Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Delf,

oprócz zajęć siedzę popołudniami i nocami przy komputerze, a tej pracy nikt nie liczy... :cry: Podejrzewam, że jak by było dziecko, to już bym sobie na to nie pozwoliła.

Myślę, że za dwa tygodnie będzie już trochę luźniej i bedziemy mogły sie spotkać :D

Gratuluję wylewek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

hm, cosik spac nie moge i tak sobie przegladam wstecz Wasze pogaduchy wirtualne i coz widze - sami zeglarze. Uwielbiam te klimaty i ciagle wracam wspomnieniami do lat mlodosci. A jest co wspominać

 

 

Ewa Hebda-z tym angielskim to spadlas mi z nieba. Moze jeszcze nie teraz (wakacje), ale kto wie, wrzesień juz blisko. Napewno bede pamietac o tobie.

 

Mam także pytanko do budowniczych z okolic Klinisk. Potrzebuje, jakis wiekszy sprzet do przeorania mojej dzialki. Chcemy ją wyrownać a takze zrobic wykop pod oczyszczalnie.

Zamowienie takiego sprzetu z dalszej okolicy to zapewne duzy koszt dojazdu.

Jak znacie kogoś to prosze o namiary. Dzialka w Rurzycy.

A moze z tym wyrownywaniem ziemi poczekac do zrobienia tynkow zewnetrznych i wewnętrzych. doradźcie co najpierw. Chcemy szybciutko zrobic ogrodzenie i poźniej ciezko by bylo wjechac na dzialke i tak ladnie ją wyrownac.

slodkich snow i usmiechnietych robaczkow zycze :wink:

Iwonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam środkowo

 

jakieś słonko zaświeciło nam na niebie :p

wszystkim budującym gratuluję tempa

 

wszyscy wkoło zdumieni są moją opalenizną i pytają gdzie byłam.

jak to, gdzie na majorce przecież tzn. wszystkie ostatnie słoneczne popołudnia i łikendy kopałam, sadziłam i piwko piłam u się. :p

 

Iwonka i Adaś - wprawdzie ja z drugiej strony odry i w sprzęcie nie pomogę, ale myślę, że wyrównać wypadałoby przed grodzeniem choćby z grubsza (budowa ogrodzenia znowu trochę wzruszy uzyskany stół). prace tynkarskie raczej nie wpłyną na rzeźbę terenu, a raczej na czystość wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki czupurku za tak szybciutka reakcje, mysle, jednak ze ktos jeszcze inny takze wyrazi swoje zdanie.

 

Tak na marginesie to z ogrodzeniem tez mamy nie lada dylemat.

Dzialka jast narozna, wiec nie moze byc tak byle jak ogrodzona. w calosci czeka nas do ogrodzenia 180 m biezacych.

Powiedzcie mi kochani jak to ogrodzic, zeby bylo w miare tanio i ladnie. Samo wymurowanie tego betonowego dolnego murka (koszty materialow bez robocizny) tak jak wyliczylismy to koszt ponad 3 tys zł (szer. murku 20cmx głebok 80cm). Dodac do tego siatke i rurki. Koszmar.

Jak kupowalismy dzialeczke, to nawet nie wzielismy pod uwage tego ogrodzenia. Oj szczesliwi Ci co maja np tylko przod i tyl do ogrodzenia.

A mnie tak bardzo sie podobal klinkier (juz sie wyleczylam z klinkieru)

 

Moze macie jakis fajny i niedrogi patent na ogrodzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi - no kto zamawiał?

 

Iwonka i Adaś - przecież moje zdanie nie miało być ostateczne broń boże :wink:

 

ogrodzenie - całkiem niedawno przerabiałam ten temat. do ogrodzenia miałam 140mb i z braku kasy z klinkieru również się wyleczyłam. mam siatkę powlekaną i myślę, że to w tym przedziale cenowym jedyny najrozsądniejszy wybór.

co do murków: no niestety podrażają koszt. Didi np. ma z elementów gotowych może się wypowie ile kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem niekulkturalna - zapomnialam sie z Wami przywitać.

 

Witajcie, witajcie,

 

a za pogode to podziekujcie mi. Ja od wczoraj juz ja czarowalam, bo przez ten pieprzony deszcz, ekipa z dachu mi nie weszla na zrobienie poprawek dachowych po poprzednim wlascicielu.

 

Milego dnia zycze i tak trzymac (pogode oczywiscie)

Zapewne nie wysiedze dlugo w pracy i pewnie podjade na budowe zobaczyc czy robota wre.

 

Ewuniu, na ile Pan Pańko wycenil ci robotkę u Ciebie (chodzi o buderusa).

Wchodzisz, czy szukasz kogos tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi,

 

zywoplot przerabialismy, bo tez byla taka opcja, ale tak do konca nie jestem przekonana zyby sie tak dookola obsadzic.

nawet robilam kalkulacje.

 

jeżeli chcecie miec w miare szybko zywoplot to najlepiej rozkrzewia sie thuja Braband (chyba nie przeklamalam nazwy). Cena to okolo 9 zl za krzaczek. sadzic trzeba w rzedach z odstepem 0.60 cm, najlepiej 2 rzedy jak szachownica. I wychodzi tak:

180mx0.60 cmx9 zl=972 zl x 2 rzedy=1944 zl.

 

Tez mi wyszlo sporo kasy, ale takim argumentem przemawiajacym ze tym zeby sie wstrzymac z zywoplotem byl fakt, ze nie chcialabym sie czuc, jak na cmentarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło jezusicku, aleście napisali od wczoraj! Dzień dobry wszystkim!

Grzegorz R, pytałeś kiedy zaczęliśmy, że już wchodzimy z więźbą. Ano u mowę zawarliśmy 31.03 ( coby nie w prima aprilis :wink: ), ale na budowe chłopakim weszli dopiero w połowie kwietnia, bo dopiero wtedy pogoda pozwoliła.

Didi, masz rację, jak brzydko za oknem, to psioczę, a jak ładnie to słowem się nie odezwę. No po prostu świnia jestem :wink: Już sie poprawiam KTO ZAMAWIAŁ TAKĄ PIĘKNĄ POGODĘ? Z GÓRY DZIĘKUJĘ OFIARODAWCY :lol:

Iwonka i Adaś, pan Pańka ma przyjść z gotową wyceną w piątek o 11ej, więc jak tylko będę miała konkretne informacje to dam Ci znać. A co do korepetycji z angielskiego, nie ma sprawy. Na razie mam wolne terminy, pewnie we wrześniu sie zagęści, ale dla znajomych z forum mam szczególne względy :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka i Adaś, nażywopłot doskonale też nadaje się ognik. To taki krzew zimozielony, ma żólte lub czerwone korale od jesieni do wczesnej wiosny, pięknie kwitnie, rośnie szybko, uwielbia cięcie i formowanie, no i co najważniejsze ma kolce jak jasny piorun - lepsze od drutu kolczastego. :D Bardzo tanio ma je leśniczy w swojej szkółcew Miłogoszczy. Jest niezły kawałek od Szczecina, ale naprawde warto tam pojechać, bo ceny w porównaniu z naszym miastem są o niebo niższe. Trzy lata temu, jak moi rodzice robili właśnie taki żywopłot to zapłacili po 3 zł za szt z gruntu. Oprócz tego pan leśniczy jest miękki na kobiece wdzięki i łatwo z nim wynegocjować spore upusty. Sama będę tam kupować, bo ceny sa naprawde zachęcające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Ewa - coś mi się wydawało, że rozpoczeliście w okolicach połowy maja, przynajmniej tak kojarzyłem Twoje posty dotyczące rozpoczęcia i dlatego miałem wrażenie, że macie jakieś zawrotne tempo, ale po tym co piszesz to widzę, że się myliłem, to znaczy tempo jest dobre, ale nie jakieś niewiarygodne, a już mi się wydawało, że masz jakąś ekstra ekspresową ekipę.

 

Iwonka - my z trzech stron mamy sąsiadów, więć tam będzie zwykły murek z betonu i słupki, na których będzie siatka, ewentualnie siatka sztywna (gotowe elementy). Obsadzone to będzie pewnie jakimiś roślinami. A z przodu pewnie zrobimy sobie coś fajnego, ale jeszcze nie mamy koncepcji.

 

Didi - jeżeli będzie taka możliwość, to my też jesteśmy chętni do obejrzenia Waszego ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Witaj Iwonka i Adaś!

 

z tego wynika, że wycena mojego płota dla Was też okazała się za droga??? podpytaj męża.... ale na tyle metrów cena rewelka za przęsło - takie moje zdanie - płot można obejrzeć u mnie - mieszkam niedaleko w Borzysławcu - zresztą mąż podpowie, bo u mnie był!!!! ups... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka i Adaś

 

 

Hehe wiem ze to przejezyczenie i róznica niesamowita wyszła. A co do schodów pana Marchewki to cena jaka będzie :lol: :lol: nie powiem nic a nic :roll: . Ale produkt wspaniały tylko po wycenie trzeba zejść na ziemie.

 

Mam pytanko do grupy czy ktoś z was brał bloczki z solbetu?? jak tak to u kogo??

i jeszcze bloczki fundamentowe, podobno pod szczecinem jest jakis dobry producent znacie go??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...