Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Chłopaki - dzięki za objaśnienie. Fajne słowo, chyba zacznę używać - jak nazwisko ha,ha, lamerski :lol:

 

Księgowa - a ile płacisz za ocieplenie - tylko za robociznę? Ocieplasz styropianem czy wełną? Jak wełną, to podaj namiar i cenę na system.

Aleś ty się posunęła z robotami! Jestem pod wrażeniem!

Chcesz się w tym roku wprowadzić? Pozdrawiam! Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivette

Za ocieplenie płacę 25 zł i 30 zł m.kw. - bonie. W robociznę wchodzi całość od styropianu do tynku. U mnie jest duża chałupa - pow. elewacji z oknami coś ok. 400 m.kw. z tego połowa to bonie. Za całość domku płacę ryczałt 11 tys. w tym jeszcze położenie parapetów (płytki klinkierowe), podbitki (PCV) i zrobienie cokołu z tynku mozaikowego. Ja płacę dodatkowo za rusztowania. Może i dużo ale ekipa robi dokładnie i oszczędnie. Zużycie tynku wyszło coś ok. 1,5-1,8 kg. na m.kw. (akryl, baranek 1,5 mm). Na budowie siedzą 3-4 osoby od 7 do 19 - ostatnio nawet w niedzielę. Ekipa na poziomie i posprzątają po sobie i doradzą.

Co do przeprowadzki - nie wiem, ale ponieważ jestem w gorącej wodzie kąpana to raczej zamieszkam jeszcze w tym roku - choćbym miała to później odchorować :D .

A i jeszcze jedno - nie stosuję żadnego systemu, biorę to co w każdym jest najlepsze. Ponieważ budynek jest świeży to zainwestowałam trochę kasy w lepszy klej do siatki - z włóknami, zbrojony Knaufa. Ponoć najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Ależ się rozkręciło towarzystwo :)

Wiesz co, Maksiu... ja to sobie chyba firewall'a postawię zamiast fajermurów (wykończę sobie skos płytą gk i bedzie git :D

U mnie teoretycznie jest kąt 45st. Dom i tak jest stosunkowo wysoki, więc wolałbym już nic nie podwyższać... tym bardziej, że nad garażem będzie dwadzieściaparę stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek - miałeś mi o tych drzwiach CAL-owych powiedzieć, jaki macie model? Jak nie wiesz, to mi powiesz po oględzinach sobotnich :wink:

 

Księgowa - już skumałam, co to to bonie (może być imię, nie?)

 

Z dzisiejszych pogaduszek wyszło mi pełne imię i nazwisko: BONIE LAMERSKI (czytaj: Boni Lamerski) - fajne, nie? :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
A co powiecie na białe okna PCV do domu z ciemnobrązowym dachem?... :-? Chyba mnie to czeka... niestety... jaki tynk wybrać? Miała być jasna kawa albo załamany beż... a teraz to pewnie biały został... a ja chciałem mieć okiennice... to sie pewnie z nimi pozegnam... buuu :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek! Zrób do tego jasnowaniliową elewację (kolor jak lody waniliowe - jasny) i naokoło okien taką oblamówkę w bałym kolorze. Super to wygląda głównie z grafitowym dachem ale myślę, że z brązowym też będzie ekstra.

Pooglądaj domy z archona - www. archon.com.pl - tam jest dużo takich propozycji. Myślę, że Ci się moja propozycja spodoba. :D Pozdrawiam! Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maksiu! Właśnie przeleciałam całą poprzednią stronę, żeby znaleźć post Bediego.

BEDI - odezwij się o tych CAL-owych drzwiach!

 

Stasiek - sorry! Jeśli jeszcze nie masz dachu to mógłbyś wziąć grafitowy z NELSKAMPA - byłoby super z białym plastikami i jasnowaniliową elewacją i białymi oblamówkami wokół okien.

Aha! Dom nie powinien być zbyt mały, bo ciemny dach pomniejsza go znacznie optycznie. Koniecznie obejrzyj projekty archona, to sam zobaczysz. Mi się ta kombinacja bardzo podoba, ale:

1. mamy mały dom 116 m2 z użytkowym poodaszem

2. zawsze chcieliśmy mieć ceglastą dachówkę

3. zawsze chcieliśmy mieć drewniane okna

Wobec tego zostaje tylko moja waniliowa elewacja.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu - też będzie bardzo ładna kombinacja. To jest głównie kwestia Twoich wyobrażeń o domu, które miałeś w głowie "od zawsze". My kilka razy przerabialiśmy kwestię zmiany koloru dachu, okien, elewacji i zawsze wracało do pierwotnej wersji; więc tak już musi zostać!

najgorzej, że mój sąsiad właśnie pomalował elewację i jest to mój kolor, tylko odcień intensywniejszy :cry: :cry: I co robić? Chciałabym, żeby nasz dom miał indywidualny charakter - taki tylko nasz.

Ale mój Tadeusz mówi, że trzeba robić swoje i nie oglądać się na sąsiadów, gdyż ktoś zawsze zrobi coś tak jak ty - jak nie wcześniej, to później (nawet może zgapi?). Zobaczymy, jak dojdzie co czego zwłaszcza, że u nas osiedle 60 domów - i każdy zrobi indywidualnie...

Takie są moje przemyślenia na ten temat. A co myślą inni? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...