu i całej reszty...czy tu nie powinno być podobnie? :o

 

A powiedz, kiedy Ty robiłaś/bedziesz robić przyłącza do działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas byl plan - nie wiem czy to jakas roznica w przypadku przylaczy? :roll:

Po ustaleniu zudow odrazu jak tylko sie dalo pognalismy zlozyc dokumenty i podanie o pozwolenie na budowe. Wiec skoro te papiery sa w urzedzie, naturalna koleja rzeczy bedzie robienie przylaczy po wydaniu pozwolenia, bo wtedy zwroca nam wszystkie dodatkowe papierki, uzgodnienia itd.

 

Wydawalo mi sie, ze tak jest wszedzie, ale co gmina to inne zwyczaje. U nas Starostwo Police.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, Agniesia! U nas tez Starostwo w Policach, ale na razie jesteśmy na etapie UG w Dobrej. Niestety dla naszej okolicy nie ma planu zagosp.przestrzennego, więc musimy czekać na warunki zabudowy...

 

Oj, nie pocieszyłaś mnie z tymi mediami :cry: . Wygląda na to, że faktycznie bedziemy musieli czekać na pozwolenie, a to jeszcze co najmniej pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to dla stresowania inwestorow tak robia (taki sport urzednikow :wink: , bo kazde wbicie lopaty - jak juz wszyscy wokol wiedza, ze ktos chce budowac dom - jest samowola budowlana, a robiac przylacze zawsze wejdziesz na teren posesji, moze stad te problemy u mediow i w urzedach?

 

Jakis czas temu pamietam, ze bylo bardzo zle w urzedach w Policach (okolo 2 lat wstecz), byla kontrola NIK, a potem polecial jakis kierownik referatu (moze ktos pamieta dokladniej).

Potem kilka miesiecy byl spokoj, wszystko chodzilo jak w zegarku, a teraz ludzie znowu narzekaja. Popsulo sie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koks

ja wode robię dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę bo tak występowałam do starostwa: budowa domu wraz z przyłączami, ale z tego co sie orientuję to budowa przyłączy podlega raczej złoszeniu (poczytaj tutaj http://www.muratordom.pl/6643_5495.htm) tylko że musisz mieć projekt zatwierdzony w ZUD-ie. Jak chcesz to daj namiar na priva, zadzwonię jutro do Ciebie i dam Ci telefon do projektanta który współpracuje z Goleniowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny

Jeśli się nie mylę, (a nie jestem nieomylna) to osoby uzbrajające działki (zazwyczaj właściciele działek) występują o pozwolenie na budowę przyłączy do działek. I w tym przypadku jest to działanie legalne.

Ja papierkowe działania dotyczące budowy domu czyniłam w 2001r, a w lipcu 2003? zmieniły się przepisy prawa budowlanego. Ja na wszelki wypadek przy teraźniejszej (drugiej) budowie postępuję tak samo jak przy pierwszej. I jak to dobrze Monka podkreśliła staramy się o pozwolenie na budowę wraz z przyłączami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi ja swoją 8 latkę wożę na specjalnej podstawce,

a coś takiego znalazłam w necie:

 

"Każde dziecko w wieku do 12 lat, które ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci. Tak mówią przepisy. Urządzenia te zostały podzielone na pięć grup: grupa 0 - obejmuje tzw. nosidełka przeznaczone dla noworodków i niemowląt o wadze do 10 kg, 0+ - nosidełka dla noworodków i niemowląt o wadze do 13 kg, I - foteliki dla dzieci o wadze 9-18 kg, II - foteliki i podstawki podwyższające dla dzieci o wadze 15-25 kg, III - podstawki podwyższające dla dzieci o wadze 22-36 kg."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak....tylko nikt nie zwiął pod uwagę takiej możliwości, że moja córka mając 7 lat bedzie miała 127cm wzrostu i 33kg i te cholerne podstawki powyższające są już dla niej za małe i pękają.

Chyba będę musiała kupić jakąś podkładkę "mocniejszą", ale te plastikowe są niewygodne i latem się nagrzewają :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...