Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Dla zainteresowanych podaję listę sprzedawców/instalatorów kominków Hajduk w Szczecinie, distałem ją od samej firmy:

 

70-661 Szczecin Gdańska 16 DEDAL-PLUS PHU Stan.Piechota 091/434-55-98 0601-85-39-94

70-771 Szczecin Winogronowa 7 Usł. Zduńsko-Murarskie Stanisław Janik 0501-041-776

091/461-45-63

71-499 Szczecin Zawiła 24 KOMINKI - JURAS Jerzy Głębocki d.091/ 426-16-77 0502-652-520

71-670 Szczecin Przyjaciół Żołnierza 128 Elkamino Słomiński Grzegorz 605-101-383

 

Niestety, słyszałem, że wyglądają jakby w nie "piorun strzelił" :smile:, ja chyba pozostanę przy Jotulu Panorama.

 

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: bedi dnia 2003-02-06 17:49 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dłuższej przerwie!

Już na forum ogólnym sygnalizowałam swój problem ale chciałabym aby wypowiedział się ktoś z regionu. Pragniemy budować w technologii ścian trójwarswowych PTH25+10 WEŁNA+ 11,5 PTH lub cegła. Trzeba zaadoptować do tej zmiany projekt ( w orginale PTH25+10 wełna). Projektant strasznie marudzi ze tyle z tym roboty a wogóle to nikt już nie buduje w technologii 3-warstwowej. W biurze z którego pochodzi projekt napisali,że wymaga to tylko poszerzenia fundamentów. Sama jestem przekonana do tej technologii i nie wychodzi ona wcale tak dużo drożej co dwuwarswówka.Czy rzeczywiście to już zanikajaca technologia i czy ta adaptacjaa to rzeczywiście tyle roboty dla projektanta? Proszę napiszcie co o tym sadziććcie.Agi

Ps. Jasiu jeśli możesz przyślij jeszcze raz telefon do tej firmy,którą mi poleciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 40 bloczkow x 10 palet = 400 bloczkow, i dalej

400/250=1,6 zl za transport pojedynczego bloczka, i dalej

4,6+1,6=6,2 zl

czyli cena bloczka juz nie jest taka atrakcyjna... raczej miesci sie w przecietnym pulapie cenowym.

Dziekuje Jasiu za info i pozdrawiam

ps. worek kleju ile zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko 400 (bloczków) / 250 (pln za transport) daje ilość przetransportowanych bloczków za 1 złotówkę :grin:

 

Natomiast cena transportu jednego bloczka to 250/400 = 0.62, a tym samym jeden bloczek loco budowa (z rozładunkiem) kosztuje 5.22 pln brutto :wink:

 

Co do kleju to nie robiłem jeszcze dokładnego rozeznania, Coś mi tam mówili, że nie opłaca się kupować oryginalnego kleju, że taniej wychodzi Atlas (około 15,- PLN za worek) ale nie sprawdzałem jeszcze jak się ma ta cena do jakości.

 

PS. Teraz "męcze" strop i prawdopodobnie wybiorę Terrive Optiroca. Pracuje też "w temacie" dachu. Rozpatruje IBF'a i Raaben'a - w złotówkach wychodzi prawie to samo, ale Raaben sprawia lepsze wrażenie. Pora też poszukać cegły pełnej i klinkierowej (na kominy i parę wstawek). Możecie polecić jakiś skład budowlany coby miał dobre cegiełki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze, Jasiu masz racje, tak się walnąłem przy przeliczaniu... faktycznie 250/400, a nie odwrotnie...5,22 to nie to samo co 6.2 :smile:

napisałeś że rozgladasz się za dachem... gdy rozpracujesz Raaben'a to daj znac... Raaben'em jestem zainteresowany...

pozdrawiam spalając się ze wstydu...

maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropsnąłem się - miałbyć Braas nie Raaben :smile:

 

Tak naprawdę to już się prawie zdecydowałem.

 

Z dachówek cementowych na rynku dominuje praktycznie Braas, IBF i Euronit. Różnice w cenie są znikome, a tak jakoś Braas lepiej wygląda (na oko oczywiście). Teraz szukam tylko gdzie to kupić.

 

U Braasa teraz trzy dachówki są w tej samej cenie wyjściowej: Grecka (dawniej Taunus), Celtycka i Coral. My się skłaniamy bardziej ku Celtyckiej brązowej.

 

BTW. Raben (średzka falista) kosztowałby mnie około 1000 drożej na cały dach - różnica nieistotna. Ale już na Creatona miedziana angobowana musiałbym wydać o 5 tysięcy więcej. Zaś najtaniej wychodzi Euronit lub IBF. Z tym, że tu różnica w cenie to już doprawdy grosze (mniej niz 500 na cały dach), a tak jakoś nie podobaja mi się (są porowate i wyglądają z bliska trochę niechlujnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostawca spuścił cenę z 4,6 do 4,46 brutto za sztukę, czyli z transportem (nad tym też już małżowia niestrudzenie pracuje ;o)) wychodzi 5,08

 

Oszczędnośc jest wprawdzie symboliczna (na całym domie wynosi zaledwie 200 parę złotych) ale zawsze to jakaś dobra wiadomość :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że ja się raczej nastawiam na Raaben'a, ale kto sie co to będzie jak przyjdzie do konkretow.... ja ostatnio moją małżowine odunąłem od tematu budowy, bo jak zaczęła przeglądać ceny to podniósł się lament i zgrzyt zębami... dlatego stwierdziłem że narazie lepiej żeby nie widziała cen...

maksiu

ps. Jasiu czyżbyśmy tylko my się obudzili ze snu zimowego?

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: maksiu dnia 2003-02-10 12:07 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem Roben nie jest wiele droższy od Braas'a. Cena cennikowa za dachówkę podstawową Braasa to 2,46 a Roben - średzka falista to 2.80, różnica to 300-500 na 100 metrach kwadratowych dachu. Cena nie powinna w tym przypadku odgrywac większej roli.

 

Chyba, że chcesz kolor lub angobowaną :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej nie dam bo do czerwca jest zajęta :wink:

 

Ale zadzwoń do "Kaszubów". Pierwotnie oni mieli nam budować. Ale zażyczyli sobie 52 tys. za stan surowy "pod klucz", więc ich sobie odpuściliśmy i mamy teraz firmę za 35. Kaszuby jak się o tym dowiedziały to powiedzieli, "trzeba było się targowac". Trochę nas to zniechęciło. Ale budują porządnie - widzieliśmy ich poprzednie realizacje i gadaliśmy z ich klientami. Jak ktoś chce to prześle emalią (małżowina nie pozwoliła podać ich numeru na forum par excelance publicznym :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy możecie polecić jakiegoś projektanta do przyłącza kanalizacyjnego. Dostałąm nowe warunki z ZWiK i muszę przeprojektować szambo na przyłącze do sieci, ktorą w międzyczasie mi wybudowali z tyłu działki. Lepsze to niż szambo. Co prawda będziemy musieli przekopać się przez calą długość działki tj. ok 40m

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...