Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich wieczorową porą.

 

monka - generalnie to właściwie są w stanie zaoferować prawie wszystko, jednak z rozmowy wynikało, że mają dobrą ofertę na silikaty, dachówkę cementową (pewnie Euronit), to jeżeli chodzi o grube materiały, mówił, że beton to już trzeba poszukać w innym miejscu, jakoś niespecjalnie wspominał o BK, jednak myślę, że najlepiej się wybrać osobiście i porozmawiać. Ja jak na razie pytałem tylko o materiały do stanu surowego otwartego.

 

Jeżeli chodzi o p. Pańkę, to na koniec ubiegłego tygodnia obiecał przygotować ofertę i niestety do dzisiaj nic, nawet nie zadzwonił.

 

W sprawie odrolnienia, w moim przypadku było tak jak opisywałyście, złożyłem wniosek, dostałem odpowiedź, że grunt kategorii IV nie wymaga decyzji, natomiast z tego jak mi to tłumaczono wynika, że przekwalifikowanie na grunt budowlany następuje po wybudowaniu domu. Dzisiaj otrzymałem pismo w sprawie "podatku rolnego" - stawka z 1ha=155 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

 

Iwonak - ja za wiercenie studni zapłacę 100 za metr(po znajomości), ale wiem, że tam gdzie jest dużo domków taką cenę podają, co nie znaczy że musisz taką dać - szukaj dalej jak zejdziesz do 200 to będzie ok! Tylko wszystko zależy gdzie się budujesz?

 

Co do materiałów budowlanych, to wiem, że Szczecin jest jednym z najdroższych miast, mam kuzyna spod W-wy - ceny szok!!! ale tam znowu usługi są droższe!

 

Dziwi mnie to , bo najbiedniejsze województwo a najdroższe ceny za materiały!

 

Melduję, że jedna strona przęsełek zamontowana!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kochani,

 

szukamy kontenera mieszkalnego - może macie jakieś namiary? Dzwoniłam po okolicznych firmach-najniższa cena używanego to 6 tys. - nie mogę uwierzyć. Cholernie drogi ten Szczecin.

 

Witajcie,

kontenery tak -niestety- kosztują, a jeszcze ich transport - też bardzo drogi i skomplikowany, bo nie można ich przewieźć pod żadną trakcją tramwajową :o . Moja znajoma też rozważała kupno kontenera, ale skończyło się na przyczepie kempingowej - wyszło zdecydowanie taniej i prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maro74

Jeszcze umowy nie podpisalismy czekam na wycene materiałów z poleconej przez ekipe ,hurtowni z Gorzowa mam ją mieć w poniedziałek-wtorek zobaczymy ponoć ceny atrakcyjne.bodekku

pogoda wymarzona,ale jeszcze uprawomocnienia ,ale i tak już coraz bliżej i coraz więcej wątpliwości czy sama to udzwignę

( te wszystkie ważne decyzje mąż niestety zarobkuje na odległość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tym razem popołudniowo :D

 

bodekku - wieczorową porą było jak pisałem posta, ale sieć siadła i poszedł dopiero dzisiaj. :wink:

 

Czy odbierając pozwolenie na budowę można od razu złozyć dziennik budowy do opieczętowania i czekać z odbiorem na uprawomocnienie, czy też dopiero można go złozyć po tym jak się pozwolenie uprawomocni? I jeszcze jedno czy składając dziennik do opieczętowania trzeba wpisać już kierownika budowy, czy to dopiero przy zgłoszeniu rozpoczęcia budowy? :-?

 

gosikk - możesz podsłać namiar na tą hurtownię?

 

Czy ktoś kiedyś miał doświadczenia z hurtownią GOL-BUD z Goleniowa? Mają atrakcyjną ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po mojej długiej nieobecności.

Może wreszcie znajdę czas na częstrze odwiedziny na forum - bo tylko trochę Was podczytywałam.

Małgosia urodziła się 30 marca i trochę dała mi popalić, ale teraz już jest dobrze. Też miała wenflona na główce :( - wyglądało to okropnie. Mała miała wysoką żółtaczkę i przeleżała dwie doby pod lampami podłaczona pod kroplówkę.

Melduję że łazienka górna cały czas się robi - brak decyzji i czasu. Trochę sobie w niej nawymyślałam szczegółów, które nie zawsze ze sobą współgrają i często w ostatniej chwili zmieniam decyzję.

W międzyczasie mężuś przygotował mi podłoże pod rododendrony, azalie i wrzosy. Poszalałam i nakupiłam z 12 rododendronów i azalii japońskich i pontyjskich. Jestem ciekawa ile z nich przetrwa.

Teraz poszukuję golterii płożącej i derenia też odmiany okrywowej - Didi może wiesz gdzie je kupić?

Ostatnio nawet pospacerowałam w stronę domku Bodka (Bodeka?)

No no jestem pod wrażeniem, tam już stoją dwa domu a jeszcze rok temu to był ugór.

Kończę ten przydługi post i pozdrawiam tych na starcie i tych już mieszkających :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...