Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :)

GrzegorzR w kwestii uprawomocnienia decyzji powinieneś zadzwonić do osoby, która zajmowała się Twoją sprawą (zapytaj się czy wszystkie zwrotki już wpłynęły i o datę wpływu ostatniej bo dopiero 2 tygodnie od daty wpływu ostatniej zwrotki mogą wydać ci dziennik). No a dziennik to musisz kupić i zostawić go do ostemplowania w Starostwie, zajmuje się tym Pan (nie pamiętam nazwiska) dostępny pod numerem telefonu: 43-28-103. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piątkowo przed łikendowo

całkiem ciepło dzisiaj, tylko te deszcze :-?

 

właśnie odkryłam rzecz makabryczną - pisałam kiedyś że nabyłam 2 tawuły japońskie. po wnikliwej analizie internetu wyszło że to nie żadne tawuły (nawet koło nich nie stały), bo tawuły są PIĘKNE, a moje to, ech szkoda gadać. wychodzi że to, tawułki jakieś tam - a to zupełnie inna roślina. jak ustalę co ja w końcu mam, zamorduję tych z mierzyna, bo tam mi wcisnęli ten kit.

 

a jutro może wreszcie posadzę ostatnio zakupione roślinki.

 

Pytanie do specjalistów: Didi - kupiłam coś pod nazwą hebe i mrozy, ale w internecie nie ma takich roślin, więc wychodzi, że to nazwy potoczne. Wiesz może co to?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek

Jeśli dobrze myślę, to "mrozy" inna ich nazwa to "starcy/e", są to roślinki jednoroczne i wytrzymują przymrozki wiosenne. Często sadzi je się na rabatach kwatowych obok bratków, begonii i innych

Tawułka - to roslinka niezbyt okazała. Nie wiem na 100% czy to to, ale coś podobnego rośnie na łąkach w okolicach rowów melioracyjnych (kwiatostan to taka wiecha)

Hebe to napewno nazwa potoczna, dlatego musze męża spytać co to takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi - dzięki kobieto. a starce - to nazwa właściwa czy też potoczna?

w rowach melioracyjnych? toś mnie załamała (moje mają zielone liście w ząbki, a kwiaty w kształcie stożka jak łubin).

 

co bym kciała - oj dużo bym kciała. najbezpieczniej kup roślinkę jakąś, świecę dużą ozdobną (no chyba że wiesz co im brakuje - a tu lista może być dłuuuuuuga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...