Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

posadzki wylane, uff - niestety łazienka na dole ze swoimi instalacjami wywyższyła sie za bardzo :wink: i bedzie traktowana indywidualnie 8)

 

Ocena pana od posadzek: do polecenia :D troszke za szybki i trzeba od niego egzekwować, czy zrozumiał, ale robi dobrze, nie naciąga, jest elastyczny.

 

Co do chwasciorów: co sie robi z pozostałością chwastów na działce - przekopać, wyplenic, zasypać, jak sie zabrać do porzadkowania tego wszytskiego???? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf, gratulacje z okazji posadzek!

 

Chwaściory - jak ich dużo - można potraktować roundupem i przekopać. Mój ślubny - co by się nie zmęczyć - wymyślił jednakże, że jak uschną po roundupie to rozplantuje na nie ziemię z wykopu po szambie i posieje trawkę.

 

Doraźnie można skosić kosą (taką od kostuchy :wink: )

 

Hm, szukam paru niedrogich szafek kuchennych na moje letnisko. Kiedyś mieli coś takiego w Meblosprzęcie, ale zdaje się, że zakład padł. Jakby ktoś coś słyszał w temacie, to proszę mi dać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwaściory - jak ich dużo - można potraktować roundupem i przekopać. Mój ślubny - co by się nie zmęczyć - wymyślił jednakże, że jak uschną po roundupie to rozplantuje na nie ziemię z wykopu po szambie i posieje trawkę.

Toby mi pasowało :wink:

Doraźnie można skosić kosą (taką od kostuchy :wink: )

Moja droga, mamy XXI wiek - ja uzywam kosy spalinowej :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tym roundapie, i wiecie ze ja nie wiem jaki błąd popełniłem ale w tamtym roku opryskałem wszytkie chwasty, jak uschły to je skosiłem a w tym roku wyrosły mi chwasty 2 razy takie jak wczesniej, a o dziwo u siąsiadów którzy nie robią nic mają tylko jakies tam drobne. Nie dosyć ze sie nie da wejść w ten las to jeszcze do tego mam same kopce po kretach? a u innych ich nie ma

 

I co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek, ty czarownico :D

 

może tak bys słoneczko ładne wycxzarowała a nie taką ulewę.

Zobacz co sie za oknem dziaje, istne oberwanie chmury.

 

Jak u Ciebie można złozyc zamowienie na słoneczko?

 

Hurtownia srodków ochrony roslin nazywa sie HOLPOL

ul. Autostrada Poznańska 1

 

Byłam tam dzisiaj i Randap u nich kosztuje 22 zl za litr. Może taniej jak w Rajskim ogrodzie, ale szczerze powqiem, ze sie troche rozczarowalam bo myslalam, ze jak na hurtownie to bedzie jeszcze taniej.

Tylko musicie pamietac, ze w tej cenie dostaniecie pod warunkiem że powiecie, że jestescie z zielonej chatki, bo normalna cena to 28 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

 

może krety lubią randap a tak powaznie, to zamiast kosic to po randapie, powinienes byl chyba to przekopac. Takie jest moje skromne zdanie.

 

Tak dla pocieszenia to powiem, ze u mnie tez co metr to krecia gorka na dzialce. Są tez srodki na krety, jakies swiece dymne ktorze je wykurza, a nawet roslinki, ktore sadzimy w obrebie dzialki. Do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - w sobotę w jakimś programie ogrodniczym, ekspert mówił, że jak kret to dobre warunki glebowe, czyli powinieneś być zadowolony - sałata urośnie.

 

ja nie mam modelowego trawnika - rośnie trawa, perz, mniszek, koniczyna, babka, etc... ot taki łąkowy, ale i nie nie robiliśmy. tzn. w zeszłym roku skosiliśmy kosą łany, w tym roku przekopanie, wyrównanie i posianie trawnika. chwasty jak pisałam wyżej są, ale przy regularnym używaniu kosiarki nie osiągają bóg wie jakich rozmiarów.

choć sąsiad proponuje mi cały czas jakąś chemię, nie skorzystam. za dużo zachodu, a mnie nie przeszkadza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

 

bo randaup wytłucze to co wytłucze, Ty kopiac wzruszyłes inne nasionka które w traiwe masa....ja pryskam randapem , sypie ziemie, moze raz jeszcze randaup nie wiem, sieje trawke i jak urosnie pewnie z chwastami potraktuje starane i bedzie trawka bez chwasciorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie nie kopalem po ruondapie i chyba przez to wszytko odrosło i to jeszcze pewnie to koszenie wzmocnilo te chwasciory, delf przyjzyj sie ze naokolo mojej dzialki nie ma chwastów a u mnie są :( i teraz to nawet nie wiem jak tam wejsć, a wogole to najwiecej bylo konczyny na początku wiosny, potem nagle w tydzien urosły te chwasty na 1,5 metra. Nie wiem co ja z tym zrobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...