Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Służbowo, trzeba było pojechać.

 

Rano jak wyjeżdżałem to tak padało, że aż trudno się jechało, ale za Płonią już się polepszyło. Za to tutaj piękna pogoda, chociaż jakby się trochę zachmurzyło. No i mam nadzieję, że jutro w Szczecinie będzie już sucho, a najlepiej słonecznie i ciepło.

 

Oglądaliśmy w niedzielę nasze przesadzone drzewka, wyglądają raczej marnie, za to w gniazdku na świerku są już pisklaki, z piątka ich będzie, ale trudno było się dokładnie doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie - poszukuję kogoś kto zrobi adaptację gotowego projektu, projekty przyłączy do budynku, szambo albo oczyszczalnię biologiczną no i projekt zagospodarowania. i uzgodnienia ZUD.

Dziś byłem u pani architekt - totalna załamka, za to wszystko pani zaspiewała 7 tysięcy + Vat. fakt, że z geodezją i geologią. Ale geodetę już mam.

Chciałbym wiedziec ile można tak naprawdę zapłacić. Zmiany w projekcie nie beda duże.

Tak swoją drogą to chciałbym tyle zarabiać... że też nie chciało się człowiekowi uczyć na polibudzie....

I jeszce jedno - czy geologia jest wymagana przy sporządzaniu projektu przez prawo budowlane, czy to jest tylko potrzebne by się upewnić co do jakosci gruntu?

Czy ktoś podobnie jak ja czeka na warunki zabudowy w gminie Dobra od stycznia? To skandal !!!

pozdrawiam.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u pani architekt - totalna załamka, za to wszystko pani zaspiewała 7 tysięcy + Vat. fakt, że z geodezją i geologią. Ale geodetę już mam.

Chciałbym wiedziec ile można tak naprawdę zapłacić. Zmiany w projekcie nie beda duże. ...

Czy ktoś podobnie jak ja czeka na warunki zabudowy w gminie Dobra od stycznia? To skandal !!!

pozdrawiam.

Łukasz

 

Ja jestem w prawdzie na razie tylko czystym teoretykiem bo jeszcze niczego nie zbudowałem, ale drogo mi się to wydaje. Nawet bardzo. Za takie pieniądze to już można indywidualny projekt domu zrobić. Co do badań geologicznych to chyba jednak warto nawet jeśli nie byłyby wymagane prawem. Od tego zależy poprawna konstrukcja fundamentów.

 

Jeśli chodzi o gminę Dobra (też buduję na jej terenie) to osobiście miałem bardzo dobre doświadczenia choć o warunki nie musiałem występować bo na Bezrzeczu gdzie mam działkę ważny jest plan zagospodarowania. Od innych też słyszałem pozytywne opinie. Może wystarczy się tylko przypomnieć bo papiery ugrzęzły komuś na biurku.

Zadzwoń do Pani Kowalewskiej 424 44 92. Miła i uczynna babka. (Tak mi się przynajmniej wydaje :wink: )

 

A gdzie Ty budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...