Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Starostwo informuje, ze rozpatrzono wniosek w powyzszej sprawie i ustalono co nastepuje:

- zgodnie z uchwala.... przedmiotowy teren.... to teren zabudowy mieszkaniowej z dopuszczalnymi uslugami

- grunty ww dzialki zgodnie z dokumentacja sa wytworzone z gleb pochodzenia mineralnego

 

Wobec powyzszego w swietle przepisow z dn... uzytki... nie sa objete szczegolna ochrona i nie wymagaja decyzji zezwalajacej na wylaczenie z prod rolniczej.

 

I na koncu dopisek - wszelkie zmiany danych objete ewidencja gruntow nalezy zglosic w Szczecinie na Mickiewicza 41 (osrodek dokum w Policach z siedziba w Szcz)

 

no i teraz nie wiem co skladac i kiedy

 

Moim zdaniem wynika z tego, że nie musisz składać wniosku o wyłączenie z produkcji rolnej bo po prostu twojej ziemi to nie dotyczy, natomiast na Mickiewicza musiałabyś zgłosić informacje gdybyś dokonała w przyszłości jakiegoś podziału geodyzyjnego na działce.

Agniesia a czemu oni przysłali Ci to pismo? Coś składałaś do nich i to jest odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos skladala architek w Policach, ale nie moge wydusic co skladala...

eh, jak czlowiek sam nie zalatwi...

 

 

chcialam tylko zmienic status ziemi pod domem - bo wg jakichs przepisow za ziemie klasy V i VI nie placi sie podatku,

natomiast jak bedzie cala budowlana to zaplace podatek za cala powierzchnie,

dlatego chcialam zglosic podanie o odrolnienie tylko ilustam metrow a reszta niech dalej ma sobie klase V

 

no nie moge sie dodzwonic do architekt :roll: nic nie wiem, nie moge sie ruszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Agniesiu w takim razie o co chodzi, dzwoń do p. architekt może ona coś ci rozjaśni.

Ja mam glębę III klasy i musiałam ją wyłączyć z produkcji. Do ok. 500 metrów jest nieopłatnie, tylko geodeta musiał przygotować odpowiednią mapkę. Gdybym chciała wyłączyć całą działkę to musiałabym zapłacić ok 10. 000.Dokumentację złożyłam w Starostwie i dostałam decyzję o wyłączeniu bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodzwonilam sie, ale do tej pory zaden z klientow nie chcial tak robicjak my wiec pani architekt tez sie nie orientuje,

 

a moze jest jakis przepis, ze automatycznie sie wylacza zprodukcji rolniczej jak jest taki wlasnie plan zagospodarowania - pod domki

 

tylko wtedy kilkaset zlotych rocznie podatku - co juz nie jest takie korzystne - przeciez jednym z atutow wlasnego domku mialoby byc ograniczenie dziwnych oplat we wspolnocie lub spoldzielni, a tu sie okazuje, ze poziom kosztow bedzie podobny z tym podatkiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesia już wszystko wiem :D V klasę ziemi wyłącza się pismem nie decyzją. I to co dostałaś to jest już najprawdopodobniej wyłączenie z produkcji rolnej. Jak masz wątpliwości to po prostu zadzwoń do Starostwa, nie miałam większych problemów z uzyskaniem u nich informacji.

A był czas że zamęczałam ich trochę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze po kolei, bo rzeczywiscie zagmatwalam - po telefonie tez juz sama wiem wiecej :D

 

- zlozone podanie o odrolnienie calosci (to robila p architekt wiec o tym nic nie wiedzialam)

- przyszla odpowiedz, ze nie potrzeba specjalnego zezwolenia na wylaczenie z produkcji, dopisek - wszelkie zmiany trzeba zglaszac w geodezji w szczecinie,

- ja nie chce miec wszystkiego odrolnionego i teraz mam problem

 

- czy musze zglosic - czy zaszla jakas zmiana po tym pismie - czy musze zglaszac juz cos do geodezji i kartografii w Szczecinie? bo jeszcze nic nie stoi wiec nie wiem czy juz zaszla jakas zmiana czy nie?

 

- jesli jednak chce tylko czesc odrolnic to ide skladam nowe pismo w Policach w starostwie?

 

kurcze, zupelnie sie nie orientuje w tej sprawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Monka :D

to teraz mam isc z tym pismem do geodezji w Szczecinie i zglosic zmiane tak?

 

bo mam tylko 30 dni - jesli to jest wlasnie to co mam zrobic to pojde i to zrobie

 

a potem jak sie znowu 'uralnia' ziemie? nie bede musiala czegos placic?

 

Nie wiem agniesia, najlepiej będzie jak zadzwonisz do Starostwa i się dowiesz czy wogóle można to zmienić.

Do geodezji masz iść jak dokonasz jakiś zmian, podzielisz, wydzielisz itp. geodezja powinna dostać to pismo ze starostwa. Zobacz czy jest na nim na dole napisane kto otrzymuje do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...